×

Uyarı

JUser: :_load: 932 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

anlasildi

“Türk Silahlı Kuvvetleri'nde, çalışan veya emekli olmuş astsubay arkadaşlarımızın her biri kendi branşında uzmandır. Liderlik, komutanlık ve idarecilik vasfına sahiptirler. Bu durum bizim çok kültürlülüğümüzden kaynaklanmaktadır.

(TEMAD Genel Merkezine asılması gereken müthiş bir tespit.)

Ne yazık ki aramızda her şeyi ben bilirim diyenlerde var. Bilmediklerimi ayaklarımın altına alsan başım göklere değer diyen filozofa karşılık; her konuda bilgi sahibi olmadan ben bilirim diyenlerin iletişimsiz bu çabaları Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ne zarar verdiğini genel merkez ve şube yönetimindeki arkadaşlarımın tamamı bilmektedir.”

(Yukarıdaki paragrafı yazarken çok düşündün mü? Harika bir giriş olmuş. Yani Assubayların genel kültür seviyesini temsil ettiğiniz için teşekkür ederim.)

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, ülkemizde belli bir yere gelmiş, kendisini her kuruma kabul ettirmiş; yaptığı ağır, oturaklı, bilgili, donanımlı, ülke hassasiyetlerine duyarlı, usulsüzlüklere müdahaleci, gerektiğinde yol gösterici, neyi ne zaman yapacağını bilen ve bir tabirle ağır oturup batman götüren tavır ve çalışmalarıyla sivil toplum kurumları arasındaki seçkin yerini almıştır. Bu kalitedeki çalışmalarına devam edecektir.

(Gurur verici bir paragraf. Düşündükçe tüylerim diken diken oldu. Robin Hood gibi…)

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği genel merkez yönetim kurulunun yaptığı çalışmaları bilen, fakat buna karşı çıkarak karalamaya çalışanlar kara boyalarla arkadaş olanlar, dünyada diğer renkleri de bilhassa ana renkleri öğrendiklerinde huzura kavuşacaklardır .

(Bu paragraf tokat gibi geldi. Sarsıldım.)

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği yönetim kurulu yapılan bu haksızlıklara ve saçmalıklara bu güne kadar cevap vermemiştir bundan sonra da vermek için zaman harcamayacaktır .

(Aferin)

Bir kere daha belirtmem gerekir ki emekli astsubayların kamuoyunda tek yasal temsilcisi özel kanunla kurulmuş Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’dir. Bunun dışında olan oluşumlar Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin yaptığı her türlü çalışmalara yardımcı olmaları, ellerini taşın altına koymaları gerekir. Yardımcı olanların hakkını yemeyelim ancak, yardımcı olma çabası görüntüsü altında kendi egolarını tatmin için evde can sıkıntılarını gidermek, yaptıkları ya da yazdıklarıyla yapılan çalışmaları yok gösterme gafletinde olanlar vardır. Bunlar mevcut başarısızlığın başarılı aktörleridir.

(Vay mendeburlar demek ki karşı tarafın adamıymışlar…)

Çemberi kıramamış, bu güne kadar yazdığı ya da söylediği lafların mantıklı beş cümleyi geçmediğini bilenler de hizmette kınacık olmuş buğday gibi olduklarını biliyorlar. Her zaman söylüyorum; buğday başağının taneleri doldukça başı eğilir, kınacık olursa hep dik dururlar.

(Ne demiş atalarımız. Ekinler baş vermeden kör buzağı topallamaz.)

Değerli arkadaşlarım;

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği genel merkez ve şubelerinin yönetim kurulları hakkında vicdansız ve izansız isnatta bulunanlar kime hizmet ettiklerinin farkındalar mı? Bir konuda sonuca ulaşmak için önce yapılacak çalışmanın bilinmesi lazım. Emir komuta zinciri altındayken benliğini ispat edemeyenler emekli olduktan sonra kendilerine gelenler benliğini sonradan kazanmaya çalışan az miktardaki mensuplar sınırsız davranışlarla başarısızlığın hissedarları olmaya devam ediyorlar. Boş tezgâh sahipleri, katkısız aktörlerden bazıları temcit pilavı yer gibi aynı konuyu işlemeyi, asılsız yalanlarını tekrarlamayı benliğinin bir parçası haline getirmişlerdir. Olumsuzlukta başarılı olanların bu topluma vereceği hiçbir şey yoktur.

(Bu lafın altından nasıl kalkarız şimdi. Acaba kime hizmet ettim? Çok dolu bir paragraf. İçinde strateji dersi ve psikososyal analiz içeriyor.)

Değerli arkadaşlarım;

Çalışmalarda başarının sırrı 6 soru anahtarına bağlıdır. Bu soru anahtarını renklendirerek ve şekillendirerek sorulduğu zaman yollar açılır ve gerekli bilgiler elde edilir. Bu soru anahtarı şunlardır.

 1. Kim?
 2. Ne?
 3. Neden?
 4. Nerede?
 5. Nasıl?
 6. Ne zaman?

Şu anda görevli olan yönetimimize muhalif olanların olması gayet doğaldır. Muhalefet olumlu ve yol gösterici olursa; neyi ne zaman, nasıl, nerede, kiminle yapacağını bilirse başarılı olur. Muhalefet yapan arkadaşlarımız bazı şubelerimizi ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler veriyorlar. Şubelerin yönetimdeki arkadaşlarımız ziyaretçilerine yapacakları görüşmeleri kimlerle nerede, ne zaman nasıl yapacaklarını izah etsinler. Görüşüp de yardım alacakları yetkililerle bu güne kadar görüşülmemiş mi? Yönetimimizin görüştüğü yetkililerin dışında görüşecekleri şahıslar olmadığına göre ne yapacaklarını açıklıkla anlatmaları gerekir. Şubelerimizi ziyaretlerinde bu sorular sorulmalı ve tatmin edici cevabı alınmalıdır. Yoksa ben halepte 40 arşın atladım deyip kestirip atmakla, boş atarım dolu gelir düşüncesiyle kimsenin bir şey kazanamayacağını hepimiz biliyoruz.

Ayrıca; şubelerimizi ziyaret eden arkadaşlarımıza sormak lazım. Temad'ı bu kadar düşünüyorsanız. hanginiz aracınızı veya daskınızı Temad Sigortaya yaptırdınız?

Her zaman söylüyorum, olumlu ve yol gösterici eleştirileri yapanları Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği yandaşı ve candaşı olarak kabul ediyoruz. Onlara minnet borcumuzun olduğunu biliyoruz. Her zaman dostlardan duyduğumuz sözlerin başında “Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ni eleştirenlere üye misin dediğimde üye değilim dedi. Ben de o halde konuşmaya hakkın yoktur dedim ve konuşturmadım.” Maalesef bu durumu şubelerimizin başkan, yönetim kurullarıyla yaptığımız görüşmelerde de sık sık duyuyoruz. Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'ni eleştirenler ya üye olmamış, yıllık 5 paket sigara parasından kaçanlar ya da yönetimlerin aldığı kararlarla üyelikten çıkarılanlar. Bizler yönetim kurulu olarak genel merkezde ve şubelerde hangi arkadaşlarımızın üyelikten çıkarıldığını hiç bir şekilde yayımlamıyoruz veya duyurmuyoruz. Böyle bir düşüncemiz bu güne kadar olmadı. Bundan sonra da zorunluluk olmazsa yapmayı düşünmüyoruz. Ama bakıyoruz. Üyelikten çıkarıldıktan sonra eleştiriye başlayanlar eleştiri aktivistleri tarafından rağbet görüyorlar.

Şimdi yeni bir Genelkurmay var, yeni bir hükümet var, yeni bir Milli Savunma Bakanlığı var. TBMM 1 Ekim'de açılıyor. Şube başkanlarımızla ve üyelerimizin sinerjisi ile daha olgunluk kazanmış bir ortamda sorunların kabulü için durmak yok yola devam edeceğiz.

Yarınlar yorgun ve hantal insanlara ait değildir. Dinamik, sinerjik, donanımlı insanlara aittir.

Hepinize umutların sönmediği, uzun ve mutlu bir yaşam diliyorum.

(Sağolun Başkanım Allah razı olsun. Biz artık sizin engin kültürünüzü çok iyi anladık. Siz bizim için bir nimetsiniz. En kısa zamanda şubelere uğrayım altı soru anahtarlı cümle kuracağız. Şube başkanları da bize “sen neden Dask’ını, Kaskonu TEMAD’a yaptırmadın?”diyecekler. Sayın Başkanım bu kadarına da pes. Bence üyelikten çıkardığınız densizleri reklam edin. Sitenizde yayınlayın. Hâttâ basına da bildirin. Dışarıda da iş vermesinler. Hâttâ boyunlarına ip takıp sokak sokak dolaştıralım. Sizin sabrınızı sınıyorlar.
Durmak yok yola devam. Allah yardımcın olsun büyük kahraman….

ANLAŞILDI MERKEZ
 • Ekipler burası merkez
 • Dinliyorum merkez
 • Dinliyorum merkez
 • Dinliyorum merkez
 • Ekipler bazı kendini bilmezler ellerine telsiz almışlar bizim çağrımıza onlar cevap veriyorlar lütfen onlara itibar etmeyin.
 • Anlaşıldı merkez
 • Anlaşıldı merkez
 • Anlaşıldı merkez
 • Bundan sonra cevap verirken şube adınızı da bildirin tamam.
 • Anlaşıldı Adana merkez
 • Anlaşıldı İzmir merkez
 • Anlaşıldı Antalya merkez
 • ...
 • Ekipler bazı kendini bilmezler kendilerini merkez gibi görüyorlar lütfen onlara itibar etmeyiniz.
 • (çıt yok)
 • Ekipler duydunuz mu?
 • (çıt yok)
 • Dikkat dikkat…  deneme deneme… 
(Mikrofonun üstü el ile kapatılır ve başkana dönülerek ..”Sayın Başkanım konuşabilirsiniz kanal boş”)

…Neyse biz başkaları gibi büyük harf takıntısı olmadan sözümüze başlayalım. TEMAD GENEL MERKEZ başlıklı yazıyı (Yazının altında kişi ismi olmadığına göre) okuduk. Onların da beklediği üzere biz de karşılık yazalım bari. Kendilerini muhalefet olarak tanıtan, kimlere hizmet ettiği malum olan bizlere cevap verme gereği bile duymadığını belirttiği yazısını sanırım bize ithafen yazmış. Hâttâ kendince altı soru anahtarıyla muhalefet edenlere yardımcı olmuş. Gidin şubelerinize bu altı anahtar ile soru sorun demiş. Şubelere de cevap olarak şöyle cevap verin diye akıl verilmiş. “Sen neden Dask ve Kasko sigortanı TEMAD Sigortadan yaptırmadın?

Eyvah eyvah… Sloganlar da tanıdık. “Durmak yok yola devam” diyorlar. Yarınlar bizim gibi yorgun, hantal insanlara ait değil, onlar gibi donanımlı, “sinerjik” , dinamik adamlara aitmiş. Sayın Donanımlı TEMAD GENEL MERKEZ “sinerjik” kelimesini gerçekten düşünerek mi seçtiniz? Yoksa enerjik diyecek iken ağzınızdan “sinerjik” mi çıktı? Gerçekten sinerjiyi bilinçli söylüyorsanız maşallah TEMAD mesaj panosu sinerji küpü gibi diyeceğim ama sanallar çekildi çekileli çıt yok.

Buraya kadar biraz muhabbet yaptım. Ancak bundan sonrasını TEMAD GENEL MERKEZ iyi dinlesin. Biz mevcut başarısızlığın başarılı aktörleriymişiz. Evet biz mevcut başarısızlığın başarılı aktörleriyiz. Çünkü biz hatalıyız. Çünkü biz sesimizi yeteri kadar çıkarmadık. Çünkü biz sizin bireysel başarılarınızı yüzünüze yeteri kadar çarpmadık.

Soruyorum;

 • 9 Ekim eyleminden sonra üyelerine eylemlerin büyüyerek devam edeceğini söyleyen hâttâ süre veren TEMAD Başkanı kimdi?
 • TEMAD’ı kapısına siyah çelenk koyduğu MHP’nin arka bahçesine çeviren kimdi?
 • Davalı olduğu OYAK’tan Genelkurmay Başkanı'nı devreye sokarak rica üzerine hangi kriterle seçildiği malum isim veren kimdi?
 • Sadece Assubayların sorunlarını  kamuoyuna duyurmak için 400 km yürüyen  Sayın Tuncer Küçük’ü TEMAD’dan ihraç eden, Astsubay deyince yüreği güp güp atan ve oradan oraya koşanlara  “onlar bizden değil” diyen kimdi?

Sayın TEMAD GENEL MERKEZ zahmet etmeyin. Şubeleriniz de zahmet etmesin. Zaten bir daha siz seçilirseniz biz bu çatının altında zaten olamayacağız. Ancak siz giderseniz muhalefet dediğiniz kişiler olarak eski dönemi de sorgulayacağız. Onun için kulislerinizi iyi yapmaya bakınız.

TEMAD GENEL MERKEZ’in kapısına yazılmasını teklif ettiğim yazı…

“Emekli assubayların her biri branşlarında uzmanlaşmış ve idarecilik becerisinin yüksek olmasının sebebi çok kültürlü olmasıdır.”

Sayın arkadaşlar TEMAD GENEL MERKEZ adı altında 16 Eylül 2011 tarihli olarak TEMAD mesaj panosunda yayınlanan yazı ibretlik tarihi bir yazıdır.

Bizim başımıza çıkardığımız bu yazıyı hazırlayan her kim ise ne kadar cahil olduğunun ilanıdır. Emekli assubaylar.org olarak en kısa zamanda deklarasyon yayınlayarak bu cehaleti üzerimizden atmak için kampanya başlatmalıyız.

Saygılarımla…

Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Orhan ORHUN 18-09-2011 02:57
Biz bunlara mahkum değiliz. Misyonumuz onları ait oldukları yere göndermek olmalı. TEMAD başkanı tarafından temsil edilmekten utanıyorum.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 17-09-2011 17:40
Beni bu zihniyet mi temsil ediyor? Düşündükçe HİCAP duyuyorum.Mevcut başarısızlık diyerek itirafta bulunanlar seçilmek için gösterdikleri gayreti sorunlarımız için göstermeyenler, başarısızlıklarını gizlemek adına meslektaşlarına mesnetsiz karalama yapanlar,iftira atanlar ispat edemeyip MÜFTERİ durumuna düşenler assubayların temsilcisiymiş, HADİ CANIM SENDE.....
Alıntı
#2 Zekai AĞRI 17-09-2011 16:17
Düz saplantılardan bir türlü kurtulamıyoruz. Genel merkezde bulunan yöneticiler elde edilecek haklı taleplerimiz için sadece havanda su dövüyorlar, bu doğru fakat 9 senedir bu böyle devam ederken tekrar bu heyeti seçmeye çalışan şube başkanları ve delegelere hiç kimse laf etmiyor buna üzülüyorum.Bu durum bende şu hissi uyandırıyor, herkesin tuzu kuru ,bu ülkede herkes gibi anayasal hakları sonuna kadar verilmiş(özellikle anayasa 10 uncu madde)hiç bir maddi sorunu olmayan bir zümre gibi olduğumuzdur. O zaman herkes memnun ise niye ağlıyoruz insana demezler mi? ALLAH'tan bela mı istiyorsunuz yediğiniz önünüzde yemediğiniz arkanızda...Bir zamanlar hakimler ve savcılar maaş emsali sizleri gösteriyordu, ANLAYANLARA...
Alıntı
#1 Shaman 17-09-2011 13:58
Malum derneğin başarı ve reddiye manifestosunu okurken aklıma bir atasözü geldi "şecaat arz ederken merd-i kıpti sirkatin söylermiş" bilmem neden aklıma geldi...Sizce :)
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Pazartesi, 02 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN Değerli Meslektaşlarımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bizler de TSK emekçileri assubaylar olarak ön yargılarla haksızlıklara uğratılan mesleklerin başında geliyoruz. Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, kendi mücadelemizi yaparken emeğe saygı ve adalet talep edenlerin yanınd...
Pazar, 01 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ