Saygıdeğer Meslektaşlarımız 

Uzun süredir yılan hikayesine dönen intibaklarımız  adaleti tam gerçekleştirmese de  1 OCAK 2016 tarihinden geçerli olarak yasalaştı ve resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kazanımı olanlara hayırlı uğurlu olsun.

Dileriz bir emirle ölüme gönderilen assubayların klimalı ofislerde görev yapan memurlardan daha alt derece ve kademeden göreve başlatılma adaletsizliği sona ererek bu yüzden mağdur olan arkadaşlarımızın da mağduriyetleri sona erer. 

Başlangıç derecelerindeki adaletsizlik; MSB yazılı açıklamalarına, Genelkurmay Başkanımızın sözüne sitemizde yapılan mail kampanyasına Genelkurmay adına yapılan açıklamaların aksine devam etti. Her ne kadar intibaklar ayrı başlangıç dereceleri ayrıdır ve 9/2 adaletsizliği yeni bir yasa ile sonlandırılacak tarzında TEMAD yönetimi adına açıklama yapanlar tarafından  ifade edilse de intibakın mihenk taşı olan bu durum baştan yapılması gerekiyordu, dileriz ki Genelkurmay bir emirle ölüme gönderdiği assubaylarının klimalı ofislerde görevli birçok memurdan daha alt kademeden göreve başlatılmanın adaletsizliğine son verir.

İntibaklar konusunda bizlere düşen görevler var mıdır? Örneğin SGK'ya intibaklarımız için dilekçe göndermeli miyiz? 

Değerli arkadaşlarımız çıkan yasada aynen:  

"Bu madde uyarınca yapılacak intibak ve buna bağlı ödemeler üç ay içinde sonuçlandırılır. Bu kapsamda emeklilik keseneği veya kurum karşılığı veya sigorta primi (genel sağlık sigortası primi dahil) çalışan veya işveren paylarında oluşacak fark tutarı; gecikme cezası, gecikme zammı veya faiz uygulanmaksızın bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde ilgili kurumlar tarafından Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenir." hükmü yer aldığı için bu görev emekli sandığına verilmiştir.

SGK kişilerle ilgili tüm bilgileri olduğu için intibakları üç ay içinde ve 1 OCAK 2016 tarihinden itibaren gerçekleştirecektir. Bu nedenle SGK'ya dilekçe verme zorunluluğu yoktur, sonuçları E-DEVLET sitesinden takip edebilirsiniz. 

100 TL denge tazminatı çıktığı zaman hiçbir emeği olmayanlar ilk farklarınızı TEMAD'a bağışlayın kampanyası yaptığını biliyorsunuz, yine aynı kişiler bu kez SGK'ya dilekçe vermek zorunludur şubelere müracaat etmeniz gerekiyor diyerek duyurular yapıp telefon mesajları çekmektedirler. TEK AMAÇ bu konuyu bahane ederek üye aidatlarını toplamak ve yeni üyeler kaydetmektir. 

Atalarımızın at sahibine göre kişner sözündeki gibi TEMAD  Kişisel hesaplardan uzak özverili yönetim ve hizmet sunduğu zaman assubaylar zaten severek, isteyerek şubelerine gidip üye olacaklardır. Onun için parsa toplamayı bırakıp  BAŞLANGIÇ DERECELERİMİZDEKİ ADALETSİZLİĞİN ÖNLENMESİ ve TAZMİNATLARIN TÜM EMEKLİLERİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE ÇIKMASI için gayret göstermelidirler . Algı operasyonları ve herkesin gidip görüşüp resim çektireceği milletvekili görüşmeleri ile sorunları çözemezsiniz. EMUZDER derneğinin kararlı bilgili ve üyelerine saygılı çalışmaları örnek alınarak haklarımız siyasi ve askeri yetkililere hukuki gerekçeleri ve sonuçları ile anlatılmalıdır. Bunu şubelerden bir heyet oluşturarak yapmamız kişisel olarak da buna destek vermemiz gerekmektedir. 

Huzur ve adalet dolu günler diliyoruz.

                

Ögeyi Oylayın
(30 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Ersen Gürpınar 25-01-2016 01:12
Başkanı muhatapları ile kavgalı yardımcısı YAŞ üyelerine hakaretten yargılanıyor satılık kalemi zaten hakaretten sabıkalı olan bir teşkilat sorun çözebilirmi? Kapısından giremediği genelkurmay ile dumanla mı haberleşip sorun çözecekler, hani genelkurmay devre dışıydı? Genelkurmayın teklifi aynen yasalaştı Ahmet KESER göreve gelmeden teklif edilen denge tazminatı çıkınca biz başardık ilk ay farklarını TEMAD'a bağışlayın diyen yalaka takımı şimdi emekleri olmayan intibaklarda asılsız dilekçe bahanesi ile parsa toplama oyununu bozduğumuz için TEMAD BAŞLANGIÇ DERECELERİMİZDEKİ ADALETSİZLİĞİN ÖNLENMESİ VE TAZMİNATLARIN TÜM EMEKLİLERİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE ÇIKMASI İÇİN GAYRET GÖSTERMELİDİR eleştirisinde PARSA'ya takılmışlar çünki amaçları assubayın mücadelesini kişisel hesaplarına alet etmek olan ne satılmış yazar bozuntuları nede Salakoğlu bunu anlayabilir bu eleştiri ile belki hala vicdanı olanlar vardır demeştik ama yine yanılmadık
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ