VİCDANINIZIN SESİNİ DİNLEYİN

Saygıdeğer Meslektaşlarım

Assubaylar, bu ülkeye ve ordusuna sadakatini teri,kanı ve canı ile kanıtlayan karşılığında sadece adalet talep eden bir mesleğin mensuplarıdır.

Her kurum kendi personelini koruyup kollarken TSK bir emirle ölüme gönderdiği assubaylarına ön yargılarla sosyal ekonomik ve insanî haksızlıklar yapmakta olduğunu artık sağır sultan biliyor. Bu adaletsizliği önlemek adına en ciddi ve çileli mücadele 1971 Astsubay eşlerinin yürüyüşü ve OCAK 1975 protesto eylemleridir. Günün antidemokratik şartlarında eyleme katılanlara büyük baskılar uygulanmış; ancak bu mücadele ateşi hiç sönmemiştir,adaletsizlikler sona erinceye kadar da sönmeyecektir.

Örgütsüz mücadelede başarı sağlamak mümkün olamaz, bu nedenle TEMAD bizlerin mücadele önderi olmuştur.

İnternetin iletişim ve örgütlenmede sağladığı imkanlarla ilk bu sitede örgütlendik,mevcut TEMAD yönetiminin yetersiz kalması nedeniyle insiyatif alarak  tüzel kişiliğimiz,ödeneğimiz,aidat ve gayrimenkul gelirlerimiz olmadan özverili arkadaşlarımızla  Cumhuriyet tarihinde ilk kez ulusal bir gazete ilanı ile haksızlıklarımızı kamuoyuna duyurup mücadele kararlılığımızı ilan ettik.Davamıza inandırdığımız yazarların desteği ile onlarca makale yanınlandı,protesto yürüyüşü, günler süren yazı dizileri  ve mail kampanyaları ile birçok taşın yerinden oynamasını sağladık.

Bizi özveri,kararlılık ve bilgili yönetimlerin temsil etmesi için bu sitede kurulan TEK YÜREK grubu ile yeniden canlanmanın ilk adımları atıldı ve bayrağı YENİ OLUŞUM grubuna devrettik. Denizler dalgalanmadan durulmaz ata sözündeki gibi bu grup kendi arasında bazı anlaşmazlıklar yaşadı 2011 yılında Sn.Ahmet KESER yönetimini bir umut olarak görerek şahsım ve arkadaşlarım adına aşağıdaki yazım ile desteklerimizi belirttik, çalışmalarımızla yanlarında olduk.  

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/219-bu-son-sansimiz

Sayın Ahmet KESER ekibinin seçilmesi üzerine yazdığım aşağıdaki linkteki yazımda özetle “TEMAD yönetimine seçilen Sn.Ahmet KESER ve ekibini kutluyorum. Sorunlarımızın çözümünde yapacakları çalışmalarda, başarılı olmaları için, maddi ve manevi desteğimiz ile 'şartsız olarak' yanlarında olacağımızı, sizler adına bir kez daha hatırlatırım!” diyen bendim.

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/226-yeni-bir-umut-yeni-bir-baslangic

 Sn.Ahmet KESER’in televizyon konuşmalarından sonra Genelkurmay açıklamasına  aşağıdaki yazı ile tepki veren,TEMAD derneğimizin icraatlarını destekleyen yine bendim.

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/355-bana-bir-masal-anlat-baba 

Sn.Keser’in şimdi etrafında ona yalakalık edenler sessiz kalırken verilen orduevi yasağına tepkimi aşağıdaki yazı ile dile getirdim.

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/410-kendimi-ihbar-ediyorum

Derneğimizin mücadeleyi daha etkili sürdürebilmesi için maddi olarak desteklenmesi gerektiğini belirterek site yönetimi adına cüzi 500 lira katkı ile aşağıdaki yazımızla maddi destek kampanyasını başlattık.

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/404-onur-seferberligi

Haksızlıklarımızı en üst noktada duyurmak adına  bir basın toplantısı yapıldıktan sonra assubayların yoğun olarak ikamet ettiği yerlerde eş zamanlı sonuç alınıncaya kadar açlık grevleri yapalım önerimiz dikkate alınmadan uygulanması imkansız ve gereksiz olan illegal örgütlerin eylem biçimi olan ÖLÜM orucuna karar verilmesine rağmen eylemlere destek için yollara döküldük, bizleri kurşun asker gibi  gören yönetime yine de itiraz etmeden sağlık ve ekonomik sorunlarımıza rağmen eylemden eyleme koştuk. Mücadele tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğin verdik.

PEKİ NE DEĞİŞTİ ?

Sosyal medyada estirdiğimiz fırtınadan sonra  sağlanan televizyon programlarında kamuoyu bir üniforması da kefen olan assubayların klimalı ofislerde görevli memurlardan daha alt kademeden göreve başlatıldığını duymadı, bunun yerine bizlerin hiçbir yarasına merhem olmayan ŞEZLONG ALBAYI-REZERVE PAŞA-GÜZÜN PAŞA-GENELKURMAY LAĞV EDİLMELİDİR tarzındaki maksadı aşan eleştiriler yüzünden genelkurmay ile diyalog sonlandırıldı. Diyalog olmadan temsiliyet olmayacağı için site yönetimi olarak TEMAD yönetimine  “Mail kampanyası” teklifinde bulunduk. Bizlere TEMAD web sayfasında bunun mümkün olamayacağı sitede yapılmasını destek vereceklerini söylediler, kampanyayı yaptık site yönetimine gelen mail suretlerinin tetkikinde  bırakın genel merkez yönetimini şubelerin birçoğunun katılmadığını gördük ve bunun değerlendirmesi üzerine bu yönetimin kişisel hesaplar ve  mevcut zihniyeti ile sorunlarımızı çözemeyeceğini anladığım için bu olumsuzluklar terk edilinceye kadar zor olan yolu seçip saldırı, hakaretleri göze alarak muhalif olmayı tercih ederek “Yönetime desteğimi askıya aldığımı“ belirten aşağıdaki yazımı yazdım. Sn.Keser şimdi sorunlarımızın duyurulmasındaki bu kampanyayı 17 bin mektupla genelkurmayı şaşına çevirdik diyerek kendi başarısı gibi lanse etmektedir...

http://www.emekliassubaylar.org/component/k2/item/685-boyle-mucadele-olur-mu

 

Değerli Meslektaşlarım

TEMAD yönetimi tüm uyarılarımıza rağmen kişisel hesaplarla hareket edip başarı önünde en büyük engeli kendileri koymuştur . 40 Yıldır devam eden sorunlarımızın ekonomik olarak en önemlilerinden 1. Başlangıç derecelerindeki adaletsizliğin giderilmesi 2. 2003 öncesi  mezunların intibaklarının yapılması 3. Görev koşulları ve sorumluluklarının karşılığı olan tazminatların ödenmesi. Bu konularda  ilk kez Sn.Genelkurmay başkanımız ve Başbakanımız çözüm sözü ve iradesini gösterdiler.

TEMAD yönetiminin bizleri temsil etmesinden değil etmemesinden şikayetçiyiz. Vaatler açıklandığı zaman  gidin muhataplarınızla görüşün görüşme imkanınız yoksa TEMAD şubelerinden bir heyet oluşturun Genelkurmayın katılmadığı hiçbir teklif yasalaşmaz, diyalog olmadan temsiliyet olmaz bu şansı heba etmeyelim uyarılarımıza  yalaka takımı hakaretlerle, iftiralarla karşılık verirken  Genelkurmayı yok sayan,rol çalmakla başarıyı sahiplenmekle suçlayan açıklamalarla şubelere müjdeye koştular, sonuçta hepimizin bildiği gibi binlerce meslektaşımızın derdine derman olsa da  intibaklar, adaletsiz başlangıç dereceleri ve yüksek okul mezunlarının yok sayılması ile beklentilerimize yanıt vermeyen bir şekilde yasalaştı.

Hatalardan ders alıp bu adaletsizliği gidermek, tazminatlarda da süprizler yaşamamak adına yeni bir mücadele statejisi belirlemek toplumu mantıklı açıklamalarla yanıtlamak yerine yine görevden tanıdığımız yandaş ve yalaka takımı ile algı operasyonları ile başarısızlığın tepkilerini önleyip zaman içinde unutturmaya çalışırken aynı zamanda  mağdur olduğu için haklı sitemlerde bulunan  arkadaşlarımızı "Biraz daha çalışsaydınız, boşuna okumuşsunuz" gibi alaycı  ifadelerle kıracak açıklamalar yaptılar. Empati yapın, geçim sıkıntısı çektiğiniz günleri hatırlayın;bir kademe yüzünden tazminatlarla birlikte her ay eksik 700-800  lira maaş alacak durumda olsaydınız siz ne düşünürdünüz?..

Meslek hayatında üç er’e komuta etmemiş, bir plan projede fikri sorulmamış üç kelimeyi yazmaktan aciz cebinde yönetici kartviziti bulunan biri  Başlangıç derecesinin intibakların mihenk taşı olduğunu unutturmaya çalışarak Neymiş efendim büyük bir başarı kazanılmış! Sanki intibaklar mahalle muhtarı ilmuhaberi ile yapılmış gibi; Başlangıç dereceleri için yasa gerekiyor, İntibaklar ayrı  başlangıç dereceleri ayrı bir konudur,  şimdi sıra TEMAD yönetimi çalışmaları ile   9/2 ve 8/1' in ve tazminatın gerçekleştirilmesindedir,  diye ısmarlama yazı ile ahkam kesiyor...

Bir diğeri kalkmış şu an mevcut muvazzafların 2003 yılından beri 9/1 ve 9/3' ten göreve başladıklarının bilincinde bile olmadan bilmem ne dağının tepesinde nöbet tutan isimsiz kahraman  assubayım senin de intibakını yaptık masalı anlatıyor. Yalakalığın bile sınırı vardır, sen önce  yüreğinde  o dağlarda görev yapan meslektaşının klimalı ofislerde görevli memurlardan daha alt kademeden göreve başlatılmanın adaletsizliğini hisset, bunun çözümü için katkı sağla  ve  sonra  yüreğin yetiyorsa patronlarına bu adaletsizliğe hatırlat...

Assubayların özgür sesi sitenin kurucularından  olmakla övünen, genel merkez tepkisinin endişesi ile  kendini tanıtan, TEMAD başkanı olmasını sağlayan sitede bayram mesajı bile yayınlamaktan çekinen biri  baş muhabir olarak yönetim destekli sitesinde  adaletsiz de olsa verilecek iki kademe ile kişisel beklentisi sağlanacak bir meslektaşın  AİHM açıp usul yönünden ret edilen davası ile ilgili "AİHM vermediğini TBMM verdi bunu TEMAD sağladı" diyerek adaletsiz başlangıç derecelerini  ve emeksiz başarıyı sahiplenen biat ettiği   yöneticilere şirin gözükmek adına   yol arkadaşlarını yolda bırakarak,  namusuna teslim edilen bilgileri yayınlayarak  savunmaya çalışıyor. Aynaya bakıp sorsun; Değer mi ?..

Eleştirilerimiz aymazlıkların kişisel hesapların önlenmesine yöneliktir, mail kampanyamız üzerine bizlerle irtibata geçen genelkurmay temsilcisi ile  kişisel görüşmelerimizle birileri gibi  kendimize rant sağlamak 67 yaşında Paris Askeri Ateşeliğini hedeflemek adına yapmadığımızı , hiçbir kişisel hesabımızın olmadığını vicdan ve sağduyu sahipleri bilmektedir.

Haklı eleştirilerimiz yayınlanıncaya kadar mücadele adamı, duayen,kanaat önderi gibi süslü iltifatlarda bulunan yönetime biat etmiş yönetim destekli yalakaların kendi kişiliklerini yansıtan haksız, mesnetsiz  hakaret ve iftiralarına  onların seviyesiz çukur ortamında  çamurlarına bulaşarak muhatap almak benim tarzım değildir. Bu ahlaksızlıklar onların yakasında ömür boyu bir utanç yaftası olarak kalacaktır...

Hepimiz belli bir yaşta belli bir birikimdeyiz, gelişmeleri vicdanımızla değerlendirmeliyiz. TEMAD yönetiminin bundan sonra alacağı tavrı izleyin, hâlâ gaflet ve delalet içinde mi bulunacak yoksa bunca adaletsizlikten sonra vidanî ve ahlakî değerlerden ders alıp görevini mi yapacak? Hep birlikte izleyeceğiz.  Bu yönetim sizi temsil ediyorsa başarılı ise destekleyin, değilse iradenizle değişimini sağlayın;  aksi halde  şikayet etmeye hakkınız olmayacaktır.  TEMAD  bu adaletsiz başarının gölgesinde sığınmaya deva ederse   lokal işletmesi birkaç küçük sosyal faaliyetle yetinen Kanarya sevenler derneği gibi dar bir çerçevede kalacaktır.

Ben yıllardır yüreğimde haksızlıklara karşı oluşan isyanımı dile getirmek için bu mücadeleye gönüllü olarak beklentisiz destekler  verdim, hatalarım olabilir ama art niyetim olmadı, Ahlaksızları, mücadeleyi kişisel amaçlarına alet edenleri Allah'a havale ediyorum.  Mücadeleye nacizane katkılarımdan dolayı da kimseden hak talep etmiyorum, bana hakkı geçenler varsa helal etsinler.

 Herşey gönlünüzce olsun; huzur ve adalet dolu günler diliyorum. Hoşçakalın .

Ögeyi Oylayın
(53 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 EMEKLİASSUBAY 15-01-2016 00:01
Sn.H.Saraç'ın mesaj panosuna gönderdiği yazı ilgili makaleye taşınmıştır.
Bölüm Yöneticisi
-
Mevki makamda gözü olmayan degerli büyügümüz sn.Gürpınar; mücadelemiz sizinle samimi,dürüst,yılmayan ve yıkılmayan olacak,saygılar.
Alıntı
#6 Dede Ersel AKSU 14-01-2016 15:57
Kıymetli Ersen Ağabey, siz olmazsanız, ortalık bu nemacılara kalır. Koca koca adamlar utanmadan neler yazıyor. Assubayları bunlar temsil etmiyor. Bunlar kalemşör, nemacı ve çıkar gruplarıdır. hepsinin maddi veya makam beklentisi vardır. hepsini Allaha havale ediyorum.

YÖNETİCİ NOTU.
Meslek hayatını riske atarak onur mücadelemize gönül veren Sn.Ersen GÜRPINAR'ın mücadeleden kendini soyutlamasına imkan olmadığını hepimiz biliyoruz. Sn.Gürpınar amacının mücadeleden kopmak değil gündem değiştirme amaçlı görevden tanıdığımız ahlak yoksunlarının çirkinliklerine muhatap olmamak adına onları muhatap almamaya aynı kulvarda tartışmamaya karar verdiğini mücadeleye katkılarının devam edeceğini düşünüyoruz.
Alıntı
#5 Elbirce 14-01-2016 14:29
Değerli Büyüğüm,
Siz bu mücadelenin doğal liderisiniz. Sizinle henüz vicahen tanışmayan, tanışıklığı bu platformlardan gıyaben olan bir kardeşiniz olarak sesleniyorum. Sizin bu mücadeleyi bırakma hakkınız yoktur, gönül kırıklığınıza sebep olanları sevindirecek bu karardan ricat edeceğinizi umuyorum.
Benim TEMAD üyeliğim şu anki başkana destek olmak amacıyla onun başkanlığa gelmesini müteakip başlamışsa da, zaman içinde yaşatılan saçmalıklara tahammül edemediğimden bu başkan gidene kadar askıdadır. Egosunu yenemeyen bu zihniyet, davanın önünde koca bir engeldir, bu artık kesinlikle anlaşılmıştır.
Sosyal medya kullanmıyorum ve bundan dolayı çok mutluyum. Sanırım, sizdeki kırıklığa neden olan şeyler o platformlarda gerçekleşen şeylerdir. Orası yalan bir dünya, sahte kahramanlarla (!) dolu, size naçizane önerim dikkate almamanızdır.
Saygılarımla...
Alıntı
#4 MEHMET KAYALI 13-01-2016 22:54
BEN DE BUNU ANLAMIŞ DEĞİLİM. ERSEN GİBİ ARKADAŞIMIN, ARKADAŞLARINI ORTADA BIRAKACAĞINA İNANAMIYORUM. O HİÇ BİR ZAMAN YALNIZ OLMADI. BİZİ DE YALNIZ BIRAKAMAZ. BEKLENTİLERİ OLAN ARKADAŞLARINI ÜZGÜN BIRAKMAYACAĞINI BİLİYORUM. BİZ KİMLE ÇALIŞACAĞIZ. OLMAZ, OLAMAZ. KENDİSİNE SEVGİLERİMİ SUNARIM. BİRLİKTELİKTEN KOPMASINA İZİN VERMİYORUM.
Alıntı
#3 adnan fuat özdemir 13-01-2016 19:34
BEN BU DAVAYA ERSEN GÜRPINAR ADINI DUYARAK BAŞLADIM. O ZAMAN VE BU ZAMAN İÇİNDEKİ TÜM ZAMANLARDA BU İSMİ HEP ASSUBAY TOPLUMUNUN DOĞAL LİDERİ OLARAK, HANİ KIBRIS'IN DENKTAŞ'I VARSA ASSUBAYIN DA GÜRPINAR'I VAR DİYEREK ÖZÜMSEDİM, HİSSETTİM. HİÇ BİR GERİ ZEKALI KAFA VE NİYET DE BU GERÇEĞİ DEĞİŞTİREMEMİŞTİR, ASLA DA DEĞİŞTİREMEZ. SADECE NEFRETLERİ İLE YAŞAYIP ÖLÜRLER. BU SINIF AHDI VEFAYI HİÇ UNUTMAZ. KİMLERİN BU DAVAYI SIRTINDA TAŞIDIĞINI DA İYİ BİLİR. BU KIZIL SULTAN ÖZENTİLİ HARİS BAŞKAN DA GÜNÜ GELİNCE ELBET GİDECEKTİR. AMA KAÇIRILAN FIRSATLAR VE ÇABALAR ASLA BİR DAHA BU KADAR UMUDUMUZA YAKIN OLAMAYACAKTIR. BU BAŞKANIN BASİRETSİZ AKLI YÜZÜNDEN EN UYGUN DÖNEMDE GENELKURMAY İLE DİYALOG VE İSTİŞARE FIRSATI GERÇEKLEŞTİRİLEMEMİŞTİR.BU ZOR DÖNEMDE YİNE BİR MEŞALE YAKARAK BİR MAİL KAMPANYASI BAŞLATAN VE GENELKURMAYA 20 BİNİN ÜZERİNDE MAİL VE MEKTUP GÖNDERİLMESİNİ SAĞLAYAN DOĞAL LİDERİMİZ SAYIN ERSEN GÜRPINAR'I BU TOPLUM ÇALIŞANI VE EMEKLİLERİ İLE BİRLİKTE ŞÜKRANLA, MİNNETLE ANACAKTIR.BU SINIFIN MEŞALESİNİ YILLARDIR ÖZVERİ İLE YAKAN SAYIN GÜRPINAR GİBİ BİR DUAYENİ BU TOPLUM BİR DAHA ASLA BULAMAYACAKTIR. HASİSLİK, SAYGISIZLIK VE KISKANÇLIK DEĞİL Mİ Kİ BU SINIFI BU GÜNE KADAR BAŞARISIZ YAPAN... ŞU SÖZÜ HİÇ UNUTMAYALIM, "EŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ, YİĞİT ÖLÜR KALIR ESERİ."
Alıntı
#2 atilla abaylı 13-01-2016 13:54
Sayın GÜRPINAR ; Bu mücadelede ilk ateşi yakan sizsiniz. www.emekliassubaylar.org sayfası bu konuda önderlik yaparak sınıfımızın haklarını askeri terbiye ve anayasal hukuk çizgilerinde kendimizi ifade ettik.Bir çok kişinin saldırılarına maruz kaldık.Hakaretlere ugradık. Ben dört yıl hapis ile yargılanıyorum.Bu güne dek bu sınıfın hak ve hukuk mücadele önderligini yaptınız.Pes etmek size ve bize yakışmaz.
Gün gelir temsiliyetini kaybetmiş dernegimiz yerine bu mazlum sınıfın haklarını savunur ve masada talep ederiz.
Hapis yatarız,cebimizden üç kuruşluk maaşımız ile yola devam ederiz. Takdir eden eder yalakalar ile işimiz olamaz.
Saygı ve sevgiler olsun..Temad'a ve her şeye rağmen bu nokta da bir nevi başarıdır.Gün geldiginde yazamadıklarımızı da yazacagız !
Alıntı
#1 hikmet saraç 11-01-2016 16:09
Sn.Gürpınar mücadele azminiz ve dogrulugunuzu takdir ediyorum.emekli uzmanlar dernegi başkanı,içi boş olan 3000 ek göstergeyi mecliste geri çektiriyor,m.s.b nına güneydoguda görev yapan saglık personeli,emniyet mensublarına ek ödeme var,benim personelim bu ek ödemeyi neden almıyor diye tv lerde açıklama yapıyor.eyyyyyy temad yönetimi senin mensupların da en önde çarpışıyor......neden sesiniz çıkmıyor?..........
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ