UMUDUMUZU KORUYORUZ ADALET GERÇEKLEŞECEK

Değerli meslektaşlarımız

Bizler, ülkemize ve ordumuza sadakatimizi terimiz,kanımız ve canımızla ispatladık. Karşılında sadece adalet talebimiz oldu.

Tayin olacağımız yeri, çalışma şartlarını, çalışma ortamını kendimiz tayin ve tespit etmedik.  Bir üniformamız kefen olarak ölüme ve göreve gönderildik; Evlatlarımızın doğumunu,sevdiklerimizin ölümünü göremediğimiz zamanlarımız oldu.

Tüm bu şartlar içersinde zaman zaman yalnızlığımızı, sahipsizliğimizi izledik.  Her kurum kendi personelini koruyup kollarken bize ön yargılarla sosyal ekonomik ve haksızlıklara uğratıldığımızı düşündük kurumumuza,kendimize saygımız gereği haksızlıkları kabul etmesek de vakurla karşıladık, yasal yollardan sesimizi duyurmaya çalıştık.

Bize yıllardır kurumumuz,siyasiler sürekli olarak çözüm vaatlerinde bulundular, ama gerçekleşmedi. Ulu çınardan kopan yapraklar gibi birçok arkadaşımız,meslektaşımız adaleti göremeden aramızdan ayrıldılar.

İlk kez bu kadar ciddi bir şekilde Sn.Başbakanımız ve Sn.Genelkurmay başkanımız bizleri önemsediklerini, sorunlarımızı çözeceklerini belirttiler.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez Hükümet eylem planına “Emekli assubayların sorunları çözülecektir” maddesi yazıldı.

Genelkurmay Başkanımız Etiler Orduevinde başlangıç derecemiz, tazminatlarımız dahil sorunların çözümü sözü ve garantisini verdiler; endişelerimizi gidermek, sesimizi duyurmak adına yaptığımız mail kampanyasına  Genelkurmay  hepimizi kucaklayan adil çözümler getirileceğini açıkladılar.

İntibaklar sırasında haklı olarak adaletsiz  başlangıç dereceleri yüzünden ve yüksek okul mezunlarının müktesep haklarının korunmaması konusunda haklı tepkilerimiz oldu.

Değerli Meslektaşlarımız

Ekonomik konularda bize verilen üç söz neydi ?                          

     1.2003 öncesi mezun olan astsubay ve emeklilerinin İntibaklarının yapılması ...

     2.Başlangıç derecelerimizin diğer birçok memurda olduğu gibi MYO mezunları için 9/2, Lisans mz. için 8/1 olması..

       3.Tazminatlarımızın verilmesi...

BİZ BU SÖZLERİN GERÇEKLEŞECEĞİNE İNANIYORUZ.

-İntibaklar, tahmin etmediğimiz bir hızda TBMM'de görüşülüp kabul edildi, binlerce arkadaşımızı rahatlatan yasa  Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak yürürlüğe girdi.

Şimdi sıra;  

Göreve başlangıç derecelerimizdeki adaletsizliğin giderilmesi ve Tazminatların hepimizi mutlu edecek bir düzenleme ile çıkarılması.

Adında ADALET olan bir partinin  ve Genelkurmay başkanımız Org. Sn.Hulusi AKAR’ın  asker sözünün gerçekleşeceğine inanıyoruz.

Adaletin ve huzurun gerçekleşmesi dileklerimizle. 

NOT: AK PARTİ  ANKARA M.V. aday adayı Sn.Yüksel BİNİCİ  iktidar partisine yakın bir meslektaşımız olarak  TBMM komisyonlarındaki çalışmalar sırasında büyük katkıları için kendisine teşekkür ederiz.Ögeyi Oylayın
(41 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Orhan ORHUN 16-01-2016 22:04
Yazıyı kaleme alan Sayın meslektaşım;
- Umudunuzu koruduğunuz ve gerçekleşmesini beklediğiniz adalet ne zaman realize olup hayata geçecek ?
- Bel bağladığınız ağalardan ses çıkmıyor mu yoksa ?
- Hepimizi kucaklayan adil çözümler getireceklerini açıklayanlar ortadan mı kayboldu ?
- Yoksa umutla beklediğiniz ağababa hayal dağlarınıza kar mı yağdı ?
- Verilen şiltler çektirilen fotoğrafların da mı faydası olmadı ?-
- Bir cevap verin, bizleri merak içinde bırakmayın !
- Sevgilerimle...

YÖNETİCİ NOTU.
Umudunuzu yitirdiğiniz an yapacak birşeyiniz kalmaz Ne yazıkki her kurum kendi personelini koruyup kollarken TSK bir emirle ölüme gönderdiği personeline haksızlık hukuksuzluk yapıyor adalet talebimizi iletip kamuoyu oluşturup mühürlenen kulaklara vicdanlara ulaşacağız başka çaremiz varmı?
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Murat DEMİRKIRAN
Değerli Meslekdaşlarım, Yıllardır önyargılarla haksızlığa uğrayan astsubayların haklarını savunmak için ONUR MÜCADESİ dediğimiz mücadele için birçok arkadaşımız,ağabeyimiz minnet duyduğumuz katlıları ile destek oldular Bu mücadelede bizim öncümüz rehberimiz TEMAD ancak yönetimler bugüne kadar kişisel hesapları ön planda tuttukları için başarı sağlayam...
Çarşamba, 05 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ