BU NASIL BİR ADALETTİR?

bozuk-adalet

Saygıdeğer Arkadaşlarım,

Bu nasıl bir zihniyet, nasıl bir adalettir? Her kurum kendi personelini korur-kollarken milletin gözbebeği TSK, "211 sayılı yasada amirlerine personeli koruma görevi vermişken" kendi personelinin haklarını korumuyor! Adeta, TSK=Türk Subay Kuvvetleri olmuş! Bu durum, görevdeki personelin moral motivasyonunu olumsuz etkileyerek hizmet verimliliğini düşürürken, emekliler arasında da kuruma olan saygıyı azaltıp hukuka olan inancı erozyona uğratmıştır!

Onlarca sosyal ve ekonomik haksızlıklarımızdan birisini daha bilgilerinize sunuyorum. Haklı taleplerimizin mücadelesine destek vermek hepimizin görevi olmalıdır.

  • AİHM "şahsi hürriyetlerin kısıtlanmasının hakim kararı ile olabileceği"ne hükmedip Türkiye'yi mahkum etmesine rağmen, hukuka aykırı bu cezalar "disiplin" adı altında dün olduğu gibi bugün de devam ediyor !
  • Bu cezalar nedeniyle derece ve kademe terfisi yapamayan arkadaşlarımız vardır. 1971 yılında 'hukuk hiçe sayılarak' assubayların özlük hakları kısıtlanmış, bu durumu eşlerimiz yürüşlerle protesto etmişlerdir. 'Suçun şahsiliği ilkesi hiçe sayılarak!' eşleri bu mitinge katılan meslektaşlarımız, sudan bahaneler ve amirin iki dudağı arasından çıkan kararlar ile hapis cezası alarak cezalandırılmışdır.
  • Yine; 1975 yılında, adalet ilkelerine aykırı olarak çıkan ve assubaylarının gasp edildiği yasalar sonucu, "özellikle Hava Kuvvetleri'ndeki arkadaşlarımız tarafından" 1-3 günlük iş yavaşlatma ve göreve gelmeme eylemi yapılarak bu hukuksuzluk karşısında sesimiz duyurulmak istenmiştir.(Bu vesile ile kendilerine minnettarlığımızı sunuyorum)
  • Bu eyleme katılan arkadaşlarımız adeta vatan haini işlemi görmüştür! Hepsinin "ordudan ilişiği kesilmesi" kararı alınmış, fakat bu durumda da Hava Kuvvetleri'nin çökerek iş yapamaz duruma geleceği gerçeği ile karşılaşılmıştır.
  • Bunun üzerine, mahkemeler tarafından 'amirlerin istekleri doğrultusunda' yüzlercesinin 'ibret olsun diye' ordudan ilişiği kesilmiş, binlercesi ise; tuvaleti, duşu olmayan cezaevlerinde adeta işkence tarzında muamelelere tabi tutularak, üstelik aldıkları cezanın görevlerini aksatmaması için münavebeli (nöbetleşe) olarak çektirilmesi sağlanmıştır!
  • Bunların sonucunda arkadaşlarımız aylarca maaş alamamış ve terfi edemeyerek cezalandırılmışlardır.
  • Bazıları, "suç işleyen elbet cezasını çekecektir" mantığı ile konuyu değerlendirebilir. Ancak, idam mahkumlarının, kamu personeli disiplin suçlarının, TSK'da YAŞ kararı ile ihraç edilenlerin affa uğrayıp haklarının iade edildiği ve affın sadece bizler için gerçekleşmediği düşünülürse, yapılan haksızlığın ölçüsü belli olacaktır!
  • Hukuka saygımız gereği kimseye "oh olsun" deme lüksümüz  ve kısır bir düşüncemiz olamaz! Ancak, hakları için yasal protesto yürüyüşü yapan eşlerinden dolayı assubayları "eşlerinin etekleri altına saklanan Mao'nun askerleri" suçlaması ile hapseden zihniyetin  eşleri şimdi "adalet" diye yürüyor, "adalet" diye bağırıyorlar...
  • Eline gül dikeni batınca ayağa kalkanlar, bizim yıllardır sırtımızdaki hukuksuzluk hançeri ile yaşadığımızı hatırlayıp, kendileri için istedikleri adaleti bizim için de gerçekleştirmelerini diliyor,adalet isteyen herkesin yanında olduğumuzu belirtiyoruz ve  TSK personeli içinde bir "SİCİL AFFI"nın  çıkartılmasını adalet ve eşitlik adına bekliyoruz.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(21 oy)
Son Düzenlenme Salı, 14 Ocak 2020 23:19

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Hüseyin ÇETİN 12-09-2011 12:24
Sicil affı yanılmıyorsam farklı yıllarda devlet memurları için çıkarıldı, ancak TSK personeli kapsam dışı kaldı her seferinde. Görevdeki personel bu konuda sesini çıkaramadığı gibi yasal temsilcimiz olan TEMAD da sessiz kalmıştır. Bu sessizlik ve vurdumduymaz tavır hâlâ devam etmektedir. Bu mücadele bu sitede gönül veren bir avuç insanla olmaz, köşesine çekilip bekleyenler de bu tür mücadelelere destek vermelidir.
Sayın Ersen GÜRPINAR kaleminize sağlık güzel bir yazı, ama sizden önce bu işin mağdurlarının mücadelede öncülük etmesini beklerdim.
Alıntı
#1 Osman Ada 10-09-2011 18:56
Deveye boynun neden eğri demişler nerem doğru ki demiş! Bizim de neremizi tutsak elimizde kalıyor. Cumhuriyetin kazanımlarını kendi kazanımı olarak gören zihniyetten kurtulmak ve haklarımızı almak istiyorsak haklarımız ve demokrasi için mücadeleye devam etmeliyiz.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ