Değerli meslektaşlarımız

TEMAD bizim yasal temsilcimizdir,  Sn.Keser ve ekibinin  temsil görevini, tüzükteki amaçlar ve verdikleri vaatler doğrultusunda yapmasından değil yapmamasından şikayetçiyiz.

Tarihinin en büyük desteğini verdiğimiz yönetimin kişisel hesaplarla hareket etmesinden, muhatapları ile kavgalı duruma düşüp çaresiz kalmasından, ama buna rağmen basından bizden duydukları çalışmaları sahiplenmesinden rahatsızız.

Bu sitede birlikte yıllardır TEMAD ve mücadeleye destek misyonu ile bugün tüm imkanlarla donatılanların yapamadığı çalışmaları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz.

Kimse ile sorunumuz yok, aynı geminin yolcusu olduğumuzun bilincindeyiz, tek amacımız haksızlıklarımızın önlenmesi, adaletin sağlanmasıdır. Buna katkı veren arkadaşlarımızı çaresizlik psikolojisi ile  üzmek ,şeffaf,kararlı özverili bir mücadele dışında ki  bir politika ile kişisel hesapları ön plana çıkarmak mücadeleye ve birliğimize verilen en büyük zarardır.

Sorumluluk almadan algı operasyonları ile yılların emeğinin ve mevcut genelkurmay başkanının iyi niyetini yok sayarak başarıyı  sahiplenmek adına üreten,gayret eden katkı sağlayan haklı eleştirilerde bulunanlara  hakaret ve iftiralarda bulunmak hiçbir soruna çözüm olmadığı gibi birliğimize, mücadelemize zarar veren en hafif ifade ile ahlaksızlık olarak değerlendirilen davranışlardır, assubay kamuoyu bundan müthiş rahatsızlık duymaktadır.

 Genelkurmay ile hâlâ kibir ve inatla görüşmemek bir yana hâlâ müstehzi ifadelerle yapılan çalışmaları, insanî davranışları  yok sayarak tepki oluşturulmasına  karşıyız.

Bize yapmadıkları ile değil yaptıkları ile  hizmet edecek olanlardan sağduyu ve bu kaosun sonlandırılmasını, müfteriler  ve hakareti şiar edinenlerin sırtının sıvazlanmasını değil bunların uyarılarak toplumun kucaklanmasını bekliyoruz.  

Sonuçta bizi temsil etmekle görevli olanların emek vermeden, "biz yaptık, Henüz genelkurmay tarafından MSB vasıtasi ile meclise gönderilmeyen taslağı komisyonlarda görüştük, genelkurmay devre dışı, onlar olmasa da siyasetle haletleriz" tarzı akıl ve mantık dışı  açıklamalarına rağmen genelkurmaya yazdıkları basit içerikli bir mektup kampanyasından medet ummaları haklılığımızın,endişelerimizin  işaretidir.

TEMAD yönetimi, madem ki haklarımızla ilgili konuları,  Genelkurmayı devre dışı bırakıp siyasetle halletmişler, çalışmalarda bulunmuşlar, madem konuya müdahiller başarının mimarıyız diyorlar, komisyonlarda teknik çalışma yürütüyorlarmış,   taslağın neleri içerdiğini, endişelerimizin giderilip giderilmediğini yarına kadar  açıklamalarını endişelerimizi gidermelerini  bekliyoruz.  Onlar açıklamaz ise  yarın bizler açıklayacağız, kimin rol kaptığını  assubay kamuoyu vicdanında değerlendirecektir. Saygılarımızla. 

                                                                                   SİTE VE ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ


                        

Ögeyi Oylayın
(22 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 DURYOLCU15 24-12-2015 12:19
Sn. Site yönetimi heyecanla taslak açıklamanızı bekliyor ve takip ediyoruz.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 23-12-2015 22:57
Saygıdeğer Meslektaşlarım,
Hiçbir şekilde TEMAD tüzel kişiliğine karşı olmadık, mevcut yönetiminin tarihinin en büyük desteği ile sorun çözmek yerine muhatapları ile kavga ortamı yaratmasına karşıyız. Eleştirilerimizi değerlendirmek yerine gündem değiştirmeyi amaçlayan hakaret ve iftiralar umutlarımıza birliğimize büyük zararlar veriyor. Sorunlarımızın kaynağı genelkurmayı elbette eleştireceğiz, ancak hakaretle hiçbir düşünce kabul ettirilemez. Bir kez daha genelkurmayın katılmadığı hiçbir teklifin yasalaşmasının imkansız olduğunu hatırlatıyorum. TEMAD,toplumu kucaklayan muhatapları ile diyalog yollarını arayan bir politika izlemek zorundadır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ