SUÇLUYUZ! SUÇLU BİZİZ!...

Biz Assubaylar;

1 VATAN ve MİLLİ duygularımızdan kopmadığımız için;

2 TSK'da yapılan tüm ayırımlara rağmen "KOL KIRILIR YEN İÇİNDE KALIR" dediğimiz için;

3 TSK'nın üst kademelerinde görev alanların HAKSIZLIK YAPMAYACAKLARINA inandığımız için;

4 Yapılan HAKSIZLIKLARI HER KADEMEDE ANINDA SORGULAMADIĞIMIZ için;

5 Yapılan HAKSIZLIKLARA KİŞİSEL OLARAK YARGIYA GİTMEDİĞİMİZ için;

6 Yapılan tüm HAKSIZLIKLARA RAĞMEN GÖREVDE KÜSMEYİP, UÇAKLARI UÇURMAYA, GEMİLERİ YÜZDÜRMEYE, SİLAHLARI ÇALIŞIR VAZİYETE GETİREREK , KIT'A VE KURUMLARDA HİZMETLERE HİÇ SORUN YOKMUŞ gibi devam ettiğimiz için;

7 Yapılan tüm UYGULAMALARDA, HAKSIZLIKLARIN KALDIRILMASI VE ÖNLENMESİNİ YASAL ZEMİNLERDE ARADIĞIMIZ için;

8 Teröristler gibi İLLEGAL YOLLARA BAŞVURARAK HAKLARIMIZI ARAMADIĞIMIZ için;

9 Yapılan tüm HAKSIZLIKLARI PAYLAŞARAK, GERÇEKLERİ HALKIMIZA GÖSTERMEDİĞİMİZ için;

10 Yıllardır HAKLARINIZI VERECEĞİZ, ÇALIŞMALARIMIZ BİTTİ, ANCAK İKİNCİ DÖNEMİNİ BİTİRMEK ÜZERE OLDUĞU HALDE HİÇ      ÇALIŞMASINI SONLANDIRAMAYAN VE CAMİAMIZA VERDİĞİ SÖZLERİN ARKASINDA DEVLET ADAMLIĞI CİDDİYETİNDE DURAMAYAN MİLLİ SAVUNMA BAKANININ YALAN VE OYALAMALARINA İNANDIĞIMIZ için;

11 KKK ve Genkur Bşk'lığı dönemlerinde yapacağı "ASSUBAY DEVRİMLERİ" yalanlarıyla bizleri, MEDYAYI ve HALKIMIZI      oyalayan, aldatan, kandıranlara inandığımız için;

12 "HİÇ BİR ASTI BENİM TEĞMENİMDEN DAHA FAZLA MAAŞ ALAMAZ" DİYEREK EMEĞE SAYGISIZLIK EDİLDİĞİNİ, BU SÖZLERLE      CAMİAMIZA HAKSIZLIK VE HAKARET EDİLDİĞİNİ BİLMEMİZE RAĞMEN SESSİZ KALDIĞIMIZ için;

13 Yapılan tüm HAKSIZLIK, OYALAMA, ALDATMA VE KANDIRMALARDAN DA DAHA ÖNEMLİSİ TÜM BU YAPILANLARIN      GÖRÜLMESİ VE BİLİNMESİNE RAĞMEN CAMİA OLARAK BİR ARAYA GELEMEDİĞİMİZ için;

14 KİŞİSEL MENFAATLERİMİZE MİLLİ  DUYGU VE ULUSAL ÇIKARLARIMIZDAN DAHA ÇOK ÖNCELİK VERMEDİĞİMİZ için;

S  U  Ç  L U Y U Z! SUÇLU BİZİZ!...

Değerli arkadaşlarım,

gonullu-esaretEvet ne yazık ki SUÇLU bizleriz. Kusuru dışarıda arayacağımıza bugüne kadar kendimizde, içimizde arasaydık, HAKLARIMIZLA ilgili çok mesafe almış olurduk. Biz hep kolay yolu seçtik. Hükümet ve Genkurdan bekledik ki, HAKLARIMIZ verilsin.

Değerli arkadaşlarım. DURUP DURURKEN KENDİNİ KANITLAYAMAMIŞ, KABUL ETTİREMEMİŞ VEYA GÜCÜNÜ ORTAYA KOYAMAMIŞ KİŞİLERE SINIFLARA HAKLARININ VERİLDİĞİ NEREDE, NE ZAMAN GÖRÜLMÜŞTÜR?

HEPİMİZ BİLİYORUZ Kİ, HAKLAR VERİLMEZ, ALINIR.

Bunu bildiğimiz halde BU YOLU denemek yerine bugüne kadar hep bazılarının UYGUN GÖRMESİNİ, TAKTİR ETTİĞİ KADAR vermesine razı olduk, bekledik.

Bu yıl ilk defa GÜCÜMÜZÜ ORTAYA çıkaracak bir fırsat çıktı. Derneklerimizde yapılacak SEÇİMLERDEN sonra GENEL SEÇİMLER yapılacaktır. Bu şansı çok iyi kullanmalıyız.

DERNEKLERİMİZDE yapılacak olan seçimlerde CAMİAMIZIN gerçek anlamda SORUNLARINI ve ÇÖZÜMLERİNİ BİLEN, önce KENDİSİYLE BARIŞIK, SONRA TOPLUMLA İYİ DİYALOĞ KURAN VE GELİŞTİREBİLEN, KİŞİSEL HIRS VE DÜŞÜNCELERDEN SIYRILMIŞ YÖNETİMLERİN GELMESİ ESASTIR.

Seçim yapılacak tüm şubelerimizin OLMAZSA OLMAZI bu olmalıdır. Seçimlerden sonra da aramızda TEMAYÜZ etmiş ve kendini ASSUBAY sorunlarına adayan arkadaşlarımızı PARTİ ayırımı yapmadan MECLİSE göndererek GÜCÜMÜZÜ kanıtlamalıyız. Haklarımızı almanın tek çıkış yolu budur. Artık başkalarının BİZLER için bir şey yapmalarını beklememeliyiz. Bunun için tüm şubeler birbirleriyle koordineli çalışarak SEÇİLECEK HEYETLERE bu yönde KATKIDA bulunmalıdırlar.

Bunu bu yıl başarmalı ve bu başarıda ayırımsız olarak tüm gönül verenlerin KATKILARI olmalıdır. Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(3 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 HÜSNÜ ÖZBEK 30-01-2011 22:19
Evet doğru söylüyorsunuz.Bizler suçluyuz,varsın suçlu kalalım. Ancak bundan sonra birlik ve beraberlik içinde suçlu kalalım. Ama ben şunu söyleyeyim. Haziran 2011' de seçim var ve bizim TEMAD'dan ses yok, torba kanun da meclisten geçti geçecek biz gene elimizi ovuşturup suçlu suçlu bir beklemeyelim. Gün birlik olma zamanı hakkıyla hak arayacak bir liderin etrafında birleşme zamanıdır.
Alıntı
#4 Adilhan Şanlı 29-01-2011 17:07
Sayın Çam ;Her zamanki gibi yerinde tespitlerinizle sorunlarımızı belirliyor,çözüm önerileri getiriyorsunuz. Hiçbir parlamenterin durup dururken bizim için yorulup,kulis yapıp,imza toplayıp yasa teklifi hazırlayıp komisyonlara sevk edeceğini sanmıyorum.Ancak bizi bizim içimizden seçip TBMM'ye göndereceğimiz meslektaşlarımız anlayabilir,anlatabilir.Bu nedenle tam iki yıldır bunun çıkış yolunun İzmir'den geçtiğini ve bunu başaracak gücün de İzmir TEMAD Şubeleri olduğunu,bu nedenle İzmir İl Başkanımızın sorumluluk alarak bu yönde çalışmalar yapmasının gerekliliği üzerinde durdum. Ancak bu konuda tek bir görüş bildiren kimse olmadı.Sanıyorum ya bu kadar ısrarla yazdıklarımız okunmuyor ya da sıradan bir üye olduğumuz için yazdıklarımız göz ardı ediliyor, okunup geçiliyor.Böylesine büyük bir çalışma son dört aya mı bırakılmalıydı? En azından büyük bir maddi destek gerekeceği için bir kampanya başlatılabilirdi.Bu hem sınıfımızı davasına daha duyarlı hale getirir hem de birlik ve beraberliğimizi biraz daha pekiştirebilirdi.Sorunlarımızın tamamı artık bir çok arkadaşımız tarafından bilindiği için sorunlarımız üzerinde durmaktan çok çözüm yolları üzerinde tartışmalıyız diye düşünüyor saygılar sunuyorum.Adilhan Şanlı-Anamur.
Alıntı
#3 ali 28-01-2011 23:10
Hepsi doğru tespitler, bir de şu var hem suçluyuz,hem dağınığız,hep birbirimizi suçlarız.Elinize sağlık.
Alıntı
#2 Hasan ÇANKAYA 25-01-2011 11:55
Türkiye’nin en zengin 100 kişisinin servetleri, bir yılda (2007’den 2008’e), 45.3 milyar dolardan 112 milyar dolara çıkmıştı. Türkiye’nin en zengin 100 kişisi, milli gelirin beşte birini ellerinde tutuyor; bu 100 kişinin servetinin yüde 60’ı ise sadece 17 ailenin elinde.

2010 da yapılan zamların bütçeye getirdiği yük. Toplu görüşmelerde ortaya çıkan yüzde 4 artı yüzde 4'lük memur maaş zammı, yeni yıl bütçesine 6,7 milyar lira ek yük getirdi.

Size iki ayrı haber 2 milyon civarında memur bunun bir kaç katı emekliye yapılan 2011 deki zam 6,7 milyar. Onun adı da yük. Bir yılda 100 zenginin servetindeki artışa bakın memur ve emeklisine yapılan zammın 10 katı. Birinin zenginleşmesi için birinin yoksullaşması gerekiyor. Uyumaya devam.
Alıntı
#1 Hüseyin ÇETİN 25-01-2011 01:45
Sayın Ahmet ÇAM suçlu olduğumuz maddeleri güzel tespit etmişsiniz, izin verirseniz 15 nci maddeyi eklemek istiyorum.
15. TEMAD Gen.Bşk. Sayın Mustafa EROL iyi bir lider olmadığı halde ve bizim gasp edilen haklarımızı almak için en ufak bir çaba göstermediği halde ikinci defa başkan seçtiğimiz için SUÇLUYUZ. Lütfen üçüncü defa aynı hatayı yapmayalım.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ