DAVAMI GERİ ÇEKEYİM Mİ?Muvazzaf ve emekli Astsubayların birçok mağduriyetini önlemek amacıyla İş Mahkemesinde açtığım ve ıslah fırsatı hakkımı kullanarak genişlettiğim ve 6 konuyu kapsayan temyiz safhasındaki davam devam etmektedir. 

Ak Partinin tek başına iktidara gelebilmesi için seçim sürecinde Sayın Başbakanımızın verdikleri vaatleri ve Sayın Genelkurmay Başkanımızın girişimleriyle devam eden yasa çalışmaları meslektaşlarımın malumudur. Hazırlanan bu yasanın yürürlüğe girmesiyle 1. derecenin 4. kademesine yükseleceğimden devam eden davamın benim açımdan bir önemi kalmayacağını ancak muvazzaf ve emekli birçok meslektaşım için ise öneminin devam edeceğini biliyorum.

Devam eden davamı, yeni kanun yürürlüğe girdikten sonra geri çekip çekmeme konusundaki kararımı, demokrasiye inandığımdan muvazzaf ve emekli Astsubay meslektaşlarımın görüşlerini aldıktan sonra vermek istiyorum. 

Bu amaçla, yeni çıkacak yasadan yeteri kadar yararlanamayacak olan ve DAVAMI GERİ ÇEKMEMİ İSTEMEYEN MUVAZZAF VE EMEKLİ ASTSUBAY meslektaşlarımın sosyal medyada yorum yapmadan ve sadece telefonlarını bekliyorum.

Sosyal medyada polemik konusu olmaması için davayla ilgili gelişmeler hakkında sadece dava kapsamında kalan ve telefon edecek muvazzaf ve emekli Astsubay meslektaşlarıma telefonla bilgi vereceğim. 

Cep: 05056576412Ögeyi Oylayın
(18 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 hikmet saraç 06-01-2016 17:32
sn. turan binlerce magdur assubay varken, bu soruyu sormazına anlam veremedim..........
Alıntı
#5 Ahmet CAN 05-01-2016 12:34
Sayın Turan,
Davayı açan sizsiniz.Sürdürmek veya geri çekmek gayet tabi sizin iradenize kalmış bir şey.Ama bende Celal Elbir bey gibi,vazgeçme eğiliminizi kusura bakmayın hiç anlayamadım.Ola ki davalar olumlu sonuçlanırsa bunlardan istifade etmeye çok ihtiyacı olan meslektaşlarınıza yazık değil mi?Bu davalar size taşıyamayacağınız maddi külfetler yüklüyorsa,olumlu sonuçlanmalarından istifade edecek veya etmeyecek bütün meslektaşlarınızın bildirim yapmanız halinde,geçmişte olduğu gibi gerekli katkıyı yapacaklarına inanıyorum.Saygılarımla.
Alıntı
#4 süleyman paktin 05-12-2015 01:54
sevgili kardeşim.bence durum tam kesinleşmeden geri çekme.elinde bulunsun.benimde sana bir sorum olacak.ben 1/1 deyim.üniversite mezunu değilim.benim intibaklatla alacağım derece ne olacak.1/4 mü olaxak yoksa başka birşeymi? hakkımızda hayırlısı olsun.
selamlar
Alıntı
#3 Elbirce 05-12-2015 00:47
Değerli Büyüğüm;
Her şeyden "hazırlanan yasa" kavramınıza dikkat çekerek, kesinleşmeden bu işin bittiği yanılgısına düşülmemesini,
Dava hazır açılmışken ve üzerinde yoğun bir emek söz konusuyken vazgeçme eğilimini anlayamadığımı,
Bu site aracılığıyla karınca kararınca destek veren arkadaşların hatırına diye de düşünerek, büyüklüğünüzü sürdürmenizi önerir, saygılarımı sunarım.
Alıntı
#2 Ümit 04-12-2015 11:40
Sayın TURAN,sizin davanız sadece 1.dereceye yükselmeyle ilgili değil binlerce malül olarak 2-3-4-5 dereceden emekli olan meslektaşımız için de büyük önem taşıyor.Siz bu safhaya kolay gelmediniz.Sonuna kadar devam etmeniz binlerce meslektaşımızın mağduriyetini önleyecektir.Bunu gözardı etmeden devam etmenizi rica ediyorum,saygılarımla...
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 03-12-2015 21:01
Sn.TURAN
Siz,özveri ve bir hukukçu titizliği ile bizler için davalar açan birisiniz bu çalışmalarınızı her türlü takdirin üzerindedir; özellikle Sınıf okulu sürelerinin göstergemize dahil edilmesi davanız çok önemlidir, intibaklar yapılınca birçok arkadaş bu davanın kabulü ile birinci dereceye yükselecektir. Davayı geri çekmenizi hiç kimse kabul etmez,zaten nacizane desteklerimizi de bu başarınıza katkı için sunduk. Emeklerinize teşekkür ediyor müjdeli haberi bekliyoruz. SİTE YÖNETİMİ
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Pazartesi, 02 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ