DAVAMI GERİ ÇEKEYİM Mİ?Muvazzaf ve emekli Astsubayların birçok mağduriyetini önlemek amacıyla İş Mahkemesinde açtığım ve ıslah fırsatı hakkımı kullanarak genişlettiğim ve 6 konuyu kapsayan temyiz safhasındaki davam devam etmektedir. 

Ak Partinin tek başına iktidara gelebilmesi için seçim sürecinde Sayın Başbakanımızın verdikleri vaatleri ve Sayın Genelkurmay Başkanımızın girişimleriyle devam eden yasa çalışmaları meslektaşlarımın malumudur. Hazırlanan bu yasanın yürürlüğe girmesiyle 1. derecenin 4. kademesine yükseleceğimden devam eden davamın benim açımdan bir önemi kalmayacağını ancak muvazzaf ve emekli birçok meslektaşım için ise öneminin devam edeceğini biliyorum.

Devam eden davamı, yeni kanun yürürlüğe girdikten sonra geri çekip çekmeme konusundaki kararımı, demokrasiye inandığımdan muvazzaf ve emekli Astsubay meslektaşlarımın görüşlerini aldıktan sonra vermek istiyorum. 

Bu amaçla, yeni çıkacak yasadan yeteri kadar yararlanamayacak olan ve DAVAMI GERİ ÇEKMEMİ İSTEMEYEN MUVAZZAF VE EMEKLİ ASTSUBAY meslektaşlarımın sosyal medyada yorum yapmadan ve sadece telefonlarını bekliyorum.

Sosyal medyada polemik konusu olmaması için davayla ilgili gelişmeler hakkında sadece dava kapsamında kalan ve telefon edecek muvazzaf ve emekli Astsubay meslektaşlarıma telefonla bilgi vereceğim. 

Cep: 05056576412Ögeyi Oylayın
(18 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 hikmet saraç 06-01-2016 17:32
sn. turan binlerce magdur assubay varken, bu soruyu sormazına anlam veremedim..........
Alıntı
#5 Ahmet CAN 05-01-2016 12:34
Sayın Turan,
Davayı açan sizsiniz.Sürdürmek veya geri çekmek gayet tabi sizin iradenize kalmış bir şey.Ama bende Celal Elbir bey gibi,vazgeçme eğiliminizi kusura bakmayın hiç anlayamadım.Ola ki davalar olumlu sonuçlanırsa bunlardan istifade etmeye çok ihtiyacı olan meslektaşlarınıza yazık değil mi?Bu davalar size taşıyamayacağınız maddi külfetler yüklüyorsa,olumlu sonuçlanmalarından istifade edecek veya etmeyecek bütün meslektaşlarınızın bildirim yapmanız halinde,geçmişte olduğu gibi gerekli katkıyı yapacaklarına inanıyorum.Saygılarımla.
Alıntı
#4 süleyman paktin 05-12-2015 01:54
sevgili kardeşim.bence durum tam kesinleşmeden geri çekme.elinde bulunsun.benimde sana bir sorum olacak.ben 1/1 deyim.üniversite mezunu değilim.benim intibaklatla alacağım derece ne olacak.1/4 mü olaxak yoksa başka birşeymi? hakkımızda hayırlısı olsun.
selamlar
Alıntı
#3 Elbirce 05-12-2015 00:47
Değerli Büyüğüm;
Her şeyden "hazırlanan yasa" kavramınıza dikkat çekerek, kesinleşmeden bu işin bittiği yanılgısına düşülmemesini,
Dava hazır açılmışken ve üzerinde yoğun bir emek söz konusuyken vazgeçme eğilimini anlayamadığımı,
Bu site aracılığıyla karınca kararınca destek veren arkadaşların hatırına diye de düşünerek, büyüklüğünüzü sürdürmenizi önerir, saygılarımı sunarım.
Alıntı
#2 Ümit 04-12-2015 11:40
Sayın TURAN,sizin davanız sadece 1.dereceye yükselmeyle ilgili değil binlerce malül olarak 2-3-4-5 dereceden emekli olan meslektaşımız için de büyük önem taşıyor.Siz bu safhaya kolay gelmediniz.Sonuna kadar devam etmeniz binlerce meslektaşımızın mağduriyetini önleyecektir.Bunu gözardı etmeden devam etmenizi rica ediyorum,saygılarımla...
Alıntı
#1 EMEKLİASSUBAYLAR 03-12-2015 21:01
Sn.TURAN
Siz,özveri ve bir hukukçu titizliği ile bizler için davalar açan birisiniz bu çalışmalarınızı her türlü takdirin üzerindedir; özellikle Sınıf okulu sürelerinin göstergemize dahil edilmesi davanız çok önemlidir, intibaklar yapılınca birçok arkadaş bu davanın kabulü ile birinci dereceye yükselecektir. Davayı geri çekmenizi hiç kimse kabul etmez,zaten nacizane desteklerimizi de bu başarınıza katkı için sunduk. Emeklerinize teşekkür ediyor müjdeli haberi bekliyoruz. SİTE YÖNETİMİ
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Assubaylar günü kutlu olsun. Huzurun adaletin hakim olacağı nice kutlamalar diliyoruz. http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3408-assubaylar-gunu-ku tlu-olsun
Pazar, 17 Ekim 2021
Ersen Gürpınar
Bugün KRT televizyonu haber proğramında haklarımızla ilgili aşağıdaki mesajım yayınlandı haklarımızı verilen sözleri heryerde hatırlatmakta yarar var özellikle de Cumhurbaşkanı dahil tüm yazar,toplumun saygı duyduğu kanaat önderleri ve ilgililerin takip edip paylaşım yaptığı Twitter bunun için bir fırsattır. Bilgilerinize [B] "Bir emirle ölüme gönderilen k...
Çarşamba, 13 Ekim 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kurucularından değerli büyüğümüz Sn. Mehmet DARAGENLİ'nin vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Ailesine, yakınlarına ve Assubay toplumuna baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Ișıklar içinde uyusun yüreği güzel insan.
Pazartesi, 04 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ