ASTSUBAYLAR 5 YIL ZARARDA

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU, Madde 64: Sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.

Çok ağır şartlarda görev yapan, hiç disiplin cezası almayan ve üçer yıldan iki sefer veya ikişer yıldan üç sefer olmak üzere 6 yıl kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapan Astsubay Meslek Yüksekokulu mezunu astsubaylar, 9. derecenin 1. kademesinden göreve başlamakta ve 24 yıl sonra 1. dereceye yükselebilmektedirler.

Kalkınmada öncelikli yörelerde 6 yıl görev yapan ve hiç disiplin cezası almayan Meslek Yüksekokulu mezunu sivil memurlar ise 19 yılda 1. dereceye yükselebilmektedir.

Giderilmesi talebiyle bu mağduriyetimizi, Sayın Başkanımıza ve Sayın Genelkurmay başkanımıza sunuyorum.
Ögeyi Oylayın
(25 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Mehmet KARTAL 11-10-2015 11:20
YARGILIK BİR DURUM.HUKUK SAVAŞI BAŞLATILMALI.İŞTE MALZEME TEMAD NERDESİN.
Alıntı
#3 Ümit 09-10-2015 12:23
sayın TURAN'ın fiili hizmetlerle ilgili yargıtaydaki dava aşamasından haber varmı ne oldu..haberdar ederseniz sevinirim.

YÖNETİCİ NOTU. Sn.Ümit Çınar Sn.İsmail Turan bizlerle ilgili birçok dava açmıştır Fiili hizmetlerin derece ve kadememizden sayılması davası sonuçlanmamıştır; Sınıf okulu sürelerinin intibakımızdan sayılması davası lehimize sonuçlanmış ancak SGK tarafından temyiz edilmiş olduğundan TEMYİZ aşaması neticelenince bilgi verilecektir. Sonucun lehimize oması diliyoruz
Alıntı
#2 osman ATEŞ 08-10-2015 08:29
Mesleğimize yakın bir meslek gurubu 9/2'sinden başlayıp 23 yılda 1. derece,6 yıl kalkınmada öncelikli il ile birlikte 17 yılda 1.dereceye yükseldiklerini biliyorum. Evet biz Assubaylar 24 yıl aradaki fark 6 ALTI yıl.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 07-10-2015 23:41
Haksızlığı, hukuksuzluğu saymakla bitmiyor. Görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak kamu görevlileri MYO mezunu ise 9/2, lisans mezunu ise 8/1'den göreve başlarken bu okul mezunu assubaylar bir alt kademeden 2003 yılından önce kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirenler ise adeta cezalandırılarak bir alt dereceden göreve başlatılmıştır. Bunlar adaletsizlikten öte vicdansızlıktır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Değerli meslekdaşlarımız, Bugün gazeteci Sn.Umur TALU'nun doğum günü kutlu olsun Gazeteci olmak kolaydır ama yürekli kalemini satmayan mazlumun yanında olmak zordur. Umur bey tüm mağdurlar gibi assubayların adalet talebinde hep yanlarında ve sesimiz olmuştur minnettarız Sen çok ve sağlıklı yaşa Sn.Tulu kalemin hiç bitmesin Saygılarımızla
Cuma, 07 Ağustos 2020
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Perşembe, 30 Temmuz 2020
Bugün yine yüreğimiz yandı; Kıbrıs'taki birliklerine giderken Mersin Mut ilçesinde otobüsün devrilmesi sonucu 4 vatan evladı şehit oldu Otobüs şoförlerininde öldüğü kazada ağır yaralilarimizda var Allah ölenlere rahmet yaralılara acil şifalar ailelerine sabırlar versin
Pazartesi, 27 Temmuz 2020
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ