ASTSUBAYLAR 5 YIL ZARARDA

657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNU, Madde 64: Sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır. Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.

Çok ağır şartlarda görev yapan, hiç disiplin cezası almayan ve üçer yıldan iki sefer veya ikişer yıldan üç sefer olmak üzere 6 yıl kalkınmada öncelikli yörelerde görev yapan Astsubay Meslek Yüksekokulu mezunu astsubaylar, 9. derecenin 1. kademesinden göreve başlamakta ve 24 yıl sonra 1. dereceye yükselebilmektedirler.

Kalkınmada öncelikli yörelerde 6 yıl görev yapan ve hiç disiplin cezası almayan Meslek Yüksekokulu mezunu sivil memurlar ise 19 yılda 1. dereceye yükselebilmektedir.

Giderilmesi talebiyle bu mağduriyetimizi, Sayın Başkanımıza ve Sayın Genelkurmay başkanımıza sunuyorum.
Ögeyi Oylayın
(25 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Mehmet KARTAL 11-10-2015 11:20
YARGILIK BİR DURUM.HUKUK SAVAŞI BAŞLATILMALI.İŞTE MALZEME TEMAD NERDESİN.
Alıntı
#3 Ümit 09-10-2015 12:23
sayın TURAN'ın fiili hizmetlerle ilgili yargıtaydaki dava aşamasından haber varmı ne oldu..haberdar ederseniz sevinirim.

YÖNETİCİ NOTU. Sn.Ümit Çınar Sn.İsmail Turan bizlerle ilgili birçok dava açmıştır Fiili hizmetlerin derece ve kadememizden sayılması davası sonuçlanmamıştır; Sınıf okulu sürelerinin intibakımızdan sayılması davası lehimize sonuçlanmış ancak SGK tarafından temyiz edilmiş olduğundan TEMYİZ aşaması neticelenince bilgi verilecektir. Sonucun lehimize oması diliyoruz
Alıntı
#2 osman ATEŞ 08-10-2015 08:29
Mesleğimize yakın bir meslek gurubu 9/2'sinden başlayıp 23 yılda 1. derece,6 yıl kalkınmada öncelikli il ile birlikte 17 yılda 1.dereceye yükseldiklerini biliyorum. Evet biz Assubaylar 24 yıl aradaki fark 6 ALTI yıl.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 07-10-2015 23:41
Haksızlığı, hukuksuzluğu saymakla bitmiyor. Görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayacak kamu görevlileri MYO mezunu ise 9/2, lisans mezunu ise 8/1'den göreve başlarken bu okul mezunu assubaylar bir alt kademeden 2003 yılından önce kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirenler ise adeta cezalandırılarak bir alt dereceden göreve başlatılmıştır. Bunlar adaletsizlikten öte vicdansızlıktır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Assubaylar günü kutlu olsun. Huzurun adaletin hakim olacağı nice kutlamalar diliyoruz. http://www.emekliassubaylar.org/k2-kategoriler/item/3408-assubaylar-gunu-ku tlu-olsun
Pazar, 17 Ekim 2021
Ersen Gürpınar
Bugün KRT televizyonu haber proğramında haklarımızla ilgili aşağıdaki mesajım yayınlandı haklarımızı verilen sözleri heryerde hatırlatmakta yarar var özellikle de Cumhurbaşkanı dahil tüm yazar,toplumun saygı duyduğu kanaat önderleri ve ilgililerin takip edip paylaşım yaptığı Twitter bunun için bir fırsattır. Bilgilerinize [B] "Bir emirle ölüme gönderilen k...
Çarşamba, 13 Ekim 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) kurucularından değerli büyüğümüz Sn. Mehmet DARAGENLİ'nin vefat ettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendik. Ailesine, yakınlarına ve Assubay toplumuna baş sağlığı ve sabır diliyoruz. Ișıklar içinde uyusun yüreği güzel insan.
Pazartesi, 04 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ