AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NDE DAVA AÇILDI

aihm

Sayın arkadaşlarım,

Hepimizin bildiği muvazzaf ve emekli astsubayların ortak birçok sorunundan bazısı olan aylık gösterge tablosuyla ilgili intibaklarımız, fiili hizmet zamlarının derece ve kademelerde sayılması ve OYAK konusunu mahkemeye taşımıştım. İntibaklarla ilgili dava Ankara 4. idare mahkemesinde, fiili hizmet zamlarının derece ve kademe yükselmelerinde de sayılması davası Ankara 13. İş Mahkemesinde devam etmektedir.

OYAK davası Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde sonuçlanmış ve beklediğimiz gibi hem asıl dava hem de karar düzeltme talebim ret edilmiştir. Bugün AİHM dava dilekçesini Denizli PTT'sinden STRASBOURG'a gönderdim.

Ben de bir vatandaş olarak kanundan doğan hakkımı alabilmek için tazminat talebiyle davayı açtım. Davanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

DAVANIN GEREKÇESİ

  1. Üyelerin genel kurulda üye olamadıkları
  2. Yıllık faizlerin %100, %150 ve % 200 olduğu zamanlarda bile yatırılan aidatların kanun gereği % 5 teknik faizle değerlendirilmesinin hukuka aykırı olduğu.
  3. Özellikle emeklilikte ve emekli maaşı sisteminden ayrılanların paylarının yazılı değere göre değil gerçek değere göre hesaplanması.
  4. Üye varlıklarının gittikçe reel değerini kaybetmesine rağmen kurumun büyüyerek zenginleşmesi. 
  5. 250.000 Euro tazminat talebi.
Ögeyi Oylayın
(37 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Hüseyin ÇETİN 28-06-2011 16:51
Sayın Mustafa EROL'un OYAK hakkında açmış olduğu davayı geri çektiğini haklı olarak düşünüyorum. Çünkü OYAK kendisinin ağzına bir parmak bal sürdü. Davayı geri çekmediyse ve farklı gelişmeler olduysa seçilmiş bir Genel başkan olarak tüm üyelerine bu konuda açıklama yapmalıdır. Aksi halde ben de inanın yaşadığım sürece S. Mustafa EROL ve ekibini lanetle anacağım ve eb-i ecdadına hep beddua edeceğim. Üyelerine bilgi vermeden OYAK'la ilgili davayı geri çekmek şeref ve haysiyetle bağdaşmayan bir davranıştır.

ANKARA TEMAD GEN.BŞK.LIĞI ÖNÜNDE EYLEM YAPILMASINI TEKLİF EDİYORUM.
Alıntı
#4 kalamaki 25-06-2011 13:24
Eğer gerçekten söylentilar doğruysa; TEMAD, OYAK'la ilgili davayı çalışan ve emekli Assubayların onayını almadan bir şekilde geri çektiyse inanın bana yaşadığım sürece onları lanetle anacağım ve eb-i ecdadına hep beddua edeceğim.Bu camiaya bu kötülüğü yapabileceğini sanmıyorum.Dilerim yapmamışlardır.
Alıntı
#3 HARUN KURUOĞLU 23-06-2011 12:35
Hayırlı olsun,sabırla bekleyip,inat ve ısrarla haklı olduğumuza inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.
Alıntı
#2 HARUN 22-06-2011 22:34
Sayın Ersen abi ;
İnşallah bir söylentiden ibarettir.Dava ile ilgili dökümanlar ve akibeti işleyişiyle ilgili dökümanlara nasıl ulaşabiliriz.Bu konuda yardımcı olabilecek haberdar olabileceğimiz merciler neresidir.Minnettar olurum. Saygılarımla...
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 22-06-2011 00:55
OYAK ne yazık ki üyelerine farklı davranmaktadır, oysa tüm TSK mensupları aynı şartlarla kuruma üye olmuşlardır. Bizlerin aidatları ile kurulan şirket kârlarının tamamı bize nema olarak yansıtılmadı büyük bölümü yeni yatırımlara yönlendirildi, bu nedenle tüm üyelerin kurum iştiraklerinde hakları vardır, hepimize ya kurumun gerçek değeri üzerinden ödeme yapılması ya da katılımlarımız nispetinde hisse senedi verilmelidir. Kurum iştiraklerinde subaylar lehine istihdam ve yönetim olarak ayrıcalık yapılmasına son verilmelidir. Bu davayı açan özverili değerli ağabeyim Sn.İsmail TURAN'a minnettarlığımız ve desteğimi sunarken OYAK'a açtığı davanın akibeti ve dava dilekçesi ile bizleri bilgilendirmeyen, bazı söylentilere göre OYAK'la anlaşıp davayı geri çektiği bildirilen TEMAD yönetimini kınıyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ