AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NDE DAVA AÇILDI

aihm

Sayın arkadaşlarım,

Hepimizin bildiği muvazzaf ve emekli astsubayların ortak birçok sorunundan bazısı olan aylık gösterge tablosuyla ilgili intibaklarımız, fiili hizmet zamlarının derece ve kademelerde sayılması ve OYAK konusunu mahkemeye taşımıştım. İntibaklarla ilgili dava Ankara 4. idare mahkemesinde, fiili hizmet zamlarının derece ve kademe yükselmelerinde de sayılması davası Ankara 13. İş Mahkemesinde devam etmektedir.

OYAK davası Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde sonuçlanmış ve beklediğimiz gibi hem asıl dava hem de karar düzeltme talebim ret edilmiştir. Bugün AİHM dava dilekçesini Denizli PTT'sinden STRASBOURG'a gönderdim.

Ben de bir vatandaş olarak kanundan doğan hakkımı alabilmek için tazminat talebiyle davayı açtım. Davanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

DAVANIN GEREKÇESİ

  1. Üyelerin genel kurulda üye olamadıkları
  2. Yıllık faizlerin %100, %150 ve % 200 olduğu zamanlarda bile yatırılan aidatların kanun gereği % 5 teknik faizle değerlendirilmesinin hukuka aykırı olduğu.
  3. Özellikle emeklilikte ve emekli maaşı sisteminden ayrılanların paylarının yazılı değere göre değil gerçek değere göre hesaplanması.
  4. Üye varlıklarının gittikçe reel değerini kaybetmesine rağmen kurumun büyüyerek zenginleşmesi. 
  5. 250.000 Euro tazminat talebi.
Ögeyi Oylayın
(37 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Hüseyin ÇETİN 28-06-2011 16:51
Sayın Mustafa EROL'un OYAK hakkında açmış olduğu davayı geri çektiğini haklı olarak düşünüyorum. Çünkü OYAK kendisinin ağzına bir parmak bal sürdü. Davayı geri çekmediyse ve farklı gelişmeler olduysa seçilmiş bir Genel başkan olarak tüm üyelerine bu konuda açıklama yapmalıdır. Aksi halde ben de inanın yaşadığım sürece S. Mustafa EROL ve ekibini lanetle anacağım ve eb-i ecdadına hep beddua edeceğim. Üyelerine bilgi vermeden OYAK'la ilgili davayı geri çekmek şeref ve haysiyetle bağdaşmayan bir davranıştır.

ANKARA TEMAD GEN.BŞK.LIĞI ÖNÜNDE EYLEM YAPILMASINI TEKLİF EDİYORUM.
Alıntı
#4 kalamaki 25-06-2011 13:24
Eğer gerçekten söylentilar doğruysa; TEMAD, OYAK'la ilgili davayı çalışan ve emekli Assubayların onayını almadan bir şekilde geri çektiyse inanın bana yaşadığım sürece onları lanetle anacağım ve eb-i ecdadına hep beddua edeceğim.Bu camiaya bu kötülüğü yapabileceğini sanmıyorum.Dilerim yapmamışlardır.
Alıntı
#3 HARUN KURUOĞLU 23-06-2011 12:35
Hayırlı olsun,sabırla bekleyip,inat ve ısrarla haklı olduğumuza inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.
Alıntı
#2 HARUN 22-06-2011 22:34
Sayın Ersen abi ;
İnşallah bir söylentiden ibarettir.Dava ile ilgili dökümanlar ve akibeti işleyişiyle ilgili dökümanlara nasıl ulaşabiliriz.Bu konuda yardımcı olabilecek haberdar olabileceğimiz merciler neresidir.Minnettar olurum. Saygılarımla...
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 22-06-2011 00:55
OYAK ne yazık ki üyelerine farklı davranmaktadır, oysa tüm TSK mensupları aynı şartlarla kuruma üye olmuşlardır. Bizlerin aidatları ile kurulan şirket kârlarının tamamı bize nema olarak yansıtılmadı büyük bölümü yeni yatırımlara yönlendirildi, bu nedenle tüm üyelerin kurum iştiraklerinde hakları vardır, hepimize ya kurumun gerçek değeri üzerinden ödeme yapılması ya da katılımlarımız nispetinde hisse senedi verilmelidir. Kurum iştiraklerinde subaylar lehine istihdam ve yönetim olarak ayrıcalık yapılmasına son verilmelidir. Bu davayı açan özverili değerli ağabeyim Sn.İsmail TURAN'a minnettarlığımız ve desteğimi sunarken OYAK'a açtığı davanın akibeti ve dava dilekçesi ile bizleri bilgilendirmeyen, bazı söylentilere göre OYAK'la anlaşıp davayı geri çektiği bildirilen TEMAD yönetimini kınıyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ