AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ'NDE DAVA AÇILDI

aihm

Sayın arkadaşlarım,

Hepimizin bildiği muvazzaf ve emekli astsubayların ortak birçok sorunundan bazısı olan aylık gösterge tablosuyla ilgili intibaklarımız, fiili hizmet zamlarının derece ve kademelerde sayılması ve OYAK konusunu mahkemeye taşımıştım. İntibaklarla ilgili dava Ankara 4. idare mahkemesinde, fiili hizmet zamlarının derece ve kademe yükselmelerinde de sayılması davası Ankara 13. İş Mahkemesinde devam etmektedir.

OYAK davası Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde sonuçlanmış ve beklediğimiz gibi hem asıl dava hem de karar düzeltme talebim ret edilmiştir. Bugün AİHM dava dilekçesini Denizli PTT'sinden STRASBOURG'a gönderdim.

Ben de bir vatandaş olarak kanundan doğan hakkımı alabilmek için tazminat talebiyle davayı açtım. Davanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

DAVANIN GEREKÇESİ

 1. Üyelerin genel kurulda üye olamadıkları
 2. Yıllık faizlerin %100, %150 ve % 200 olduğu zamanlarda bile yatırılan aidatların kanun gereği % 5 teknik faizle değerlendirilmesinin hukuka aykırı olduğu.
 3. Özellikle emeklilikte ve emekli maaşı sisteminden ayrılanların paylarının yazılı değere göre değil gerçek değere göre hesaplanması.
 4. Üye varlıklarının gittikçe reel değerini kaybetmesine rağmen kurumun büyüyerek zenginleşmesi. 
 5. 250.000 Euro tazminat talebi.
Ögeyi Oylayın
(37 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Hüseyin ÇETİN 28-06-2011 16:51
Sayın Mustafa EROL'un OYAK hakkında açmış olduğu davayı geri çektiğini haklı olarak düşünüyorum. Çünkü OYAK kendisinin ağzına bir parmak bal sürdü. Davayı geri çekmediyse ve farklı gelişmeler olduysa seçilmiş bir Genel başkan olarak tüm üyelerine bu konuda açıklama yapmalıdır. Aksi halde ben de inanın yaşadığım sürece S. Mustafa EROL ve ekibini lanetle anacağım ve eb-i ecdadına hep beddua edeceğim. Üyelerine bilgi vermeden OYAK'la ilgili davayı geri çekmek şeref ve haysiyetle bağdaşmayan bir davranıştır.

ANKARA TEMAD GEN.BŞK.LIĞI ÖNÜNDE EYLEM YAPILMASINI TEKLİF EDİYORUM.
Alıntı
#4 kalamaki 25-06-2011 13:24
Eğer gerçekten söylentilar doğruysa; TEMAD, OYAK'la ilgili davayı çalışan ve emekli Assubayların onayını almadan bir şekilde geri çektiyse inanın bana yaşadığım sürece onları lanetle anacağım ve eb-i ecdadına hep beddua edeceğim.Bu camiaya bu kötülüğü yapabileceğini sanmıyorum.Dilerim yapmamışlardır.
Alıntı
#3 HARUN KURUOĞLU 23-06-2011 12:35
Hayırlı olsun,sabırla bekleyip,inat ve ısrarla haklı olduğumuza inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz.
Alıntı
#2 HARUN 22-06-2011 22:34
Sayın Ersen abi ;
İnşallah bir söylentiden ibarettir.Dava ile ilgili dökümanlar ve akibeti işleyişiyle ilgili dökümanlara nasıl ulaşabiliriz.Bu konuda yardımcı olabilecek haberdar olabileceğimiz merciler neresidir.Minnettar olurum. Saygılarımla...
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 22-06-2011 00:55
OYAK ne yazık ki üyelerine farklı davranmaktadır, oysa tüm TSK mensupları aynı şartlarla kuruma üye olmuşlardır. Bizlerin aidatları ile kurulan şirket kârlarının tamamı bize nema olarak yansıtılmadı büyük bölümü yeni yatırımlara yönlendirildi, bu nedenle tüm üyelerin kurum iştiraklerinde hakları vardır, hepimize ya kurumun gerçek değeri üzerinden ödeme yapılması ya da katılımlarımız nispetinde hisse senedi verilmelidir. Kurum iştiraklerinde subaylar lehine istihdam ve yönetim olarak ayrıcalık yapılmasına son verilmelidir. Bu davayı açan özverili değerli ağabeyim Sn.İsmail TURAN'a minnettarlığımız ve desteğimi sunarken OYAK'a açtığı davanın akibeti ve dava dilekçesi ile bizleri bilgilendirmeyen, bazı söylentilere göre OYAK'la anlaşıp davayı geri çektiği bildirilen TEMAD yönetimini kınıyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • DELEGENİN NAMUSU VE TEMAD'IN GELECEĞİ

  Yılmaz 05.09.2021 10:08
  Türkiyede siyaset malumunuz TEMAD bundan payını almış şubelerde lokal olmasa ne yönetici ne üye olur ...
   
 • SULTANTOP KARAKOLU

  Kadir 09.08.2021 23:20
  Ben, Beştaş Karakolundan, Harabe Karakoluna kadar tüm sınır karakollarında takviye takım komutanı ...
   
 • AS(T)SUBAY -STS

  MehmetAkif Türkay 31.07.2021 15:06
  Alkışlıyorum. Çok güzel anlatmışsınız.
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Hakan Başaran 17.07.2021 17:06
  KıymetliMehmet abicim ellerine yüregine sağlık çok güzel bir yazı olmuş yine aynı lezzetle aynı keyifle ...
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Mehmet AKALP 17.07.2021 16:00
  Cumhurbaşkanı verdiğim her sözü tuttum diyor yandaş basın manşet yapıyor Peki bize hayırlı olsun diye ...

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen "hasta adam" ismi verilen Osmanlı Devleti'ne...
Pazartesi, 30 Ağustos 2021
SİTE -ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
SEVR ile düşmana peşkeş çekilen vatan toprağını kurtarmak için başlatılan İSTİKLAL SAVAŞI'nı zaferle sonlandıran Dünyadaki savaş literatürüne DESTAN olarak geçen büyük taaruzun başlangıcının yıldönümünde askeri ve siyasi deha olan gururumuz Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu savaşın nasıl bir destan olduğunu anlamak için KOCAT...
Perşembe, 26 Ağustos 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ