AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ YOLUMUZ AÇILDI

oyak-aihm

OYAK rezervlerimizin gerçek değerler üzerinden hesaplanması için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde açtığım dava ret edilmişti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde dava açabilmek için “karar düzeltme” talebinde bulunmam ve bu talebimin de ret edilmesi gerekiyordu.

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi “Karar Düzeltme” talebimi de ret ederek beklediğim kararı verdi ve 6 ay içinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde dava açabilme yolumuz açıldı.

Dava dilekçem aşağıdaki ana başlıklardan oluşacaktır. Ana hatlarıyla dava dilekçemi hazırladım. AİHM'ne göndereceğim dilekçemi arkadaşlarımın görüşlerini de aldıktan sonra kesinleştirerek en kısa sürede davayı açacağım.

Arkadaşlarımın bilgisine sunuyorum. Saygılarımla.

  1. Katılımları oranında tüm üyelerin genel kurul üyesi olamadığı,
  2. Rezervlerin gerçek değerler üzerinden hesaplanmadığı,
  3. Anayasamız, Türk Medeni Kanunu ve AİHS mülkiyetin korunmasının (bu sözleşmede mülkiyet tabiri maddi ve manevi, taşınır ve taşınmaz malları kapsamaktadır) ihlal edilerek maddi varlığımın korunmadığı,
  4. Beraberce belirleyeceğimiz tazminat talebim.
Ögeyi Oylayın
(32 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#11 mehmet önal 22-06-2011 22:30
Sn. İsmail TURAN meslektaşım, verdiğiniz hukuk mücadelenizde maddi ve manevi olarak sizinle birlikte olmaktan şeref duyarım, saygılarımla.
Alıntı
#10 ibrahim 22-06-2011 16:01
Sayın TURAN,hukuk mücadelemizde her zaman olduğu gibi maddi ve manevi yanınızdayım.Saygılarımla.
Alıntı
#9 Gökhan Çiftçi 22-06-2011 11:16
Sn.İsmail TURAN komutanımıza Assubay camiasına yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyor ellerinden öpüyorum.TEMAD yönetimini de kınıyorum.

Sn.İsmail TURAN ve Sn. Ersen GÜRPINAR, haklarımızın aranması konusundaki gayretlerinizi,özverinizi ve her türlü fedakarlığınız takdirin üzerindedir,sizlere bir kez daha saygı ve minnettarlığımı sunuyorum.
Alıntı
#8 erdoğan erşahince 06-06-2011 11:38
MADDİ TAZMİNAT İLK ETAPTA HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.DAVANIN OLUMLU SONUÇLANMASI YETERLİ OLACAKTIR.BAŞARILAR DİLERİM.
TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİMİNE DE ŞUNU ÖNERİRİM.
"BU DAVANIN MASRAFLARINI KARŞILAYIN,KURUM OLARAK BELKİ DAVA AÇAMADIMIZ.BİRİLERİYLE TERS DÜŞMEYELİM DİYE" KENDİ AÇINIZDAN HAKLI OLABİLİRSİNİZ.ANKARA'DA İŞ TAKİP ETMENİN ZORLUĞUNU BİLİRİM.HELE HELE BU HÜKÜMET DÖNEMİNDE BU ZORLUK KAT KAT ARTMIŞTIR.KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİN İŞİNİ YAPMAK BİR YANA GÖRÜŞMÜYORLAR BİLE.
ANCAK BU DAVA VARLIK SEBEPLERİNİZDEN BİRİDİR.BU BAKIMDAN "ÜYELERİN GENEL İSTEĞİ ÜZERİNE" DİYE (!) SEBEP ORTAYA KOYABİLİRSİNİZ.
ONURLU HAK MÜCADELEMİZDE BİR ÇAKIL TAŞI KADAR FAYDASI OLAN HERKESE MİNNETTARIM.HEPSİNE SELAM OLSUN.
Alıntı
#7 halim 06-06-2011 08:39
Pazartesi sabahı okudum ve sanki iyi bir hafta olcak bu hafta :) Tebrikler...Takipteyiz...
Alıntı
#6 janas 05-06-2011 21:14
Değerli büyüğüm;sonuç ne olursa olsun sizin deha düşüncelerinizle maddi,manevi ve tüm fiziksel gayretlerinizi görmezden gelmek,size destek olmamak, hak ve onur mücadelesi yapanların düşüncesinde bile olamaz.Sonuç sonuna kadar,üzüntüde ve sevinçte hem maddi,hem manevi,bedenen,fikren yanınızda olmaya,Sayın Ersen GÜRPINAR'ın da öngörü ve yönlendirmeleri ile de daha da hızla devam edeceğim.
Saygılarımla.
Takipteyim.
Alıntı
#5 HARUN KURUOĞLU 05-06-2011 12:28
Teşekkürler Sayın TURAN Ağabey,sizinle beraberim.Mücadeleye TEMAD'I yok sayarak devam edelim.Saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#4 Mithat Türetken 05-06-2011 00:13
Sn. Turan Kardeşim,
Sn. Gürpınar Kardeşimin dediği gibi, ben de madden ve manen her zaman destekçinizim. Sağ olun var olun.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 04-06-2011 23:24
Değerli büyüğüm görevi bizi temsil etmek olan TEMAD yönetimi ve hukuk komisyonunun yapması gereken haklarımızın hukukta aranması konusundaki gayretleriniz ve özveriniz hertürlü takdirin üzerindedir,size birkez daha saygı ve minnettarlığımı sunuyorum. Bu yönetim ne yazıkki bizi temsil etmekten yoksundur aday olan arkadaşlarımız ise ne yazıkki kişiselliği bencilliği ön planda tutmaktadır. Ben olmazsam olmaz, ben yoksam sizde yoksunuz,ben kurtarıcıyım diye düşünenler yüzünden korkarım tarih tekerrür edecek bu başarısız yönetim kerhen alacağı oylarla tekrar seçilecektir. Bizi temsil edecek özverili,bilgili,kararlı kişisel hesapları olmayan yönetimler seçilinceye kadar biz mücadelemizi her kulvarda sürdüreceğiz. Yanlış hesap Bağdat'tan dönermiş inanıyorum ki AİHM bizi yaplan haksızlıklara dur diyecektir ; Tüm üyelerin OYAK'ta hakları vardır kurum bizim aidatlarımızla bu duruma geldi bizim aidatlarımızla kurulan şirketlerin karlarının tamamı bize nema olarak yansıtılmayıp büyük bölümü yeni yatırımlara yönlendirdiği için tüm üyelere katılımları nispetinde hisse senedi verilmelidir talebimizi sürekli yeniliyoruz TEMAD yönetimi bu konuyu AİHM götürdüğünü söylemesine rağmen dava dilekçesini yayınlamamakla güvenilirliğini yitirmiş bu konudaki şike dava endişelerimizi kuvvetlendirmiştir. SİZİN TALEP ETTİĞİNİZ TÜM KURUM VARLIKLARI DİKKATE REZERV TESPİTİ VE BUNA GÖRE ÖDEME YAPILMASI TALEBİ DE BİR NEVİ HİSSE SENEDİ İLE EŞ DEĞERDİR BAŞARILAR DİLİYOR HERTÜRLÜ DESTEĞİMİZİN YANINIZDA OLDUĞUNU BİRKEZ DAHA SAYGI İLE BİLDİRİYORUM BU ÖZVERİLİ DAVRANIŞINIZ DUYGULARI VARSA BAZILARININ YÜZÜNÜN KIZARMASINA YETERLİ OLACAKTIR.
Alıntı
#2 Orhan ORHUN 04-06-2011 22:22
Sayın TURAN; verdiğin hukuki mücadele nedeniyle şahsınıza minnet boçluyuz. Vesayetin kuklası olanlar mücadele azminizden ders almalı ve utanmalıdırlar. Samimi duygu ve hürmetle elinizden öperim.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN... Zorlu görev yıllarımızda evlatlarımızı doyasıya sevemeden, birçok kez sadece uyurken saçlarını okşayan,ama hayatını onlara feda edip çok mükemmel evlatlar yetiştiren başta Assubay Babalar ve yüreğinde baba sevgisi, şefkati olanların bu mutlu gününü kutlar; sağlık, başarı ve mutluluk dolu nice yıllar dileriz. Hayattan göçenlerimiz...
Pazar, 19 Haziran 2022
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZIN 103. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN. 19 MAYIS, EMPERYALİST İŞGALE KARŞI MİLLİ DURUŞUMUZDUR! 19 Mayıs 1919; Anadolu'nun emperyalistlerce ișgaline baș kaldırarak dur diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a ayak basması ile başlayan, Erzurum ve Sivas kongreleriyle kararlaştırılan, 11 Ekim 1922 Mudanya Müt...
Perşembe, 19 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ