AVRUPA İNSAN HAKLARI MAHKEMESİ YOLUMUZ AÇILDI

oyak-aihm

OYAK rezervlerimizin gerçek değerler üzerinden hesaplanması için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde açtığım dava ret edilmişti. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde dava açabilmek için “karar düzeltme” talebinde bulunmam ve bu talebimin de ret edilmesi gerekiyordu.

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi “Karar Düzeltme” talebimi de ret ederek beklediğim kararı verdi ve 6 ay içinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde dava açabilme yolumuz açıldı.

Dava dilekçem aşağıdaki ana başlıklardan oluşacaktır. Ana hatlarıyla dava dilekçemi hazırladım. AİHM'ne göndereceğim dilekçemi arkadaşlarımın görüşlerini de aldıktan sonra kesinleştirerek en kısa sürede davayı açacağım.

Arkadaşlarımın bilgisine sunuyorum. Saygılarımla.

 1. Katılımları oranında tüm üyelerin genel kurul üyesi olamadığı,
 2. Rezervlerin gerçek değerler üzerinden hesaplanmadığı,
 3. Anayasamız, Türk Medeni Kanunu ve AİHS mülkiyetin korunmasının (bu sözleşmede mülkiyet tabiri maddi ve manevi, taşınır ve taşınmaz malları kapsamaktadır) ihlal edilerek maddi varlığımın korunmadığı,
 4. Beraberce belirleyeceğimiz tazminat talebim.
Ögeyi Oylayın
(32 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#11 mehmet önal 22-06-2011 22:30
Sn. İsmail TURAN meslektaşım, verdiğiniz hukuk mücadelenizde maddi ve manevi olarak sizinle birlikte olmaktan şeref duyarım, saygılarımla.
Alıntı
#10 ibrahim 22-06-2011 16:01
Sayın TURAN,hukuk mücadelemizde her zaman olduğu gibi maddi ve manevi yanınızdayım.Saygılarımla.
Alıntı
#9 Gökhan Çiftçi 22-06-2011 11:16
Sn.İsmail TURAN komutanımıza Assubay camiasına yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor,saygılarımı sunuyor ellerinden öpüyorum.TEMAD yönetimini de kınıyorum.

Sn.İsmail TURAN ve Sn. Ersen GÜRPINAR, haklarımızın aranması konusundaki gayretlerinizi,özverinizi ve her türlü fedakarlığınız takdirin üzerindedir,sizlere bir kez daha saygı ve minnettarlığımı sunuyorum.
Alıntı
#8 erdoğan erşahince 06-06-2011 11:38
MADDİ TAZMİNAT İLK ETAPTA HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL.DAVANIN OLUMLU SONUÇLANMASI YETERLİ OLACAKTIR.BAŞARILAR DİLERİM.
TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİMİNE DE ŞUNU ÖNERİRİM.
"BU DAVANIN MASRAFLARINI KARŞILAYIN,KURUM OLARAK BELKİ DAVA AÇAMADIMIZ.BİRİLERİYLE TERS DÜŞMEYELİM DİYE" KENDİ AÇINIZDAN HAKLI OLABİLİRSİNİZ.ANKARA'DA İŞ TAKİP ETMENİN ZORLUĞUNU BİLİRİM.HELE HELE BU HÜKÜMET DÖNEMİNDE BU ZORLUK KAT KAT ARTMIŞTIR.KENDİSİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİN İŞİNİ YAPMAK BİR YANA GÖRÜŞMÜYORLAR BİLE.
ANCAK BU DAVA VARLIK SEBEPLERİNİZDEN BİRİDİR.BU BAKIMDAN "ÜYELERİN GENEL İSTEĞİ ÜZERİNE" DİYE (!) SEBEP ORTAYA KOYABİLİRSİNİZ.
ONURLU HAK MÜCADELEMİZDE BİR ÇAKIL TAŞI KADAR FAYDASI OLAN HERKESE MİNNETTARIM.HEPSİNE SELAM OLSUN.
Alıntı
#7 halim 06-06-2011 08:39
Pazartesi sabahı okudum ve sanki iyi bir hafta olcak bu hafta :) Tebrikler...Takipteyiz...
Alıntı
#6 janas 05-06-2011 21:14
Değerli büyüğüm;sonuç ne olursa olsun sizin deha düşüncelerinizle maddi,manevi ve tüm fiziksel gayretlerinizi görmezden gelmek,size destek olmamak, hak ve onur mücadelesi yapanların düşüncesinde bile olamaz.Sonuç sonuna kadar,üzüntüde ve sevinçte hem maddi,hem manevi,bedenen,fikren yanınızda olmaya,Sayın Ersen GÜRPINAR'ın da öngörü ve yönlendirmeleri ile de daha da hızla devam edeceğim.
Saygılarımla.
Takipteyim.
Alıntı
#5 HARUN KURUOĞLU 05-06-2011 12:28
Teşekkürler Sayın TURAN Ağabey,sizinle beraberim.Mücadeleye TEMAD'I yok sayarak devam edelim.Saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#4 Mithat Türetken 05-06-2011 00:13
Sn. Turan Kardeşim,
Sn. Gürpınar Kardeşimin dediği gibi, ben de madden ve manen her zaman destekçinizim. Sağ olun var olun.
Alıntı
#3 Ersen Gürpınar 04-06-2011 23:24
Değerli büyüğüm görevi bizi temsil etmek olan TEMAD yönetimi ve hukuk komisyonunun yapması gereken haklarımızın hukukta aranması konusundaki gayretleriniz ve özveriniz hertürlü takdirin üzerindedir,size birkez daha saygı ve minnettarlığımı sunuyorum. Bu yönetim ne yazıkki bizi temsil etmekten yoksundur aday olan arkadaşlarımız ise ne yazıkki kişiselliği bencilliği ön planda tutmaktadır. Ben olmazsam olmaz, ben yoksam sizde yoksunuz,ben kurtarıcıyım diye düşünenler yüzünden korkarım tarih tekerrür edecek bu başarısız yönetim kerhen alacağı oylarla tekrar seçilecektir. Bizi temsil edecek özverili,bilgili,kararlı kişisel hesapları olmayan yönetimler seçilinceye kadar biz mücadelemizi her kulvarda sürdüreceğiz. Yanlış hesap Bağdat'tan dönermiş inanıyorum ki AİHM bizi yaplan haksızlıklara dur diyecektir ; Tüm üyelerin OYAK'ta hakları vardır kurum bizim aidatlarımızla bu duruma geldi bizim aidatlarımızla kurulan şirketlerin karlarının tamamı bize nema olarak yansıtılmayıp büyük bölümü yeni yatırımlara yönlendirdiği için tüm üyelere katılımları nispetinde hisse senedi verilmelidir talebimizi sürekli yeniliyoruz TEMAD yönetimi bu konuyu AİHM götürdüğünü söylemesine rağmen dava dilekçesini yayınlamamakla güvenilirliğini yitirmiş bu konudaki şike dava endişelerimizi kuvvetlendirmiştir. SİZİN TALEP ETTİĞİNİZ TÜM KURUM VARLIKLARI DİKKATE REZERV TESPİTİ VE BUNA GÖRE ÖDEME YAPILMASI TALEBİ DE BİR NEVİ HİSSE SENEDİ İLE EŞ DEĞERDİR BAŞARILAR DİLİYOR HERTÜRLÜ DESTEĞİMİZİN YANINIZDA OLDUĞUNU BİRKEZ DAHA SAYGI İLE BİLDİRİYORUM BU ÖZVERİLİ DAVRANIŞINIZ DUYGULARI VARSA BAZILARININ YÜZÜNÜN KIZARMASINA YETERLİ OLACAKTIR.
Alıntı
#2 Orhan ORHUN 04-06-2011 22:22
Sayın TURAN; verdiğin hukuki mücadele nedeniyle şahsınıza minnet boçluyuz. Vesayetin kuklası olanlar mücadele azminizden ders almalı ve utanmalıdırlar. Samimi duygu ve hürmetle elinizden öperim.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • DELEGENİN NAMUSU VE TEMAD'IN GELECEĞİ

  Yılmaz 05.09.2021 10:08
  Türkiyede siyaset malumunuz TEMAD bundan payını almış şubelerde lokal olmasa ne yönetici ne üye olur ...
   
 • SULTANTOP KARAKOLU

  Kadir 09.08.2021 23:20
  Ben, Beştaş Karakolundan, Harabe Karakoluna kadar tüm sınır karakollarında takviye takım komutanı ...
   
 • AS(T)SUBAY -STS

  MehmetAkif Türkay 31.07.2021 15:06
  Alkışlıyorum. Çok güzel anlatmışsınız.
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Hakan Başaran 17.07.2021 17:06
  KıymetliMehmet abicim ellerine yüregine sağlık çok güzel bir yazı olmuş yine aynı lezzetle aynı keyifle ...
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Mehmet AKALP 17.07.2021 16:00
  Cumhurbaşkanı verdiğim her sözü tuttum diyor yandaş basın manşet yapıyor Peki bize hayırlı olsun diye ...

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen "hasta adam" ismi verilen Osmanlı Devleti'ne...
Pazartesi, 30 Ağustos 2021
SİTE -ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
SEVR ile düşmana peşkeş çekilen vatan toprağını kurtarmak için başlatılan İSTİKLAL SAVAŞI'nı zaferle sonlandıran Dünyadaki savaş literatürüne DESTAN olarak geçen büyük taaruzun başlangıcının yıldönümünde askeri ve siyasi deha olan gururumuz Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu savaşın nasıl bir destan olduğunu anlamak için KOCAT...
Perşembe, 26 Ağustos 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ