BİZİ KENDİLERİNDEN SAYMAYANLARI, BİZ DE KENDİMİZDEN SAYMAK İSTEMİYORUZ.

sozun-biitigi-yer.jpgHakkımızda ne acımasız günler geçti. Geçen her günde HAK olanları KENDİLERİNE aldılar!

Bizler için HAKSIZLIK yapılan ne kadar aylar geçti. Yapılan ve yaptıkları HAKSIZLIKLARI görmediler. Görmezlikten geldiler!

Aile bireylerimizle ÇİLELER çektik geçen yıllarca. Her geçen yıl kendi haklarının üstüne koydular. Bizimkileri geriye saydırıp, yok saydılar.

Yapılanlar İNANILACAK gibi değildi. Ama yaptıklarını ve hala da yapmaya devam ettiklerini, yeri geldiğinde ÖLÜME gidecek mesai arkadaşlarına REVA gördüler. Kendilerini İNSAN, bizleri farklı bir yaratık olarak gördüler.

Geçen süreç içinde kendileri üç,dört alırken bizlere biri bile çok gördüler.Diğer tüm KAMU personeline yapılan ARTIŞLARI görmelerine, bilmelerine rağmen bizlere verilmemesi için SUSTULAR, BİLMEZDEN, GÖRMEZDEN geldiler.

Kendilerinin GENİŞLEMİŞ midelerini bir yerine İKİ SAYARKEN BİZLERİN, BÜZÜLMÜŞ, KÜÇÜLMÜŞ MİDELERİMİZİ YOK SAYDILAR. Kendilerinin gerekli normal insan ihtiyaçlarına "evet" derken, insan olarak aynı ihtiyaçlarımızı görmezden geldiler. Kendilerine var olanı, bizler için yok saydılar.

Yıllardır istediklerini yaptılar, oyaladılar, kandırdılar, aldattılar. Ama artık yolun SONUNA geldiler. Kendilerini temsil eden TSK nın en üstünde oturan kişinin "TSK nın İKİ AYAĞI vardır" derken yaptığı HAKSIZLIKLAR VE uyguladıkları ön yargılı davranışlar TSK nın OLMAZSA OLMAZI olan ASSUBAY ayağının bitip, tükenmesine neden oldular. TSK yapılan bu uygulamalardan dolayı ÖTEKİLEŞTİRİLEN Assubaylar açısından GÜVEN sorunu yaşanılan bir toplum haline gelmiştir.

Tüm bu ÖN YARGILI DÜŞÜNCE ve DAVRANIŞLARINDAN dolayı ortaya çıkardıkları bu tabloyu yaratanlar YAPTIKLARIYLA övünebilirler.

Bugün ülkenin içine sürüklendiği KAOS ve BÖLÜNME sürecine girilmeside GÖZ ÖNÜNDE tutulursa ÜLKEYİ KORUMA ve KOLLAMA görevi de unutulmuş, kırmızı çizgiler ortadan kalkmış, BÖLÜCÜLERİN her istediği "ÇOK GÜZEL ŞEYLER" olacak söylemleri ve BOP EŞBAŞKANI tarafından da YILDIZ olacağı söylenilen DİYARBAKIR için sona yaklaşılmaktadır.

Böyle bir ortamda bile ASSUBAYLARA ve HAKLARINA cevap verilmemekte HAKSIZ VE YANLI uygulamalar hala sürdürülmektedir.

TERÖRİSTLERE gösterilen SICAK yaklaşımlar, verilen İMKANLAR ASSUBAYLARDAN esirgenmekte, ANAYASAL HAKLARININ verilmeyerek ANAYASANIN EŞİTLİK ilkelerine SADIK kalınılmayarak ASSUBAYLAR ÖN YARGILI düşünceler dolayısıyla MAĞDUR edilmekte, hakları nedeniyle DIŞLANMAKTA, ÖTEKİLEŞTİRİLMEKTEDİRLER. Bizi İSTEMEYENİ yok sayanı, bizler hiç İSTEMİYOR, bizde onları yok SAYIYORUZ.

Artık "Söz" ile alınacak yolumuz kalmadı. Çoktan sözün bittiği yerdeyiz. Haklı olanlar en az haksız olanlar kadar akıllı ve cesur olmadıkça, haklarını kazanamazlar, haklarına kavuşamazlar

Artık anlamalı ve bilmeliyiz ki KİMSEDEN ADİL ve DEMOKRAT olmasını bekleme hakkımız ve şansımızda yoktur. Onun için haklarımızı ALMA yolunda tüm yapacaklarımız BİZİ ilgilendirir. Bunu yapacak olanda BİZLERİZ. Gölge etmesinler YETER.

TSK yı ve BİZLERİ bu konuma getirenler, bu ayırımı yapanlar düşünsünler. Bunun sorumlusu bizler değil, bizleri ÖTEKİLEŞTİRENLER, kendilerini ERİŞİLMEZ zannedenlerdir.

2011 yılında HAKLARIMIZI alabilmek için DAHA BİLİNÇLİ, DAHA GÜÇLÜ olarak mücadele etmek için, yapılacak seçimlerde tüm TEMADLARDA haklarımızla ilgili MÜCADELE etmeye azimli arkadaşların yönetim kadrolarında yer almalarıyla SESİNİ daha gür ÇIKARABİLECEK BİR STK olarak hareket etmesini diliyorum. Bunu tüm olumsuzluklara rağmen İSTİYOR ve başaracağımıza İNANIYORUM.

2011 yılı TÜRKİYE de çalışan ve emekli ASSUBAYLARIN uğradığı HAKSIZLIKLARIN son bulacağı, ANAYASAL HAKLARA kavuşacağı, ASSUBAYLARIN DA T.C vatandaşı olarak kabul edileceği, AYIRIM ve ÖTEKİLEŞTİRİLMENİN bitirileceği, herkesin birbirini sevdiği, kucakladığı yıl olsun, saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(5 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Hüseyin ÇETİN 30-01-2011 23:31
Sayın Ahmet ÇAM yazdıklarınıza elbette katılıyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz. Bizlerin genel başkanı Sayın Mustafa EROL olduğu müddetçe havanda su dövmeye devam edeceğiz.
Suçlu yalnızca Sayın Mustafa EROL değildir, TEMAD İl ve ilçe başkanları ne yapıyorlar, niçin yıllardır hiç bir şey yapmadan o koltuğu işgal eden genel başkanı desteklediler, yapmadıkları için ve yapılması gerekenler için muhalif olmadılar. Herkes tutturmuş bir yol gidiyor, ilçe başkanları dahil sanki beni sokmayan yılan bin yıl yaşasın diyor. Değişim önce tabanda olmalıdır. Saygılarımla.
Alıntı
#1 ender ozkıranlar 30-01-2011 16:30
Sayın Çam,
İyi yıl ve iyi dileklerinize katılmamak mümkün değil.Ama bu dilekleri arttırmak mümkün.Örneğin,100.000 muvazzaf 100.000 emekli,aileleri ile totalde 1.000.000 Assubay ortak paydalı seçmen.Bu kitle ile neler yapılmaz ki? 300.000 oy ile milletvekili çıkılan ülkemizde garanti 3 milletvekilliği ve sonucunda da Assubayların mutlu sona ulaşması gibi.
Ama bu garanti 3 milletvekilliği şimdiden aramızda problem çıkartmaz umarım.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ