×

Uyarı

JUser: :_load: 932 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

ATIP TUTMUYORUZ, SORUYORUZ !..

geronimo.jpg

Sayın Mehmet Tuncer TEMAD mesaj panosunda yuvarlak klişeleşmiş, hedef saptırıcı ve hâlâ daha toplumu aptal yerine koymaya çalışan bir mesaj yayınlamış. Ben gayet açık olarak şu soruları kendisine yöneltiyorum.

TEMAD yönetimi 9 Ekim tarihinden sonra yetkili kurumların yaptığımız yürüyüşü dikkatle değerlendirdiğini söylüyor. Sorum şudur;

Eylem vesilesi ile şimdiye kadar hükümet ve Genelkurmay’dan TEMAD’a ziyaret var mıdır?

MHP’li bazı milletvekillerinin TEMAD’ı arka bahçedekilerden biri olarak gördüğünü biliyoruz. Ara sıra gelip gönül aldıklarını da biliyoruz. Ancak aynı partinin milletvekilinin televizyonda net bir şekilde, “orduda Assubaylara haksızlık yapılmıyor.” dediğini de kulaklarımla duydum. Nedir bu MHP ile yakınlaşmanızın asıl gayesi? "Yüz bin kişiyiz" deyip de neyin pazarlığını yapıyorsunuz? Bu pazarlıkta şahsi istikballer söz konusu mudur?

OYAK’a verilen isimler kimlerdir? TEMAD’daki konumları nedir? Hangi kriter ile bu isimler bildirilmiştir? Şu an OYAK’a bakış açınız nedir? AİHM’de açılan dava halen ne ahvaldedir?

Hiçbir şubenin görüşünü almadan baskın yapar gibi eylem kararı alınıp, bunu sorgulayanların hiç düşünmeden aforoz edilmesi demokratik sivil toplum örgütü davranışına sığar mı? “İyi ama neden birdenbire….” demek suç mu? Terbiyesizlik mi? TEMAD disiplin kurulu kendini İstiklal Mahkemesi mi zannediyor?

"Hiçbir faaliyete katılmayan, hiç internete girmeyen bizi eleştiriyor" diyorsunuz. Ben TEMAD sitesini sık sık takip ederim. İki aydır yaptığınız faaliyet olarak 2011 gezisi programından mı bahsediyorsunuz? Unutmayın ki eğer faaliyetlerinize katılınmıyorsa tasvip edilmiyorsunuz demektir. Körler, sağırlar birbirini ağırlıyor.

Sayın Tuncer, yapılan her şeyin karşısında olan bir kitleden söz ediyorsunuz. Hatta bazılarını hakarete varan telaffuzlar nedeniyle eleştiriyorsunuz. Hatta sizi eleştirenleri egolarının dışa yansıması şeklinde yanıtlıyorsunuz! Sayın Tuncer kötü laf sahibine aittir. TEMAD yönetimini istifaya davet etmek her şeye karşı olmak mı? Sayın Mustafa EROL’un bu iş için yetersiz olduğunu söylemek, kendisinde lider özelliği olmadığını söylemek hakaret mi? Sanal yaratıkları ortaya salıp laf söyletmek egoların nereye yansıması oluyor? Bırakınız bu tarz konuşmayı…

Üç aylık icraat diye ortaya çıkardıklarınıza bakın. Siz imza yetkisine sahip değilsiniz. Size bu süre içinde gidin de kapı aşındırın diyen oldu mu? İnsanları bir ay içinde organize etmeden yollara dökmenize rağmen on bin kişi toplandık. Bu TEMAD’ın başarısı mı? Yoksa bıçağın kemiğe dayanmasının göstergesi mi? Bunu lütfen düzgün analiz edin.  Birçok emekli Astsubay gerekirse çadır kuracağını, açlık grevi yapacağını söylemesine rağmen neden atalet içindesiniz?

Merzifon’dan Ankara’ya yürüyen ( Sayın Genel Sekreter tekrar ediyorum YÜRÜYEN) meslektaşımıza reva gördüğünüz uygulama hangi duygunun veya düşüncenin ürünü? Ciddi soruyorum neden yaptınız bunu? Sırf bu tutum bile TEMAD yönetiminin zavallı ve acizliğini göstermiyor mu? En az 20 gazetede yayınlanan “Onurumu istiyorum.” diyen meslektaşınızla aynı fikirde değil misiniz?  Yoksa oralardan gelip de sizin koltuklarınıza oturacağını mı düşündünüz?  Her alanda Astsubay mesleğinin yılmaz savunuculuğunu yapan, o övündüğünüz yüz bin üyenizin en az on bininin toplamının yaptığından daha fazla hizmeti olan Sayın Ersen Gürpınar’ın adının her geçişinde tüylerinizin diken diken olduğunu biliyorum. Bunun sebebini sormak isterdim. Ancak sormayacağım. Çünkü cevabını biliyorum. Tıpkı eski Genelkurmay Başkanına “…onlar bizden değil….” Dediğinizi bildiğim gibi.

Toplumumuzun yanlış bilinçlenmemesi için söylüyorum. Tazminat almayan emeklilere verilen 100 TL’nin emekli Assubaylara da verilmesi çalışmasını teyit eden MSB müsteşarına neden daha önce tutulmayan sözleri sormamışlar? Teyit edilmese bile sıralanması gereken sorunlarımızı neden dillendirmemişler. Tutunacak tek dalın verilmesi planlanan 100 TL olduğunu biliyoruz. Bu paranın sizin can simidiniz olduğunu biliyoruz. Kitlelerin size karşı eylemsizlik suçlamasının makul hale dönüşeceğini de biliyoruz.

İntibakların yasalaşması konusunda ise yine karşı fikirdeyim. Sizin deyiminizle, yapılan her şeye karşı olanlardanım. İntibaklar konusunda verilen kanun teklifi hatalı Sayın Genel Sekreter. Tıpkı 9 Ekim eyleminden önce Sayın TEMAD genel başkanının sorunlarımızı TEMAD mesaj panosunda sıralarken yaptığı çok acemice hatalar gibi…

Sizler bizleri istediğiniz kadar kötü sıfatlarla lanse ediniz. Bizler Apaçiler kadar yalnız kalsak da Geronimo’nun yanında mücadele edeceğiz.

Saygılarımla

Ögeyi Oylayın
(3 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ