YETER ARTIK! TUZ KOKTU, SABIR TAŞI ÇATLADI!

break_chains

Değerli arkadaşlarım,

Yaşadıklarımız, bundan sonra da yaşayacaklarımızın göstergesidir. Bizleri bir değer olarak görmeyen, önemsemeyenlerin bundan sonra da önemsemeyecekleri ve hak ettiğimiz DEĞERİ vermeyecekleri ortadadır.

Bugüne kadar yapılanlardan GEÇMİŞTE olan HAKLARIMIZIN yok edilip, eritildiğini gördük. Toplum içindeki GELİŞMELER ve EĞİTİM standardımızın yükselmesine rağmen HAKLARIMIZ GELİŞTİRİLECEĞİNE eskiye nazaran daha da GERİYE götürülmüştür. Üstelik bu HAKSIZLIKLAR yapılırken ASSUBAYLARA VERİLEN HAKLAR, ASSUBAY DEVRİMLERİ diyerek topluma lanse edilmiş, kazanılmış haklar geriye götürülerek YAPILAN HAKSIZLIKLARIN ÜSTÜ ÖRTÜLMÜŞTÜR.

1970 yılında çıkarılan PERSONEL yasasında ÖZLÜK HAKLARI Kd.Bşçvş.-Kd.Bnb.,Yb. eşidi iken, bugün yapılan ASSUBAY devrimleri ve iyileştirilmeleriyle Ütğm. seviyesine indirilmiş, Assubay rütbeleri arasındaki süreler uzatılarak maaş ve kazanımlara ulaşım zorlaştırılarak engellenmiş TIRPANLANMIŞ, aynı ordu içindeki subayların rütbe süreleri KISALTILARAK maaşa, tazminatlara daha kısa sürede ulaşmaları sağlanarak ÖDÜLLENDİRİLMİŞ, TSK'da çifte standart uygulanarak, Assubaylar ÖTEKİLEŞTİRİLMİŞLERDİR.

TSK Komuta kademesince teknolojiden, araç ve gereçten ne kadar istifade edilirse edilsin DÜNYANIN HER YERİNDE, HER DURUMDA: EN ETKİLİ SiLAHIN İNSAN… olduğu değerlendirilememiştir.

TSK'nın önemli iki ayağından biri olan ASSUBAYLARI bu kadar AYRIŞTIRIR, ÖTEKİLEŞTİRİR ayırıma tabi tutar, ikinci sınıf insan muamelesinde bulunur ve bunu DAYATIRSAN TSK'da BİRLİK ve BERABERLİĞİ, DAYANIŞMAYI SAĞLAYAMAZSIN. (Bu konuda yapılacak bir anket her şeyi gün yüzüne çıkaracaktır)

Ülkenin içinde bulunduğu durum değerlendirildiğinde GÜVEN ortamına DAYANIŞMAYA, BİRLİK ve BERABERLİĞE en çok ihtiyaç duyulacak bir dönemden geçtiği de görülecektir. Toplumun her kesimine HAK olarak verilenleri ASSUBAY camiasına vermemek için DİRENİR, Hükümetle dirsek temasında bulunularak YILLARDIR OYALAR, ALDATIR, KANDIRIRSANIZ, İNANDIRICILIĞINIZ ve GÜVENİLİRLİĞİNİZ sorgulanır, zaafiyete uğrar. Sizlere İNANMAYAN, GÜVENMEYEN kişilerle birlikte girilecek MÜCADELEDE BAŞARI OLUR, O MÜCADELE KAZANILABİLİR Mİ? Bu mücadeleyi YARATTIĞINIZ STATÜKO ile kazanabilir, ASSUBAYSIZ bir HAREKATA girişebilir, başarılı olabilir misiniz?

Günümüz TEKNOLOJİSİYLE yapılmış ve kullanılmakta olan her türlü araç, gereç, silah İNSANSIZ ortamda kendi kendine çalışabilir mi? TSK'da; UÇAKLARI UÇURAN, GEMİLERİ YÜZDÜREN; TANKLARI, ARAÇLARI YÜRÜTEN; SİLAHLARI ÇALIŞTIRAN; KIT'A VE KURUMLARDA HİZMETLERİN YAPILMASINI, YÜRÜTÜLMESİNİ sağlayanlar kimlerdir? Bunlar daha SAĞLIKLI olarak düşünülerek, yanlış ve zararın neresinden dönülürse ve bu karar ne kadar çabuk verilirse ÜLKEMİZ o kadar az zarar görecektir.

Bu irade, karar gücü en kısa zamanda gösterilmelidir. Assubayların artık dayanacak gücü ve morali kalmamıştır. Assubayların HAKLARI konusunda DIŞLANMA ve ÖTEKİLEŞTİRİLMESİ sonlandırılmalı, HAKLARI en kısa zamanda verilmelidir.

OYAK konusunda da HAKLAR EŞİT olarak dağıtılmalı, ASSUBAYLARA yok gözüyle bakılmaktan vazgeçilmelidir. Bugün düşünüldüğü ve kabul edildiği gibi OYAK ve KURUMLARI HİÇ KİMSENİN ARKA BAHÇESİ, ARPALIĞI, GELİNLERİN DAMATLARIN, PAŞA ÇOCUKLARININ İŞ ALANLARI olmaktan çıkarılmalıdır. OYAK ve KURULUŞLARINDA EN BÜYÜK PAY SAYISAL olarak ASSUBAYLARIN olduğu akıldan çıkarılmamalı, OYAK ve kuruluşlarında ÇALIŞANLAR buralarda PAY ve HİSSE sahibi konumunda olanların ÇALIŞANLARI durumunda olduklarını bilmelidirler. OYAK'ın tabii üyesi konumunda olan GENKUR BŞK ve KK.'ları her yıl yapılan toplantılarda NOTER gibi değil de, PERSONELİN HAKLARINI ARAYAN, SORGULAYAN VE KORUYAN SORUMLULAR gibi hareket etmelidirler.

Değerli arkadaşlarım. Görüldüğü gibi yaşanılanlardan BİZLER DE, GENKUR da pay ve ders çıkarmalıdır.

Bugüne kadar iyi niyetle ve güvenerek yapılan HAKSIZLIKLARI dile getirdik. Sekiz yıldır yapılan HAKSIZLIKLAR biteceğine aksine çoğaldı. O zaman bizlere düşen BİRLEŞMEK, BİR ARAYA GELMEKTİR. Eğer bunu TEMAD olarak yapamıyorsak BİR BAŞKA İSİM ALTINDA HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKACAK ortamı yaratmalıyız.

Üyeler arasında genel kanı TEMAD'IN GENKUR'un baskısı altında olduğu yönündedir. Eğer bu böyle ise ve devam ederse BİZLER HAKLARIMIZI elde edemeyecek miyiz? Buna daha ne zamana kadar sabredip, dayanacağız.

Geçen süre içinde tüm DEVLET MEMURLARINA DEFALARCA, POLİSLERE SEKİZ DEFA İYİLEŞTİRME ADI ALTINDA ZAMLAR YAPILDI, İMAMLAR ŞU ANDA MAAŞ YÖNÜNDEN bizleri geride bıraktı. Assubaylar emeklileri AÇLIK sınırının altında SEFİLLERİ oynamaktadırlar.

GENKUR HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKMAYACAKSA BİZLER DAHA NE KADAR SUSACAK BU KONULARA RAZI OLACAĞIZ. GEREKİYORSA ORGANİZE OLARAK İL İL ARAMIZA DELEGASYONLAR KURALIM. BELLİ TARİHTE ANKARA'DA BİR ARAYA GELELİM. KOORDİNASYONU DÜZENLİ VE SAĞLAM BİR ŞEKİLDE YAPALIM VE BUNU GERÇEKLEŞTİRELİM. KİMSEDEN MEDET UMMADAN HAKLARIMIZI ALMAK İÇİN KENDİMİZ ORTAYA ÇIKALIM KAYBEDECEK DAHA NEYİMİZ KALDI? YAPILAN HAKSIZLIKLARI DİLE GETİRMEK İÇİN GEREKİRSE TC VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKARILMAMIZ İÇİN TOPLU MÜRACAAT EDELİM.

Ama YETER artık. Durmayalım. Bir şeyler yapalım. Unutmayalım başlamak, bitirmenin yarısıdır. Yine unutmayalım ki GÜNEŞİN DOĞMADIĞI GÜN YOKTUR. Şu GÜNEŞİN bir gün de ASSUBAYLARI ISITMASI için doğmasını SAĞLAYACAK DOĞRU ve YERİNDE ADIMLARI ATALIM.

Saygılarımla.

Ögeyi Oylayın
(31 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 levent ercan 12-05-2011 01:42
Uzman erbaşlar kadar değiliz. Adamlar çatır çatır kavga ediyor.Biz! Bizse hâlâ düğme ilikleyip sayın canım komutanım diyoruz.Geçin artık bunları, geçin...
Alıntı
#4 ender ozkıranlar 29-04-2011 14:40
Sn.Çam,
Assubay olarak,emekli Assubay olarak,dernek olarak ve bireysel olarak sorunlarımız bellidir.Assubaylar insanca bir çalışma ortamı istemekte,emekliler insanca bir yaşam talep etmektedir.Oyak'ta arpalığın kaldırılması,eşit katkıya eşit hisse ve söz hakkı beklentimiz,Temad'ta özgür,biliçli,cesur ve atak yönetim özlemimiz sürmektedir.Birey olarak özeleştiri yaparsak,inanılmaz duyarsız,bıkkın ve bezgin,sindirilmiş (ve hatta korkak)bir kitle karşımızda durmaktadır.
Artık sorunların tekrarından çok,çözüm odaklı yorumlar üzerinde durmalıyız.Benim çözüm yönünde görüşüm,(özetle)tüm Assubayları kucaklayacak,özgür,ses getiren eylemler yapabilen bir Temad ve böyle bir örgütün adeta iğne batırmışcasına uyandırdığı kitlerin beraberliğinden doğacak güç,bizi hedefe götürecektir. Ben,sadece tüm Assubayların birlikteliğinden doğacak kuvvete inanmaktayım.Çözüm önerilerinde yoğunlaşmamız dileğimle saygılar sunarım.
Alıntı
#3 üzeyir kılıçöz 28-04-2011 13:49
Değerli arkadaşlar;

Bizim çocuklar gece,dündüz,ay ışığı ,yakamoz,gün ışıgı demeden ellerinde kazma ,kürek,balta,balyoz var gücüyle bizim için çalışıyorlar.
Sizler de çok anlayışsızsınız , yapmayın böyle ......
Alıntı
#2 HÜSNÜ ÖZBEK 28-04-2011 12:03
Sn.ÇAM yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil,ne demişler tırnağın varsa başını kaşı, bizim sorunumuzu Ne Gn.kur.,Ne TEMAD,ne de bir başkası çözemez veya şöyle diyeyim çözmez, çözmek istese idi şimdiye kadar çözerdi. Yalan mı? Genkur.istediği kanunu geçiriyor da bize gelince mi hükümet karşı çıkıyor? Polisler 8 defa zam aldı diyorsunuz çok doğru 18 defa da alırlar, çünkü onlar reklamını çok iyi yapıyorlar, polis çalışıyor arkadaş bir çok meslektaşımdan duydum biz çalışmadık mı? Görevdekiler çalışmıyor mu? Hem de polisin 2-3 katı fazla performans ile, bizler reklam yapmıyoruz veya yaptırılmıyoruz, kameraya görüntü verme asker görünmesin. Asker silahını yanlış tutar, komutan açar ağzını yumar gözünü. Üniformasının bir parçası olan şapkayı takan polis yok gibi, kimse onlara bir şey demiyor, adam işini yapıyor diyor.Biz ne yapıyoruz işimizi yapmıyormuyuz? Hal böyle oluca kendimiz çalıp kendimiz söylüyoruz. Kitlesel faaliyet ve medya ile bu iş başarıya ulaşır. UMUR TALU'ların artması dileğiyle. SAYGILAR.
Alıntı
#1 Levent KESMEN 26-04-2011 18:56
Sn.Çam yazdıklarınıza harfiyen katılıyoruz.Yalnız ortada en büyük sorun yıllardır aynı kişiler yazıyor,aynı kişiler yorumlarıyla katılıyor.Sınıf sitemizde günlerdir Kemer/Antalya'da iyi yıldızlı bir otelde sınıf buluşmamız var.Yıllardır maddi olanaksızlıktan katılım yapamıyorum. Görüştüğüm bazı arkadaşlarım da bu olanıksızlık nedeniyle katılamadıklarını beyan ettiler. Bugün itibarı ile sitemizde katılım sayısı 20 kişi olarak açıklandı.Emekli assubayların açlık sınırındaki maaşları ile sefilleri oynadığını belirtiyorsunuz ama genel olarak baktığımızda bu sefilleri oynayanlar hayatlarından ya memnunlar,ya da azınlıktalar.En azından yaşadığım il Çanakkale'de genel olarak yaptığımız araştırmalarda bugün itibari ile arkadaşlardan tık yok.O zaman da kendi kendime diyorum ki herhalde en sefil benim. Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
Baş öğretmenimiz ulu önder Atatürk'ün manevi şahsında tüm öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN... Demokrasinin,adaletin,huzurun ve refahın hakim olduğu nice öğretmenler günü kutlamak dileklerimizle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.
Çarşamba, 24 Kasım 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
BAĞIMSIZLIK SAVAŞIMIZIN KAHRAMANI VE LAİK, DEMOKRATİK CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU, BÜYÜK DEVRİMCİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ARAMIZDAN AYRILIȘININ 83. YILINDA SAYGI, ÖZLEM VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ... RUHU ŞAD, MEKANI CENNET OLSUN. 10 KASIM 1938 ! Bir devre damgasını vurmuş, dünyanın gidişatını değiştirmiş, yalnızca yaşadığı ülkede değil, mazlum ülkelerde d...
Çarşamba, 10 Kasım 2021
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN. Cumhuriyetimizin 98. Kuruluș Yıldönümü kutlu olsun. Laik Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk, silah arkadașları ve devletimizin bekası uğrunda canlarını veren aziz șehitlerimize minnettarız, Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Gazilerimize de șükranlarımızı sunuyoruz...
Cuma, 29 Ekim 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ