TEPKİLİYİM....VE OYUM CHP' YE !

oyum-chpye

“Saçı bitmedik yetim hakkı”, “Vatan, Millet, Sakarya” nutuklarıyla halkın kandırılması demode olmuştur. Bu sözler vatandaşlarımız tarafından yorumlanıp, ölçülüp tartıldıktan sonra söyleyenler hakkında kanaat sahibi olunuyor. Ben de bu sözleri söyleyenlerin bu memleket için benden az mı yoksa çok mu fedakârlık yapıp yapmadıklarına bakarak kanaat sahibi oluyorum.

Siyasi partilerin seçim beyannamesi olarak açıkladıkları “CEK-CAKLAR” beni hiç ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren devlet büyüklerimizin büyüklüklerine yakışır şekilde sözlerini tutup tutmadıklarıdır. Kendimi bildim bileli az-çok siyaseti takip ediyorum, bu devirdeki kadar verilen sözlerin tutulmadığını hiç görmedim. Türkiye Büyük Millet Meclisi genel kurulunda görüşülen kanun teklifi ile tasarıları oylanıp kabul veya ret edildikten sonra gündemden düşer ve bir daha gündeme gelmez.

Sayın devlet büyüklerimizin defalarca söz vermelerine rağmen son 6- 7 yıldan beri Assubayların mağduriyetlerini biraz olsun sonlandırmak amacıyla verilen tekliflerin biri TBMM genel kurulunda kabul edilmiş ertesi gün tekrar görüşülerek RET edilmiş, diğerleri de sürekli ret edildiğinden gündemdeki yerini muhafaza etmektedir. Beklenti ve umutlarıyla bu kadar çok rencide edilen hiçbir meslek yoktur.
  • Emekli Assubay olarak duyduğum büyük tepki sonucu bu sefer oyum CHP ye.
Ögeyi Oylayın
(24 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#22 VETERAN 16-05-2011 00:22
Erdal kardeşim merhaba..
Nasılsın sevgili devrem? Yorumun ve katkıların için teşekkür ediyorum sana. Her yazını okuyorum bilesin :) Bu konudaki yaklaşımın ve fikirlerin için de ayrıca teşekkürler dostum..
Hoşçakal :)
Alıntı
#21 Erdal Günşer 15-05-2011 12:15
Kıymetli devrem Gönenli’nin yazısında katıldığım noktalar var. Ancak katılamadığım bir şey var ki o da konunun özüdür.
Çoğumuz iki kez AKP’ye oy verdik. Belki yine bir kısmımız verecek. Ancak görülmesi gereken bir nokta var. Bizler yıllarca Türk halkını sömüren, işçi memur ayrımı yaparak işçisine bol keseden veren fakat memuruna gelince çantada keklik gören iktidarlarca yönetildik. Ancak AKP yönetimi de bir çok yaraya merhem olurken kasıtlı olarak bizi öteledi. Amaçları TSK içinde hiyerarşiyi zedelemek ve istediğini almak olabilir. Yani kendi hesapları için Assubayları harcadılar. Sayın Turan’ın oyunu vereceğini söylediği CHP şunu itiraf etti. “Biz bugüne kadar halka inmedik. Tepeden kolay siyaseti tercih ettik. Atatürk’ü sevenler bize gelsin dedik. Halka başka bir mesaj vermedik.” Sayın Erdoğan’ın 2002 seçimlerinde söylediği gibi “biz değiştik.” Diyorlar. Hayırlısı.
Ancak geride bıraktığımız on yıllık AKP iktidarında ekonomik anlamda düşünürsek, vatanını seven ve haberleri takip eden her vatandaş biraz rahatladı. Ekonomik krizlerle mücadelede başarılı olundu. AKP taraftarı bir vatandaşa sorsanız o kadar çok şey anlatır ki…. Yine aynı şekilde AKP’ye karşı olanlar da başta Cumhuriyetin kazanımlarının tehlikede olduğundan tutun da bir çok şey söyleyebilirler.
Ancak dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var. Gidin bir AKP veya CHP yetkilisi ile sohbet edin. Emekli astsubay olduğunuzu ve 1300TL ya da 1500TL maaş aldığınızı söyleyin. Her ikisinin de söyleyeceği şudur. “Yahu neyinize yetmiyor. SSK ve Bağkur emeklisi 600-700TL maaş alıyor.” Böyle başlarlar ama sonra sizi kendi tavlarına getirmek için neler söylerler bilmem.
Sayın arkadaşlar inanın bizim sorunumuzu bizden başkası bilmez ve bilmek, dinlemek de istemez. O nedenle tepkimizi koymalıyız. Bugün AKP’ye ….. yarın CHP’ye…..
Önemli olan birlikte hareket edip bu kez Assubaylar olarak seçimlere damgamızı vurmak…
Dar düşünce diyebilirsiniz. Memleketin menfaatleri ön plandadır diyebilirsiniz. Ancak şunu da söylemeliyim. Partilerimizin hepsi vatanseverdir. Sadece bazıları becerikli olacaktır. Bazıları beceriksiz olacaktır. Bazılarının ideolojisi bizim yaşam tarzımızı değiştirecektir. Bazıları ise bizi boşverecektir.
Dikkatinizi çekmem gereken bir konu şudur. Şu anda kamuoyu araştırmalarında AKP’nin oyu yüzde 35 civarındadır. Bu tablo karşısında MHP ile CHP’nin hükümet kurabileceği senaryosunun önünü kapatmak için basını arkasına alan hükümet var gücüyle MHP’ye yüklenmektedir. Amaç MHP’yi barajın altına göndermektir. Böylece AKP iki partili Mecliste daha rahat edecek, hepsinden önemlisi kaybolan oylarını yüzde on barajı ile telafi edecektir.
Hoş, MHP bizim haklarımız konusunda her ne kadar duyarlı gözükse de bunun seçim yatırımından öteye gitmeyen acemi manevraları olduğunu hepimiz biliyoruz.
Ben Sayın TURAN’ın bakış açısını, fikrini açıklama cesaretini bu maksatla önemsiyorum. Saygılarımla…
Alıntı
#20 Hikmet Aslan 14-05-2011 00:13
Sevgili Arkadaşlar Sitemizin yöneticisi durumunda olan arkadaşımızın gösterdiği hassasiyeti gözardı etmeden biribirimize olan saygımızı sınırları zorlamayacak şekilde yanıtlamaya çalışırsak en iyisini yapmış olacağımız kanaatini taşıdığımı belirtmek isterim.
----------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU. Sn.Aslan'ın Sn.Gönenli'ye yazdığın not kişisel olduğu için silinmiştir kişisel tartışma ve düşüncelerinizi lütfen site içi mesajlarla iletiniz
Alıntı
#19 VETERAN 13-05-2011 04:10
Değerli meslektaşlarım,
Aşağıdaki mesajımda yazılan yanlış her neyse, bir türlü gösteren olamamış ama eksi puan vermekten de geri kalınmamış. Soruyorum ve bana tek tek madde madde yazın mesajımdaki yanlışları,ama anayı babayı çoluğu çocuğu karıştırmadan..
Son sözüm de şudur ;
Biz Assubaylara haklarımız ve gereken değer bir çok kez darbe yapılan ya da darbe sonrası komutanımız dediğimiz insanlarca belirlenen hükümetlerce yönetilen, aralarında AKP olmadığı gibi 100 yıl boyunca bu yandaş, dost ve aile gözüyle baktıklarımız tarafından yönetilen ülkemizde neden hâlâ aynı savaşı ve mücadeleyi veriyoruz. Bana biri de düz mantıktan bahsediyor. Düz mantık kavramının nerede ve nasıl kullanıldığı hakkında birşey söylemeyeceğim ama neden sonuç ilişkisini bana anlatsın o zaman birileri. Sevgiyle kalın :)
----------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU.
Sn.Günenli yorumlarımızla düşüncelerimizi demokratik bir şekilde yayın ilkelerine uygun dile getirerek en doğru olana ulaşmayı veya fikir paylaşımını amaçlıyoruz.
Yorumunuza artı puan verenler de olmuştur ama eksiler artıları götürmektedir, puan verenlerin de değerlendirmesine saygı duymak zorundayız kimseyi de neden eksi veya artı verdiniz diyerek sorgulama hakkımız yok, ayrıca bugüne kadar siz bu sitede yanıt ve değerlendirmelerinde anayı babayı,çoluğu,çocuğu karıştıranı gördünüz mü? Buna ne izin veririz ne de meslekdaşlarımız böyle bir yönteme başvurur...
Alıntı
#18 zeki 11-05-2011 22:17
Arkadaşlarım! Ne CHP'nin, ne de başka bir partinin, ne seçim beyannamesinde, ne de demecinde astsubayların sorunlarıyla mücadele edeceğine dair tek bir kelâma rastladınız da mı biz duymadık? Neden "boş oy atacağım" demiyor da şu veya bu partiye oyumu vereceğim peşin hükmüne varıyorsunuz? Söyleyin de, belki bizim duymadığımız, ama sizin duyduğunuz yetkili bir ağızdan çıkan vaadine karşılık, hep beraber o partiye yönelelim.
Sevgiler!
Alıntı
#17 Doğan Karaöz 11-05-2011 13:52
1950 yılından beri CHP’nin iktidar süresi çoğu koalisyonlarla olmak üzere 10 yıl 8 ay. Ülkeyi, 50 yıl Demokrat Parti ve Demokrat Partinin çizgisinde olduklarını idda etmiş partiler yönetmiş. Siz istediğiniz partiye oy verin. Bütün oylar kutsaldır. Ancak biraz daha, biraz daha geniş, adamakıllı düşünün. Düşünün ki iftira atmayın

Bazen MHP’ye, bazen CHP’ye kerhen oy vermiş biri olarak, ilk kez gönülden, içime sindirerek, umut ederek, insan odaklı söylemleri olan ve gerçekleştireceğine inandığım adı KEMAL olan bir lidere oy vereceğim.
-------------------------------------------------------------YÖNETİCİ NOTU.Dayatma ve hakaret içermeyen her düşünceye saygı duymakla birlikte kişisel olduğunu bir kez daha belirtiyoruz.
Alıntı
#16 Hikmet Aslan 11-05-2011 13:15
Saygıdeğer arkadaşlar "100 yıllık assubay sorunları iktidarda en fazla kalan CHP tarafından çözülmemiş" diyerek bir partiye ön yargılı yaklaşmanın -düz mantık- olayından başka birşey olmadığını vurgulamak isterim. Burada "Benim Babam senin Babanı döver" yaklaşımı ile kendi düşüncelerini bizlere dikte ettirmeye çalışıp "memleketin büyüme hızının yükseldiği bu dönemde"diyerek şimdiki iktidarın vazgeçilmez olduğunu empoze etmeye çalışan arkadaşlarıma "Vah" ya da "Yuh" diyemiyorum. Çünkü kendilerinin düşünceleridir, düşünceye saygılı olmak her medeni insanın önde gelen ilkesidir. -Bizim oğlan Bina( Mısır,İskenderiye'de bulunan,Dünya'nın en büyük Kütüphanesindeki en kalın kitap adı)okur, döner, döner bidaha okur. Atasözünden yola çıkarak bizler ne kadar bu iktidar döneminde memlekete yapılan kötülüklerin hiçbir iktidar döneminde yapılmadığını ve benim yaşam standardımın her geçen gün daha da berbatlaştığını sabahtan akşama örnekleriyle anlatsam da anlamak istemeyecek arkadaşlarımızın da olacağından hiç şüphem yoktur. O nedenle assubay sınıfı bir birlik olarak tek bir yere yumruk vuracağımızı ispat edemezsek daha çoook dizlerimizi dövmeye devam ederiz, diyor ve sevgi ile muhabbetlerimi iletiyorum.

-----------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU.
Sn.Aslan Sn.Turan'ın bu yazısı yayınlanır yayınlanmaz SİTE YÖNETİMİ olarak bunun sizin de belirttiğiniz gibi kişisel bir düşünce olduğunu belirttik, dayatma içermeyen yayın ilkelerimize uygun yazı ve yorumlara saygı duyarız.Bunun dışında arkadaşlarımız kendisine yanıt hakkı doğurmayan yorumlarla ilgili düşüncelerini ilgili arkadaşımıza site içi mesajla bildirebilirler.
Alıntı
#15 VETERAN 11-05-2011 08:24
Ne kadar güzel bir fikir bu :O
Ancak ne şahsınız ne şahsım ne de ülkem adına sevindiğimi söyleyemeyeceğim. Güzel ülkemin gelişme ve büyümede yakaladığı ivmeyi görememenin bu kadarına da pes diyorum.
Darbeler yapılsın, ülkem fakir ve zayıf kalsın ama yeter ki
ben istediğimi alayım mantığı iyi bir mantık değil.. Zira 100 yıllık Assubay sorunları iktidarda en uzun kalan CHP ile 100 yıl içersinde çözülmediği gibi yaratılmış ve büyütülmüş ancak subaylara hakları altın tepsi de sunulmuştur.
8 yılda bekleneni yapmadıkları için 100 yıldır istenileni vermeyen bir CHP'ye karşı AKP'ye tepki vermek çok dar bir bakış açısı olur. Daha geniş ve iyi düşünün derim ben.:)
Alıntı
#14 semih Öke 04-05-2011 23:37
TEPKİLİYİM AMA OYUM NE AKP'YE NE CHP'YE NE DE MHP'YE. BENİM ZÜMREMİ DÜŞÜNMEYEN PARTİLERE OY VERİP SEVİNDİRMEKTENSE OYUMU GERÇEK KENDİ CAMİAMDAN ÇIKMIŞ EMEKLİ OLANLARDAN BAĞIMSIZ OLAN VARSA ONA VERECEĞİM. AKP BENİM HAKLARIMA DUYARLI DAVRANMADI BAKAN SESSİZ VE HAK ARAMAZ ŞEKİLDE HEP OTURDU. CHP VE MHP DE SON ZAMANLARDA BİZİ SAVUNUR GİBİ GÖRÜNDÜYSE DE İNANDIRICI DEĞİLDİ. GENERALLERİN AKLINA BÖYLE ZAMANLARDA GELİRİZ ŞANLI ŞEREFLİ OLURUZ AMA GÖREVDEYKEN POTANSİYEL SUÇLU, BU PARADOKSU YENEMEYECEK KADAR ACİZ MİYİZ?
Alıntı
#13 Mustafa Levent 03-05-2011 23:46
Sayın Kılıçöz,
Siz bu sitede salt LAİKLİK ELDEN gidiyor çığırtkanlığı yapan bir yazı, bir yorum okudunuz mu? Burada okumadım bazı yerlerde görüyorum diyorsanız bu yorumunuzun yeri de orası olmalıdır.
Sizinle tartışmak gibi bir düşüncem yok, laf salatası yapılan çemkiren kasetleri sadece CHP ve MHP taraftarları mı çıkarıyor? Ayrıca hepimizin savunduğu SOSYAL DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ'nin olmazsa olmaz kurallarından biri de LAİKLİKTİR!
Ezilenlerin sorunları, haksızlıkları ancak LAİK DEMOKRATİK SOSYAL HUKUK DEVLETİ TÜM KURUM VE KURALLARI İLE HAYATA GEÇMESİ İLE MÜMKÜN OLDUĞUNDAN BU HEPİMİZİN HEDEFİ OLMALIDIR...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ