ASSUBAY DAVALARINA MADDİ DESTEK

maddi_destek

Sayın arkadaşlarım, milletimizin özelliklerinden biri de dar zamanlarda bir araya gelerek birbirimize maddi ve manevi destek olmaktır. Emekli ve muvazzaf Asssubay arkadaşlarımda da bu duygu ve haslet çok yüksek seviyededir.

Açtığım davaların masrafına katılmak için tüm Türkiye'den birçok arkadaşım banka hesap numaramla İBAN numaramı istemektedir. Tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Havale için hiç bir arkadaşıma banka hesap numaramı ve İBAN numaramı vermedim ve bundan sonra da vermeyeceğim.

Benden başka yanlış hatırlamıyorsam İstanbul'da beş arkadaşımız da muvazzaf ve emekli Assubayların derece ve kademe intibaklarıyla ilgili olarak dava açmışlardır. Arkadaşlarımın davaları ile bu konuda benim Ankara 4.İdare Mahkemesinde açtığım dava ve fiili hizmet zammı davası da Ankara 13. İş Mahkemesinde devam etmektedir.

Benim teklifim şudur.
 • Başta ben olmak üzere hiçbir arkadaşımıza elden veya havale yoluyla doğrudan hiç para verilmesin. Kurulacak bir komisyon tarafından kişileri ilgilendiren kişisel davalar hariç olmak üzere aynı konuda daha önce hiçbir dava açılmamış olmak kaydıyla kaybedilen davaların avukatlık ücreti, dava açan arkadaşımız adına ilgili kuruma gönderilsin. Yapılan ödemeler, kaç lira ile katılırsa katılsın tüm katılan arkadaşlarımıza resmi belge, tarih ve numaraları ile birlikte bilgi verilsin.
 • Bu usul başarılı olduğu takdirde, yasal alt yapısı hazırlanmak kaydıyla özellikle muvazzaf assubayların görevleriyle ilgili askeri mahkemelerde aleyhlerine açılan dava masrafları ile gerektiğinde açıkta ve tutukluluk süresinde makul bir paranın ailesine verilmesi amacıyla gönüllülük esasına göre bir vakıf kurulsun.
 • Yolsuzlukları önleyici, her kuruşun kayda geçmesi ve amacına uygun şeffaf bir vakıf kurulabilmesi için bir çalışma başlatılmasını ve bu konuda "emekliassubaylar.org" sitesinde bir “BEYİN FIRTINASI” çalışması yapılmasını teklif ediyorum.
Ögeyi Oylayın
(26 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#19 EMEKLİASSUBAYLAR 14-04-2011 01:13
Saygıdeğer Meslektaşlarımız,
Sn.İsmail TURAN yüreğini ve tüm birikimini ortaya koyarak bizlerle ilgili davaları takip etmektedir, onun bu davranışını saygı ile karşılıyoruz, kendisinin talebi olmamasına rağmen arkadaşlarımızın ortak isteği ile mahkeme masraflarını aramızda paylaşmak isteğimiz üzerine Sn.Ersen Gürpınar bu konunun organizasyonunu üstlendi, sitede birçok arkadaşımız destek olmak istediklerini belirtmektedirler bu arkadaşlarımız adresine yazarlarsa kendilerine açıklama gönderilecektir. Bu davalar hepimizin ortak sorunu ve davasıdır destekleriniz için teşekkürler.
Alıntı
#18 janas 13-04-2011 22:08
Metin bey de yine OYAK'ı buraya monte etmiş.Neymiş içi boşaltılıyormuş.Eee ne yapalım.Dava için katkı sağlamaya çalışılıyor.Olması gereken, karar düzeltmenin sonucunun AİHM'ne taşınması.Bunun için de karar düzeltmedeki yüksek meblağın ödenmesi gerekiyor.Zaten karar da henüz verilmedi.Neden bu kadar karamsarlık.Yani davayı bırakıp OYAK'ın kapısından çıkan, içini boşaltanları mı yakalayalım? Ne yapalım?
Alıntı
#17 hava_gücü 13-04-2011 21:03
Değerli Yöneticiler,saygıdeğer ağabeylerim;
Ben halen görevde olan 2003 mezunu muvazzaf bir astsubayım. Yıllardır temad'ı takip ediyorum,kendimce dişe dokunur bir faaliyetini göremedim. 8-9 aydır bir sosyal paylaşım sitesi sayesinde bu siteyle tanıştım.Temad'dan çok daha faydalı şeyler yapıldığını ve yapılacağını sevinerek görüyorum.Görevdeki bir personel olarak sitenin idamesi için ve ağabeylerimin açacağı her davanın yüküne nacizane ortak olmak amacıyla da maddi manevi destekçisi olacağımı bildiririm.Her türlü iletişim bilgim profilimde mevcuttur. Saygılar sunarım.
Alıntı
#16 ender ozkıranlar 13-04-2011 10:15
Değerli Ağabeyim,
Düşünce ,eylem ve duruşunuzla,Assubay davasının örnek mücadele modelini sergilediniz ve sergiliyorsunuz.Sizin yanınızda olmayı şahsım adına onur kabul ederim.Başarınız bizim başarımız olacaktır.Başarısızlığınız 'uğrunda ölünecek yolun' değerini gösterir.
Saygı ve selamlarımla..
Alıntı
#15 mahmut çelik 13-04-2011 09:59
Bu konudaki çabaları destekliyorum ancak birşey yapacaksak önce altyapıyı oluşturalım.Başka türlü bu oluşuma destek olmayı düşünen arkadaşları ikna edemeyiz.
Yeni bir adla vakıf oluşturalım (ben gönüllüyüm) ve hesap numarasını verelim.Gelecek tepkilere göre hareket edelim.Kaybedecek vakit yok.Daha cesur ve radikal düşünelim.
Alıntı
#14 metin 12-04-2011 23:29
Beyler bu dava yaklaşık 200 binin üzerindeki bir kitleyi ilgilendirmesine rağmen ve biz halen para toplayalım da bu dava açılırsa kazanalım da ..da...da BEYLER adamlar OYAK'ın içini boşaltmaya başladı HABERİNİZ VAR MI ????????????????????????????
Bize yine gökyüzüne bakmak kaldı.
E hadi hayırlısı
______________________________________________________________
YÖNETİCİ NOTU.
Metin bey ne yapmamızı öneriyorsunuz onu da yazsaydınız değerlendirme imkanımız olurdu...
Alıntı
#13 Alpay CESUR 12-04-2011 21:26
Sayın İsmail TURAN, yola çıkmış olduğunuz haklı davanızda daha doğrusu hepimizin davasında sizlere başarılar dilerim.

Diğer arkadaşlarımızın da yorumları düşünceyi destekler yöndedir.Lakin bundan bir müddet önce bir arkadaşımız "mesleki sigorta" fikrini attı ortaya.Site yönetiminden sayın Ersen GÜRPINAR da arkadaşımızın isteği doğrultusunda bir makale yazdı.
Bu fikir TEMAD yönetimine aday "YENİ OLUŞUM GRUBU" tarafından da desteklendi ve hatta sayın Ahmet KESER bu konuyu TEMAD projelerinin içine aldı.
Ben ve arkadaşlarımda www.askerihukuk.com sitesini kurarak özellikle kıtalardaki arkadaşlarımızın sorunlarına bir nebze yardımcı olmak amacıyla çalışmalara başladık.Kısa zamanda epey yol kat ettik.

Ben de derim ki; sizlerin de desteği ve tecrübesi ile de başlamış olan çalışmalarımızı ilk adım kabul ederek daha iyi yerlere getirelim. sAĞLICAKLA KALIN
------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU. Bizler her vesile ile TEMAD'ın tek yasal temsilcimiz olduğunu belirterek projelerimizi, çalışmalarımızı gerçekleştirmeden önce TEMAD yönetimine öneriyor onların koordine etmesini bizlerinde destek olacağını belirtiyoruz, ancak mevcut yönetimin assubay sorunlarını çözmek gibi ana hedefi olmadığını da görüyoruz;
Henüz örgütlenmesini tamamlamamış assubayların yeni bir oluşumla yola devam etmesinin de bölünmek olduğunun bilincindeyiz ancak seçimlerden sonra bu zihniyet devam ederse yeni bir yol haritası çizmek zorundayız; Bunu gerçekleştirmek kaçınılmaz olursa hedefimiz tüm güçlerimizi birleştirmek olacaktır. Umarız yönetimlere sağduyulu kişisel hesaplardan uzak bilgili,kararlı yönetimleri seçer haklı davamızda birlikte hedefimize ulaşırız. saygılarımla
Alıntı
#12 ibrahim 12-04-2011 19:14
Değerli emekli ve muvazzaf arkadaşlarım bu dava İSMAİL'in,ERSEN'in davası değil tüm assubayların davası,lütfen geç kalmadan davamıza sahip çıkalım.Saygılar sunarım.
Alıntı
#11 Musa KIR 12-04-2011 11:11
Değerli meslektaşlarım. Ağustos 2010 tarihinde emekli oldum. Görevim esnasındaki mahrumiyetim nedeni ile İnternete girme fırsatım olmuyordu. Emekli olduktan sonra emekli assubaylar sitesi ile facebooktaki arkadaşlarım vasıtasıyla tanışma fırsatım oldu. Site sayfalarını incelemem neticesinde, emekli assubaylar sayfasında belirtilen organizasyon kanuni bir zeminle kurulmuş bir dernek mi, vakıf mı ne olduğu göremedim. Öğrendiğim kadarıyla sadece bir organizasyon. TEMAD'ın geçmişteki ve bugünkü performansı aşikar ve anlatmaya gerek yok. Benim şahsi teklifim; bu organizasyonun kanuni bir zeminle bir tüzük dahilinde dernekleşmesi ve gelirlerinin üye aidatlarından oluşturulması, biriken aidatların ise assubay hakları mücadelesinde kullanılması.Kısacası hukuki bir zeminde birliktelik sağlayalım. Belki TEMAD varken başka bir derneğe ne gerek var diyebilirsiniz ama, çoğu arkadaşımın olduğu gibi benim de TEMAD'dan hiç bir umudum kalmamıştır. Öncelikle kendi içimizde bir yenilenmeye ihtiyacımız var.
Alıntı
#10 Hasan Taşcı 12-04-2011 10:57
Hep Destek Tam Destek...
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

 • DELEGENİN NAMUSU VE TEMAD'IN GELECEĞİ

  Yılmaz 05.09.2021 10:08
  Türkiyede siyaset malumunuz TEMAD bundan payını almış şubelerde lokal olmasa ne yönetici ne üye olur ...
   
 • SULTANTOP KARAKOLU

  Kadir 09.08.2021 23:20
  Ben, Beştaş Karakolundan, Harabe Karakoluna kadar tüm sınır karakollarında takviye takım komutanı ...
   
 • AS(T)SUBAY -STS

  MehmetAkif Türkay 31.07.2021 15:06
  Alkışlıyorum. Çok güzel anlatmışsınız.
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Hakan Başaran 17.07.2021 17:06
  KıymetliMehmet abicim ellerine yüregine sağlık çok güzel bir yazı olmuş yine aynı lezzetle aynı keyifle ...
   
 • YÜKSELEN GERÇEKTEN HAYAT KALİTESİ Mİ?

  Mehmet AKALP 17.07.2021 16:00
  Cumhurbaşkanı verdiğim her sözü tuttum diyor yandaş basın manşet yapıyor Peki bize hayırlı olsun diye ...

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI'MIZ YÜCE TÜRK MİLLETİNE KUTLU OLSUN. ORDU YOK DEDİLER KURULUR DEDİ PARA YOK DEDİLER BULUNUR DEDİ DÜŞMAN ÇOK DEDİLER YENİLİR DEDİ M.K.ATATÜRK Saygıdeğer Üyelerimiz İtilaf Devletleri tarafından son dönemlerinde bütün orduları dağıtılan, işgal edilen ve tersanelerine girilen "hasta adam" ismi verilen Osmanlı Devleti'ne...
Pazartesi, 30 Ağustos 2021
SİTE -ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
SEVR ile düşmana peşkeş çekilen vatan toprağını kurtarmak için başlatılan İSTİKLAL SAVAŞI'nı zaferle sonlandıran Dünyadaki savaş literatürüne DESTAN olarak geçen büyük taaruzun başlangıcının yıldönümünde askeri ve siyasi deha olan gururumuz Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Bu savaşın nasıl bir destan olduğunu anlamak için KOCAT...
Perşembe, 26 Ağustos 2021
SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Cumartesi, 24 Temmuz 2021
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ