OYAK DAVAM AYİM'DE RET EDİLDİ !

oyak-ayim

Sayın arkadaşlarım, OYAK haklarımızın hisse netlerine dayandırılması konusunun bir adımı olarak rezervlerin gerçek değer üzerinden hesaplanması için Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde açtığım dava sonuçlanmış ve ret edilmiş, 1100 lira avukat vekâlet ücreti ödemem kararı verilmiştir.

Kararın gerekçesinin esası, OYAK kanunundaki, AİDATLARININ YILLIK %5 FAİZ KADAR GELİRE TABİ OLMASINDAN İBARET OLMASIDIR.

TBMM'de görüşülmekte olan kişilerin Anayasa Mahkemesi'nde dava açması kanununun yürürlüğe girmesinden sonra, Anayasa Mahkemesi'nde ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) dava açabilmem için, 15 gün içinde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi'nde (KARAR DÜZELTME) talebinde bulunmam gerekmektedir.

Karar Düzeltme talebinde bulunmam halinde bu talebim de ret edilirse Askeri Yüksek İdare Mahkemesi tarafından 5000 lira para cezası alma ihtimalim de vardır.

Önümüzdeki 15 gün içinde karar düzeltme talebinde bulunup bulunmayacağıma karar vereceğim.

Arkadaşlarımın bilgisine sunuyorum.

NOT: Anayasa Mahkemesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde dava kaybedilse bile vekalet ücreti veya ceza ödeme yoktur.
Ögeyi Oylayın
(20 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#28 engin filiz 02-04-2011 22:44
Takipteyiz. (Yapabileceğimiz her türlü maddi ve manevi )
Alıntı
#27 karas 02-04-2011 13:42
Değerli büyüğüm, onurlu duruşunuz bir meslektaşınız olarak bizleri gurulandırıyor. Bu konuda yapılacak yardımlara katılmanın bizler için şeref vesilesi olacağını bilmenizi isterim. Bizler sizler gibi onurlu ve başı dik büyüklerimizin sayesinde assubaylık birlik ve dayanışma ruhuna sahip olduk, bunu da asla unutmayacağız. Mücadelenizde başarılar diliyorum.
Alıntı
#26 Elbirce 01-04-2011 20:09
Değerli büyüğüm, sizi ve azminizi saygıyla selamlıyorum. Konu hakkında yapılan yorumlardan da büyük sevinç duyuyorum. Ben de, siteden yapılacak açıklamayla, üzerime düşen maddi katkı borcumu ödeyeceğimi garanti ediyorum. Banka IBAN bilgisi ve kişi başı ödeme bilgisinin bildirilmesini bekliyor, saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#25 erol 31-03-2011 11:22
İsmail TURAN ağabeyim.İnanın ki bizler de siz kadar açtığınız davadan onur duyduk. Ben de diğer arkadaşlarımız gibi davanızda maddi ve manevi olarak yapılması gerekenler için hazırım.

Yola çıktığınız onur mücadelesinden dönmeyeceğinizi düşünüyorum ve saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#24 EMEKLİASSUBAY 31-03-2011 00:32
Sn.Adilhan Şanlı'nın mesaj panomuza gönderdiği ileti,bütünlük sağlaması amacıyla ilgili makaleye taşınmıştır.
---
Değerli Ağabeyim;
Bu tür davaların kayıbı olmaz.En azından birilerinin artık bu sınıfın yükselen mücadele azmini görmüş olması bile yeterlidir. Karar düzeltmeye gidilip orada da durmayacağımızı hissetmeleri bile ödeyeceğimiz bedele değer bence. Emeğiniz için koşturmalarınız için,sınıf sevdanız için binlerce kez teşekkür ediyor ellerinizden öpüyorum.Açtığınızı sıradan bir dava olarak görmeyin lütfen.Bu aynı zamanda bu sınıfın mücadelesi için açılmış bir bayraktır da. Maddi katkıda bulunacağımı yazmaya bile gerek görmüyorum.Faturalarım dışındaki bütün em.maaşım helal olsun bu yolda...
Alıntı
#23 Mesut ÜNALLEYLİOĞLU 30-03-2011 23:50
Konu hakkında muvazzaf assubaylara bilgi vermeye devam etmekteyiz. Manevi ve maddi destek hakkında elimizden geleni yapacağız. Assubay camiasının bilinçlenme ve aydınlanma sürecinin kesintisiz ve büyüyerek yol alması için diğer arkadaşlarımızın da desteğini bekliyoruz. Saygılarımla.
Alıntı
#22 Orhan ORHUN 30-03-2011 00:46
Sayın TURAN: Sözde değil özde yanınızda olacağız.
Alıntı
#21 Hüseyin ÇETİN 29-03-2011 23:26
Bu konuda Sayın İsmail TURAN abimize ben de imkanlarım nispetinde maddi destekte bulunurum.
Alıntı
#20 Gürbüz EJDER 29-03-2011 22:47
Desteklerimiz sizinle olacaktır.
Alıntı
#19 HARUN KURUOĞLU 29-03-2011 21:06
Değerli Ağabeyciğim;yaptığınız mücadelede her zaman yanınızda olduğumu belirtiyor saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Binnur Okkan
Kadri Okkan'ı kaybettik. Cenazesi bugün 23 ocak 2022 izmir buca şirinyer merkez camiinden ikindi namazından sohra askeri törenle defnedilecektir. Bilgilerinize. Saygılarımla. Kızı Binnur Okkan - Yönetici notu Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır diliyoruz.
Pazar, 23 Ocak 2022
Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ