EEEEEEE ŞİMDİ NE YAPMALIYIZ ?

ImagesCaiJian_Fish

Paralı askerlik kanunu çıktıktan sonra, Astsubayların ellerinden alınan haklarının hiç birisinin siyasi iktidar tarafından verilmeyeceği ayan beyan görülmüştür. Hak aramadaki başarısızlığımız ve başarı yollarımız şunlardır.

1. Görüntümüz 2. Ne yapmamalıyız 3. Ne yapmalıyız.

1) İŞTE GÖRÜNTÜMÜZ

Aileleriyle birlikte bir milyondan fazla seçmeni var dediğimiz Astsubaylardan, kararlı ve bilinçli olarak hak arayan ve hak arama arzusunda olan bir avuç arkadaşımızın olduğunu bu site vasıtasıyla gördük. Peki diğer büyük kısım ne yapıyor.

 • Bir kısmı “Allah devletimize milletimize zeval vermesin” düşüncesiyle çok memnun.
 • Bir kısmı “Vermezler” düşüncesiyle hiçbir beklentisi yok.
 • Bir kısmı “Başkaları hak ederse nasıl olsa bende hak ederim” düşüncesiyle pusuda.
 • Bir kısmı emekli olduğunun farkında olmadığından“Komutan hapseder” diye korkuyor.
 • Bir kısmı “Ben Astsubaylığımı unuttum, durumum iyi, ihtiyacım yok” diyor.
 • Bir kısmı “Çok kurcalıyorsunuz, sizin yüzünüzden, 2. dereceye düşeceğiz” diye kızıyor.
 • Bir kısmı Astsubay haklarını arama görüntüsüyle “kendi ikballerini” düşünüyor.
 • Çok büyük bir kısmı da güveneceği bir “LİDER” arıyor.

2) NE YAPMAMALIYTIZ

Kendilerine çok saygı duyduğum ve güvendiğim bazı arkadaşlarımızın kızarak ve küserek geri çekildiklerini görüyoruz. Geri çekilen bu arkadaşlarımızın, “biz toplu olarak hiçbir hak arayamayız” kuralını çok iyi bildiklerini biliyorum. Hak arama adımını atarken yüz binlerce emekli Astsubayın da adım atmayacaklarını hatta engel çıkaracaklarını da biliyorlardı.

Kendilerine soruyorum, hak arama adımını atıp sitelerimizde kıymetli fikirlerini yazmakla zarara mı girdiler? Hiçbir zarara girmedikleri gibi hepimizin kazancı oldu. Bu internet siteleri sayesinde birçok değerli arkadaşlar edindik. Bu kazançlarımız sayesinde “zincirin halkaları” gittikçe artıyor. Bu AZ BİR KAZANÇ MI?

Her biri altın değerinde olan bu arkadaşlarımı en kısa zamanda aramızda görmek istiyorum.


3) NE YAPMALIYIZ?
 • Çok iyi organize olup siyasi görüşümüz ne olursa olsun diğer illerdeki Astsubay sevdalısı arkadaşlarımızla da iş birliği yaparak hangi siyasi partiyi destekleyeceğimizi belirlemeliyiz.
 • En kısa zamanda belirleyeceğimiz siyasi partinin genel merkeziyle irtibata geçerek bir kere daha mağduriyetlerimizi öz ve kısa olarak anlatmalı ve iş birliği yapmalıyız.
 • Destekleyeceğimiz siyasi parti, gayet açık, özet ve anlaşılır şekilde Astsubayların mağduriyetlerini medyada, toplantılarda ve mitinglerde dile getirmelidir.
 • Genel Başkanın mitinglerinde en az üç kişilik Astsubay grubu ve mağdur kesimlerin temsilcileri bulunmalıdır. İllerdeki siyasi parti çalışmalarında emekli Astsubaylar temsil edilmeli ve gerektiğinde konuşma yapmalıdır.
 • Destekleyeceğimiz siyasi parti yazılı ve sözlü medyada ve “BİLL BOARDLARDA” Astsubay sorunlarını ve çözümlerini dile getirmelidir.
 • Bu çalışma için İzmir'de ACİLEN BİR ORGANİZASYON KOMİTESİ KURULMALIDIR.
 • Bunu başardığımız takdirde, yüz binlerce emekli Astsubay ve ailesi hem hak arama mücadelemize katılacağından haklılığımızı ve ağırlığımızı “YEDİ DÜVELE” göstereceğiz.
Ögeyi Oylayın
(24 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#16 Elbirce 13-04-2011 10:02
Öneriler güzel, bu seçime yetişebilir mi bilmem, ama hepsi, yerinde ve uygulanabilir şeyler. Lütfen, elimizi çabuk tutalım. Yazının başındaki karikatüre dikkat, gücümüzün farkına varalım. Saygılarımla...
Alıntı
#15 metin 12-04-2011 23:22
Valla beyler böyle korkak ve pısırık düşünce davaranışları sergilediğimiz sürece bu ülkede hiç birşey elde edilmez.
Artık uyanıp ve kendine gelinmeli .
Bakın beğenmediğimiz BDP'liler bile bu ülkede son 20 yıldır neler elde etti.
Eğer Astsubaylar bu ülkede Bağımsız adam gibi bir adam meclise gönderemiyorsa varın ,gidin onlara bunu nasıl yaptıklarını sorun ve öğrenin...
______________________________________________________________
YÖNETİCİ NOTU. Metin bey eleştiri herkesin hakkı bizlerde tüm eleştirileri değerlendiriyoruz ancak siteye üye olduğunuz gün 5 yıldır site ve üylerinin emeklerini yok sayarak pısırıklıkla suçlamanız ve bizi BDT gibi bir partinin çalışmalarından örnek almaya davet etmenizi yadırgadım bu eleştirinin adresinin burası olmadığını düşünüyorum.Lütfen siteyi ve iki adet arşivi inceleyin takdir etmeseniz bile saygı duyun ve destek verin bu hepimizin mücadelesi bu bayrak yarışını birlikte kazanacağız
Alıntı
#14 namik 29-03-2011 20:57
Bir kardeşiniz olarak madden ve manen yanınızda olmaktan onur duyarım.
Alıntı
#13 Mustafa SEZEK 27-03-2011 19:42
Bu seçimi de kaçırıyoruz maalesef. Şartlar TEMAD ın alternatifini oluştur diyor. Haydi İzmir oluştur akil adamlar gurubunu
Alıntı
#12 HARUN KURUOĞLU 21-03-2011 23:41
Değerli büyüğüm İsmail Ağabey;saygılarımı sunuyor ellerinizden öpüyorum.
Alıntı
#11 Gökhan Çiftçi 21-03-2011 20:40
Yol haritamız belli oldu. Allah yardımcımız olsun.... Ümit ediyorum ve inanıyorum inşallah sorunlarımızı dile getirerek çözüm bulacağızzz.
Yol haritası belli ne duruyoruzzz, bu bildiriyi paylaşalım.
Alıntı
#10 Mithat Türetken 21-03-2011 17:33
Sn. Turan yerden göğe kadar haklısınız. Defalarca, gelin ortak noktada buluşacağımız bir partiyi belirleyip,gruplar halinde o partiye üye olalım dediğinde, bazı arkadaşlarımız bunu yadırgadı, siyasetin bu siteye taşınmamasını önerdiler. Hal böyle olunca AKP bizlerle daha çoooook alay eder. Zamanımız vardır. Gecikmeden bu işlerimizi halletmemiz lazım. En azından, birlik olduğumuzun mesajını vermiş oluruz diye düşünüyorum. Saygı ile.
Alıntı
#9 Zekai AĞRI 20-03-2011 20:35
Düşüncelerinizin hepsine katılıyorum ve ellerinizden öpüyorum sizde olan bu azmin ve cesaretin onda biri sorumlu olan insanlarda olsaydı keşke...
Alıntı
#8 janas 20-03-2011 20:10
Değerli büyüğüm tereddütsüz ne emrederseniz onu yapmalıyız.
Tam destek.

Saygılarımla.

Takipteyim.
Alıntı
#7 şevki soygür 20-03-2011 17:28
Sayın meslektaşım,

Aynı fikirde olmaktan çok memnunum.Maalesef gücünü bu kadar
bilmeyen bir toplum az bulunur herhalde. Müsaade ederseniz benim bir önerimi katkı olması için yapmak istiyorum.
Hepimizin bildiği gibi özellikle 1980 yılından sonra bir çok
meslektaşımızın üniversite bitirdiğini biliyoruz,en azından
bunların azının bile meclise girmesi büyük yararlar sağlardı.
Yine çok geç kalınmış sayılmaz.
Saygılarımla.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ