×

Uyarı

JUser: :_load: 932 kimlikli kullanıcı yüklenemiyor.

HAYDE GİDELUM HAYDE…

ictima

Biz emekli assubaylar yıllarca kanun emrinde disiplinle idare edildiğimiz için bazı adımları atmakta zorlanıyoruz. Miting yapalım dedik ancak 9 Ekim 2010’da yaptığımız miting o kadar düzenli idi ki neredeyse içtima gibi geçti. Sanki resmi geçit yaptık. Polis hayatının en kolay görevini yaptı bizim mitingimizde…

Bazen olumsuzluk saydığımız  özelliklerimiz çok olumlu özelliklere dönüşebilir. Biz neden içtima yapmıyoruz? Evet yanlış duymadınız, biz neden içtima yapmıyoruz? Bizler en iyi içtimayı biliriz. Eylemimiz de içtima gibi oldu. Öyleyse içtima yapmalıyız.

Önce tüm TEMAD şubeleri içtima yapmalı. İçtima tarihleri verip tüm üyelerini içtimaya çağırmalıdır. Daha sonra 87 şubenin katılımıyla Genel Merkezimizin önünde içtima yapmalıyız. Hiçbir pankart açmadan ve hiç kimseden izin almadan Atatürk bulvarından yürüyüp Genelkurmay Başkanlığı önünde Sayın Genelkurmay Başkanımıza içtima halinde durum vaziyet bildirmeliyiz.

Biz istediğimiz kadar basının peşinden koşalım. İstediğimiz kadar bizi haber yapın diyelim…. Yapmazlar. Ancak değişik bir eylem yaparsak haber oluruz. Kimseden izin almadan, hiç pankart açmadan içtima eylemi yapmalıyız.

Bizim şu an 87 şubemiz var. Üye sayısının onda biri kadar bir şube katılımı mecburiyeti istenirse ve bunun haricinde gönüllü gelmek isteyenleri de serbestçe aramıza alırsak en az 10 bin kişi oluruz. Bandomuzu da çağırırız. Bandomuz eşliğinde İstiklal marşımızı da okuruz.

Sayın Meslektaşlarımız, bizim her şeyden önce itiraz etmemiz gereken bir konumuz var.  Bizim yerimizin diğer emeklilerin yanı değil gazilerin yanı olması gereğidir. Gazi kelimesinin  anlamı; vatanı uğruna savaşmış kahraman demektir. Bizler çoğumuz terörle mücadele ettik. Türk bayrağını sınırlarımızda ve karakollarımızda canımız pahasına dalgalandırdık. Biz, gazi tanımının içinde olan insanlarız.  Bizim şu anki öncelikli tanımımız emekli astsubay değil VETERAN’dır. Bizler Veteranız. Bu nedenle haklarımızı bir VETERAN olarak istemeliyiz.

Veteran devleti ve milleti uğruna canını feda etmiş bir insandır. Genelkurmay Başkanlığına ve hükümete bu yönümüzü hatırlatmalıyız. Hakkımız olanı kendimiz gibi istemeliyiz. Önümüze geçip bize engel olmaya çalışacak polisin karşısına bu yönümüzle çıkmalıyız. Madalyası olanlar göğsüne takıp gelmelidir.

TEMAD’dan ve  şubelerden bu bakış açısına ön yargısız destek bekliyorum. Özellikle TEMAD yetkililerinden ve herkesten bu fikre yorum rica ediyorum. Hiç olmazsa bu konunun tartışmaya açılarak demokratik olarak karar alınmasını arzuluyorum.

TEMAD bizimdir. Genel Başkanımız ve şube Başkanlarımız da birer dava adamı ve meslektaşımızdır. İnşallah kendileri de bu fikrin bu siteden çıkması nedeniyle burun kıvırmazlar. Hiçbirimiz küçük hesap yapmamalıyız.

Saygılarımla…

Ögeyi Oylayın
(15 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 osman 17-03-2011 00:15
Sn.GÜNŞER Bey ! fikirleriniz umarım iyi bir organizasyonla gerçekleşir.. Gündem ve fark yaratmak sıradanlıktan uzak, ses getirebilecek eylemlerle olur.. Saygılarımla..
"HİÇBİRİMİZ HEPİMİZ KADAR AKILLI OLAMAYIZ" Japon Atasözü..
Alıntı
#6 Erdal Günşer 15-03-2011 23:22
Sayın Hüseyin ÇETİN şu ahvalde örneklemelerinizi biraz genişletebiliriz. Nerede o emekli assubaylar? Nerede o bastırılmış özgüvenini yitirmemiş TUNCER KÜÇÜK'ün arkadaşları...?
Alıntı
#5 Erdal Günşer 11-03-2011 20:51
Korkmayın bence Sayın Çankaya, bu saatten sonra biz kime tekmil vereceğimizi biliyoruz. Amaç topluca karşılarına dikilmek. Saygılarımla...
Alıntı
#4 Hasan ÇANKAYA 11-03-2011 13:11
İçtima yaparken birisi de kalkıp tekmil almaya gelir diye korkuyorum. :)
Alıntı
#3 Hüseyin ÇETİN 10-03-2011 23:15
Sayın Erdal GÜNŞER öneriniz çok iyi, hepimiz göğsümüze ATATÜRK resimleri takarak elimizde bayraklarla eylemimizi yapmalıyız, ama NEREDE O CESUR YÜREK TEMAD GEN.BŞK., NEREDE CESUR YÜREK İLÇE BAŞKANLARI, NEREDE?..
Alıntı
#2 kötüadam 10-03-2011 15:51
Sevgili Erdal,
Farklı ve yaratıcı fikirler ve eylemlerle haksızlığı kamuoyuna sunmak çağıdır yaşadığımız. Medyanın dikkatini çekmek için yaratıcı olma, farklı olma zorunluluğu vardır. Bazen hiç önemsenmeyen, küçük gibi görünen kıvılcımlar kocaman bir ateşe dönüşebilir.
Bu anlamda sunmuş olduğun fikri çok beğendim. Gazete manşetlerinde assubaylar yan ödemeyi az buldu gibi garip manşetlerin yerine assubaylar içtimaada manşeti daha çekici geldi. Kutluyorum.
Umarım gereken ilgiyi görür.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 10-03-2011 12:39
Sn.Günşer ah keşke o kararlılığı gösterebilsek; STK bir eylem veya çalışmayı yaparken "üyelerimin kazancı ne olabilir, üyelerim ne düşünür endişesini taşırlar" bu yüzden başarılıdırlar ve üyelerinin güvenini,desteğini kazanırlar. Bizim yasal temsilcimiz her çalışmasında "Genelkurmay ne der, siyasiler ne anlar" endişesini taşıyor! Bu yüzden başarılı değil ve gerçek anlamda STK olamıyorlar, işin enteresan tarafı hangi şube başkanı ile konuşsanız TEMAD yönetiminden şikayetçi ama susuyorlar. Tüm bunları yazdığımız için MUHALİF damgasi ile suçlanıyoruz...
Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur. Saygı ve sevgilerimle
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

Atilla ABAYLI
TEMAD GENEL BAŞKANINA Sayın genel başkan; Evrensel sistemde gerçekler net görülmelidir. İzmirde il temsilcisi davet üzerine 23 Nisan resepsiyonuna davet edilir. Ve üç kişi eşleri ile bu davete icabet ederler. Şimdiki disiplin kurulu başkanınız ve şimdiki izmir il temsilcisi ve yönetimden biri. Ve yönetimden biri bu etkinliği facebook sayfasında paylaşır.Bu paylaşıma...
Cuma, 14 Ocak 2022
Erol ERTURAN
Herkese merhaba İyi akşamlar Arkadaşlar TEMAD ve diğer sosyal medya hesapları neden yapısal sorunları konuşmazlar ve durumu devamlı gündemde tutup sosyal medyayı hop oturup hop kaldıracak fikir cimnastiği ve oluşturacak ve yapısal sorunlarımızı sistematik bir yapıya büründürmekten maalesef imtina eder durumda olduklarını değerlendirmekteyim sorunlarımız mevzi konular...
Cuma, 07 Ocak 2022
Murat DEMİRKIRAN
Değerli Meslekdaşlarım, Yıllardır önyargılarla haksızlığa uğrayan astsubayların haklarını savunmak için ONUR MÜCADESİ dediğimiz mücadele için birçok arkadaşımız,ağabeyimiz minnet duyduğumuz katlıları ile destek oldular Bu mücadelede bizim öncümüz rehberimiz TEMAD ancak yönetimler bugüne kadar kişisel hesapları ön planda tuttukları için başarı sağlayam...
Çarşamba, 05 Ocak 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ