BİNDİĞİ DALI KESENLER !...

bindigi-dali-kesmekDeğerli Arkadaşlarım

2847 sayılı yasa ile kurulan TEMAD’ın, zaman zaman Assubay haklarını almak için değil de, Assubayları bir arada tutmak lokal, gezi gibi faaliyetlerle oyalayıp susmalarını sağlamak için kurulduğunu düşünüyorum ve bugüne kadar olan uygulamalarda bu düşüncemde yanılmadığımı ne yazık ki üzülerek anladım.

Bütün STK. üyelerini harekete geçirmek için çırpınırlarken bizim derneğimiz bizim desteğimizi görmemezlikten geliyor. 4-5 yıl önce bu konular eleştirilmezken TEMAD mutluydu ama şimdi sorgulamamızdan rahatsızlık duyduğu ve başarısızlıklarını gizlemeye çalıştığı için bizleri MUHALİF ilan etti! Yine üzülerek izliyoruz ki birçok şubemiz bu statükoya teslim olmuş durumdalar ...

Bir arkadaşımızın ifade ettiği gibi “eleştiri mükemmele açılan kapının anahtarıdır. Kimse eleştirilmeyecek kadar mükemmel olamaz. Eleştirilmiyorsanız, sizden umut kesilmiştir!”...

Bizlerle ilgili birçok konuyu TEMAD bizden veya basından duyuyor. Bu nasıl temsil görevidir?

Bu sitede Sn.Gürpınar BİR TEMAD MASALI yazısı yazdı. TEMAD neden sessiz, arkadaşımız haksız ise kendisini toplumu yanıltmaktan dava edin haklı ise özür dileyip lütfen tavrınızı değiştirin.

"Haklarımızı hukukta arayalım. TEMAD gerekirse profesyonel yardım alsın. Bunun için yardım kampanyası düzenlense ne kadar katkıda bulunursunuz?" diye sitemizde bir çalışma başlatılıyor, bu çalışmaya TEMAD destek vereceğine kendi sitesinde yayınladığı sanalların mesajları ile bunu engelliyor...

Başbakan basın mensupları ile TV' de söyleşi yapıyor, bizler sorunlarımızı dile getirmesi için gazetecilere yazıyoruz arkadaşlarımızı bilgilendiriyoruz. TEMAD'ın ruhu duymuyor!  Bizi bilgilendirmek, o gazetecileri e-posta yağmuruna tutmamızı teşvik etmek, hâttâ söyleşi öncesi gazetecileri ziyaret edip bilgelendirmek TEMAD'ın görevi değil mi? Bu görevini yapsaydı söyleşiye katılan Sn.Erdal Şafak’ın tespitindeki gibi en çok bilgilendiren e-posta gönderenler uzman kardeşlerimiz değil bizler olurduk...

Arkadaşlarımız sesimizi siyasi partilere duyurmak seçim bildirgelerinde sorunlarımızın çözümü için söz almak için akılcı bir deklarasyon teklifini TEMAD'a sunuyorlar; "siz organize edin hâttâ bu deklarasyonun ulusal bir gazetede yayınlanması için maddi destekte bulunalım" teklifinde bulunuyorlar yanıt var mı? Yok...  Neden? Çünkü  Sn.Başkanın kafasında ayrı siyasi düşünceler var...

"Yasal eylemler" diyoruz söz verilmesine rağmen yapılmıyor. Günü kurtarmak, gündem değiştirmek için ulusal televizyon ve basında yer bile almayan basın açıklamaları yapılıyor? Neden eylemler yapılmaz cesaret, kararlılık ve organizasyondan acizler mi?  Eylemi de bizler mi planlayıp yapalım?..

Örneklerini çoğaltabileceğimiz bu olumsuzluklara neden olmasalardı bizi temsil ederler, haklarımızı alırlardı.

Biz onlardan mucize beklemiyoruz. Yeter ki iyi niyetlerine, gayret gösterdiklerine inanalım. Bu ancak çalışmaların paylaşılması bizlere değer verilmesi ile mümkün olabilir...

Bu durumdan daha vahimi ise TEMAD şubelerinin bu olumsuzluklara tepki vermemesi hatta bazı şube başkanlarının bölge toplantılarında “Başkanım, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz” şeklinde övgülür yağdırmalarıdır.  İstisna birkaç şubemiz dışında şube başkanları bilgisayar kullanmazlar mı? Yapılan olumlu çalışmalar varsa elbet alkışlayacağız, ama olmayan başarıyı alkışlamak en hafif ifade ile yağcılıktır, teslimiyettir... Biz de buna ortak olmayacağız...

TEMAD başkanlarımız üyelerimizin düşüncelerini, taleplerini olumsuzlukları yüksek sesle neden dile getirmezler? TEMAD yönetiminin ihracından mı çekiniyorlar; kartvizitlerinde ŞUBE BAŞKANI yazması çok mu önemli? Yoksa bilmediğimiz kazançları mı var?  Sorunlarımızla ilgili bir tek çözüm üretmeyen, muhtelif platformlarda bizlerle ilgili bir tek kelime yazmayan şube başkanları,  TSK'ya büyük tepki duyulan e-muhtıraya demokrasi adına karşı çıkması gereken şube başkanları, "postalları ayaklarında emir beklediklerini" açıklayan yorumlar yazıyorlar ve TEMAD yönetimi bizim mesajlarımıza sansür uygularken bu tür mesajları ve sanalların mesajlarını yayınlıyorlar. Tüm bu olumsuzluklara hangi düşünce ile sessiz kalınabilir? Bunlar TEMAD’ın gerçek anlamda bir STK olmadığının göstergesi değil midir?  Bu soruların yanıtlarını bekliyoruz. Yanıtlarınızı bize vermeseniz de vicdanlarınıza vermelisiniz. Çünkü, sizler bu sınıfın temsilcisi olarak oradasınız!..

Bizler de suçluyuz! Mücadelede ismi duyulan düşüncesini, önerisini paylaşan arkadaşlarımızın sayısı ne yazık ki yeterli değil. Haklarımızın verilmesini "Hak verilmez alınır" ilkesini unutup uygulamayarak birilerinin vicdanına, merhametine bırakmışız. Sitemizde haklarımızla ilgili kampanyalara bir dakikasını ayırıp yeterli ilgi gösterilmemesi hala çekingenlik mi yoksa boşvermişlik duygusu mudur?

Bazı kişisel ikbal peşinde koşan arkadaşlarımız ise aynen TEMAD yönetimi gibi bu sitede yapılan ve birçok taşın yerinden oynamasını sağlayan çalışmaları ne yazık ki özellikle desteklemiyor! Bunun adına ister kompleks ister kıskançlık deyin bunu anlamak mümkün mü?..

Bu mücadelede 87 TEMAD şubesinden fazla haksızlıklarımızı haykıran Sayın Umur TALU adalet, eşitlik ve insan onuruna duyduğu saygı gereği tüm ezilenler gibi bizi destekleyen sesimizi duyuran yazılar yazıyor. Bize demokrasi ve hak aramanın faziletini gösterdi. Kendisine vefa borcumuzu ödememiz mümkün değil. Ama, en azından minnettarlığımızı, bizler adına TEMAD yönetimi 'Sn.Talu Genelkurmay'ın akredite listesinde olmadığından' gösteremiyor! Peki bizler?  Başta Sn.Umur Talu olmak üzere haklarımızı savunan basın mensuplarına mücadelemiz için çırpınan arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi minnettarlık duygularımızı gösterebiliyor muyuz?

Kendisine saygı duymayan saygı bekleyemez.

Yapılan haksızlıklara sessiz kalanların şikayet etmeye hakları yoktur.

Bizler ön yargılarla tahakküme varan haksızlıklara uğratıldık. Bize uyku haram olmalı! Tüm platformlarda sesimizi duyurmalı ve mücadelemize destek vermeliyiz.

Bu mücadeleyi birlikte kazanacağız. Çünkü biz haklıyız ve bu inançla yola çıktık...

Kişisel hesaplardan uzak bu mücadeleye destek ve emek veren tüm arkadaşlarıma saygılar sunuyorum.

Ögeyi Oylayın
(11 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#5 Mustafa Levent 15-03-2011 12:07
Sn. Atılgan hiçbir sivil toplum kuruluşu üyesi bizim derneğimize verdiğimiz desteği vermez, siz yazınızda bindiği dalı kesenler diyorsunuz ama Temad yönetimi ayağına değil kalbine, beynine kurşun sıkıyor, madem intihar edecekler o koltukları bıraksınlar; bu nasıl bir zihniyettir nasıl bir sorumsuzluktur anlayan beri gelsin, iyi ki bu site ve üyeleri var yoksa hiçbir şeyden haberdar olmayacağız.
Alıntı
#4 Osman Ada 11-03-2011 21:18
Bina, ödenek,aidat, sekreter,ünvan olmadan assubay sevdalılarının onurla, gururla mücadeleyi devam ettirdiğini görüyoruz. KRAL ÇIPLAK gerçeğini kimse değiştiremez.
Site yönetimi bugüne kadar yaptığı çalışmalarını devam ettirsin bizim desteğimiz hazırdır, TEMAD yapsın onları da destekleriz, ama onlar 9 yıldır ne yaptılarsa bundan sonra da aynısını yaparlar! Susanlar, karşıdan seyredenler,ahkam kesenler,mangalda kül bırakmayanlar duyguları varsa utanırlar.
Alıntı
#3 Hüseyin ÇETİN 10-03-2011 23:26
Sayın ATILGAN tespitleriniz çok doğru size katılıyorum. Bana göre İl ve İlçe başkanlarının çoğu kişisel ikbal peşindeler, TEMAD lokallerini işletmekten başka da bir iş yaptıklarını görmüyorum. Her şeyden önemlisi bazıları ise kendilerini hâlâ kışlada sanıyorlar ve üyelerden hak etmedikleri saygı ve sevgiyi bekleyerek EGOLARINI tatmin ediyorlar.
Alıntı
#2 Mithat Türetken 10-03-2011 18:47
Sn. Atılgan,
TEMAD yönetiminden, yararlı bir icraatın olmayacağını görmemek için kör olmak lazım. Girmişler siyasetçilerin dümen suyuna, nerelere kadar giderler bilemiyorum.Bakınız hak nasıl alınıyor.
2006 yılında TBMM alınan bir kararla,(ki yasalaştı)
Memurlar ile SSK'lı ve BAĞKUR'lular arsındaki maaş farkını eşitlemek için, bu iki kurum mensuplarının maaşlarına, belli bir oranda zam yapılmasına karar verildi. Verildi de,uygulama yapılmadı. Ne yaptı bu mağdurlar,İş Mahkemelerine baş vurdular, davalarını kazandılar. Şimdi bu kuruma mensup her kişi 2000 ile 8000 TL arasında birikmiş paralarını alacaklar.
Biz çırpınıyoruz katkılarımızı birleştirelim, verilmeyen haklarımızı, yasalar bize muhakkak verecektir diyoruz dinletemiyoruz. Haklıyız,çünkü en büyük avantajımız, emsal teşkil edecek uygulamalar var.O kadar haksızlıklara uğramışız ki,bu haklarımızı vermekten Hükumet çekiniyor. Neden mi? Geriye dönük ödeme yapıldığında, bütçeye ne kadar yük geleceğini bildiklerinden.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 10-03-2011 15:02
Sn.Atılgan onlar gerçeklerle yüzleşemez onlar mesnetsiz iddialar ve sanallara sığınmışlar. Ben Güneşin batıdan doğabileceğine ihtimal veririm ama bu yönetimin bize başarı sağlayacağına ihtimal veremem! Bu yönetimlere kişisel beklentisi olmayan özverili,bilgili,kararlı meslektaşlarımızı seçerek bu kısır döngüyü tersine çevirmeliyiz; o güne kadar onurlu mücadelemize devam edeceğiz. Teşekkürler.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ