TASARI ADALETSİZLİĞİ GİDERMİYOR

03 NİSAN 2013 AYDINLIK GAZETESİ

 

Astsubaylar Savunma Bakanı’nı yalanladı

 

“Tasarı adaletsizliği gidermiyor”

 

TOPLUM SERVİSİ

 

Emekli Astsubaylar Güçbirliği Platformu Başkanı Ersen Gürpınar, assubayların sorunlarının çözüldüğüne dair haberleri yalanladı; Gürpınar birliklere gönderilen taslağın içeriğini öğrendiklerini belirterek “Hayal kırıklığı yaşadık”dedi

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bir soru önergesine 11 Ocak’ta verdiği yanıtta, göreve başlangıç derecelerindeki adaletsizliğin giderileceğini, subay,astsubay,uzman jandarma ve uzman erbaşların birçok devlet memurunda olduğu gibi tahsiline uygun dereceden başlatılacağını söylemişti; Bakan Yılmaz konu ile ilgili yasa tasarısı hazırlandığını ve görüşü alınmak üzere Genelkurmay tarafından birliklere gönderildiğini ifade etmişti.

 

“Moralsiz ordu başarısız olur

Ersen Gürpınar “taslakta subayların hakları korunurken, astsubay ve uzmanların görev koşullarında,sorumluluklarında birçok devlet memurundan daha alt kademeden göreve başlatılma adaletsizliğinin devamında ısrar edildiğini öğrendik” dedi.

Gürpınar şöyle konuştu” Moral motivasyonu düşük personelin görev yaptığı bir ordu başarıdan yoksundur. Adaletsizlik, sadece ordumuzu yıpratıp itibar kayına uğratılmasına gayret eden mihrakların işine yaracaktır. Bu nedenle sayın genelkurmay başkanımızın bu konuda radikal önlemler alarak milletimizin gözbebeği ordumuzda adaletin gerçekleştirmesini bekliyoruz. “


AÇIKLAMA. Sitemizin basın ve halkla ilişkiler bölümü ASSUBAY GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU sözcümüz Sn.Gürpınar'ın açıklamalarının özetlenerek yayınlandığını bilgilerinize sunuyoruz.

 

Ögeyi Oylayın
(56 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Hüseyin ÇETİN 10-07-2013 17:02
Bu ülkede bizlerin vatan haini PKK / BDP'liler kadar bir değeri yok, AKP hükümeti onlara 10 yıldır her türlü hakkı imtiyazı verirken assubay zümresini Genkur.Bşk.lığı ile el ele vererek hep ÖTELEMİŞTİR. Bizler hep önümüzdeki baharları mı bekleyeceğiz, belli ki baharlar beklenmekle hak alınmayacak. Biz sanal alemde bir yere kadar ses getiriyoruz. Hak almanın esas yerinin meydanlara inmek olduğunu düşünüyorum. Denemekten ne çıkar, beklemektense denemeyi tercih edelim.
Alıntı
#1 Mehmet 09-07-2013 12:14
İki gün önce gece yarısı Mecliste iktidarın alışık olduğu üzere çıkardığı''torba Yasalara'' bir yenisi daha eklendi.Bu yasa maddeleri görüşülürken iktidarın tasarısında yer alan yine özlük haklarıyla ilgili bir madde sırf Muhalefet destekledi diye otomatik kalkan parmaklarla reddedildi.Kendi kalelerine gol attıklarını geç de olsa anlayan iktidar milletvekillerinin itirazı ise sonuç vermedi.Bu bana bizim özlük haklarımızın da Meclisten niye geçmediği konusunda şeytanın avukatlığını yapmamı çağırıştırıyor.Bizim özlük haklarımız konusunda önerge veren kanun teklifi sunan kim?Muhalefet Milletvekilleri yani CHP ve MHP.Sırf onlar verdiği için reddedildiği konusunda derin kaygılarım var.Bu son olayda bunun kanıtı.Yanlış mı düşünüyorum?
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
TÜM ANNELERİMİZİN VE YÜREĞİNDE ANNE SEVGİSİ OLAN KADINLARIMIZIN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN. "Ana başta taç imiş, her derde ilaç imiş,bir evlat pir olsa da Ana'ya muhtaç imiş." Analar bizi dünyaya getiren, evlatlarımızı bize bağışlayan yüce insanlar, onlara minnettarız. Anneler gününde emekleri ve aziz hatıraları önünde saygı ile eğilirken annel...
Pazar, 08 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
RAMAZAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Pazartesi, 02 Mayıs 2022
E. ASSUBAYLAR GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU YÖNET
1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA BAYRAMI EMEKÇİLERE KUTLU OLSUN Değerli Meslektaşlarımız 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyoruz. Bizler de TSK emekçileri assubaylar olarak ön yargılarla haksızlıklara uğratılan mesleklerin başında geliyoruz. Haksızlıklara sessiz kalmak haksızlık kadar suçtur, kendi mücadelemizi yaparken emeğe saygı ve adalet talep edenlerin yanınd...
Pazar, 01 Mayıs 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ