TEMAD GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI

TEMAD

Türk Silahlı Kuvvetlerinde çifte standart uygulaması örneği olarak değerlendirilen ve Kurmay, Komkarsu Kursu gören Subay, Birlik Komutanı vb. konumlardaki subaylara ek zam kararını içeren 09.04.2012 tarih ve B.02.O.KKG/135-15/1662 sayılı Kanun hükmündeki kararnamede Astsubayların iyileştirme kapsamı dışında tutulması durumu ile ilgili olarak TEMAD yönetim kurulu toplanarak bir dizi karar almıştır. Karar uygulamaları, meslektaşlarımızla aşamalı olarak paylaşılacaktır.

 

KAYNAK: http://www.temad.org/haber.php?h=fpcdyfps&ref=fb

Ögeyi Oylayın
(42 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#15 zeki 01-06-2012 21:24
Astsubayla subayın farkı: aynı kurumda vazife gören ve görevleri birbirini tamamlayan ayrı iki unsur olmalarıdır. Ama, birinin digerinden daha ağır şartlarda görev yapmalarıdır. Haklara gelince: öncelikle düşünülen nedense her defasında yalnız bir tarafın talepleridir ve yalnız onlar için tazminatlar ve haklar kabul görür. Ağır ve tehlikeli şartlarda teknik bilgisi ve fiziki yeteneği ile ve de var gücü ile çalışan diğer kesim için hiçbir talep ilgili makamlara iletilmez, o kesim yok sayılır. Bu kesim-zümre yararı için yetkili makamlara bir teklif sunulmadığı gibi teklifi kabul eden hükümet de "Ordu asli unsur olarak yalnız siz subaylardan mı müteşekkildir?" diye sormaz. İşte; astsubayların durumu özetle budur.! Zeki ÖZYAKUP çok eski bir astsubay.
Alıntı
#14 ilkerdemirdas 21-04-2012 15:47
Olağanüstü toplandılar, msb müsteşarına gidip esas duruşta nasihat alıp geldiler büyük ihtimalle, TEMAD yönetimi bizlerden ne istediğini söylese (maddi yardım, destek olma vb.) ona göre davransak iyi olacağı kanaatindeyim.
Eylem zamanıdır bence, belki yapılacak eylemlere fiziki olarak katılamam ama maddi ve manevi desteği vermeye tüm camiamız gibi hazırım.

------------------------------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU. Sayın DEMİRDAŞ diplomasi'de uyulması gereken kurallar vardır. "Esas duruşta nasihat aldılar" sözünün maksadı aşan bir yorum olduğunu düşünüyorum.
Alıntı
#13 adem 20-04-2012 23:58
Bakanlar Kurulunun 28.12.2011 tarihinde almış olduğu 2011/2722 sayılı kararı gereğince çalışmış olduğumuz kurumda sadece komuta kademesinde görev yapan subaylara yönelik bir iyileştirme zammı yapıldığını gördük.Astsubaylar olarak özlük haklarımızda iyileştirme beklerken (maaş, tesis, yurt dışı kontenjanları,lojman, vs.) Karar içerisinde defaatle Astsubay rütbeleri geçmesine rağmen özel kurs gören bir avuç insan dışında bizlere hiçbir yansıma olmamakta iyileştirme bize nazaran zaten yüksek maaş alan komuta kademesini kapsamaktadır.Lütfen araştırırmısınız bu kararnameden kaç Astsubay,kaç Subay faydalanmıştır faydalanan Subayların oranı Astsubaylara göre kaçtır.Bu karar ile Subay ve Astsubaylar arasında var olan maddi uçurum daha da artmıştır. Geçmiş hükümetler dönemindeki "üst kademeyi memnun et onlar zaten gerisini susturur" zihniyetinin hala devam ediyor.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin en ağır yüklerini sırtlayan, icracı konumunda görev yapan, ama hiç kimse tarafından temsil edilmeyen, özlük hakları savunulmayan, sahipsiz bir zümre olduğumuza olan inancımız bu tasarı ile bir kez daha gün yüzüne çıkmıştır. TEMAD'ın bir an önce bu işe el atmasını biran önce bu düzenlemenin Astsubaylarında genelini kapsayacak şekilde Genelkurmay ve Hükümet yetkilileri nezdinde somut adımlar atılmasını Astsubaylar olarak bekliyoruz.
Yukarıda bahsettiğim sebeplerden dolayı adil olmayan bu düzenlemeyi hazırlayan, teklif eden, onaylayan veya engel olma, düzeltme imkanı varken müdahil olmayan herkesi Allah’a havale ediyoruz.
Alıntı
#12 ibrahim 18-04-2012 15:45
Zamanlama ve organizesi iyi planlanarak ,en ücra köşedeki mensuplarımızla gönüllüler aracılığı ile temas kurarak azami katılımla ses getirecek uzun soluklu mitingler yapılması elzemdir.Saygılarımla
Alıntı
#11 Mithat Türetken 17-04-2012 23:29
Zaman kaybetmeden, ne yapılması gerekiyor ise TEMAD en kısa zamanda karar almalıdır. TEMAD'ın alacağı kararı sonuna kadar destekleyeceğiz.
Alıntı
#10 veysel çetiner 17-04-2012 18:16
TEMAD yönetim kurulunun alacağı tek bir karar var. 2012 Askeri Personel Yan Ödeme kararnamesine Assubaylar da ilave edilene ve emekli astsubayların özlük haklarında verilen sözler paralelinde yerine getirilmeden Ankara'da çok geniş çaplı, çadır kurma dahil eylem kararı almaktır. Assubayların sorunları başka bir şekilde kesinlikle çözümlenmez. Dosya sunmak ve görüşmelerle çözüm elde edilseydi. 10 yıl önce sorunlarımız çözümlenirdi.

SONUÇ OLARAK GÖRÜŞMELER TIKANMIŞ, EYLEME GEÇME ZAMANI GELMİŞTİR.
Alıntı
#9 ahmetçam 17-04-2012 16:41
Bizler ÜLKEMİZ ve ÜLKEMİZİN geleceği için MÜCADELE ettiğimizi sanmış, ölümü göze alarak ÖZ evlatların çoğunun gitmeyi GÖZE alamadığı en hücra KÖŞELERE giderek görevlerimizi yapmıştık. Bizler zannediyorduk ki,bizimle birlikte ÖZ evlatlar da VATAN için görev yapıp,çalışıyorlar. Ama artık şunu anladık ki bizler ÜLKE ve DEVLET için çalışırken,alınterimizin karşılığını alamadığımız gibi bir de bazen cezalara maruz kalıyorduk. ÖZ'ler KENDİLERİ ve GELECEKLERİ için çalışmış, yalnız kendilerini düşünmüşler,SİLAH arkadaşlığı,BİRLİK BERABERLİK ve DAYANIŞMA onlar için ikinci sırada imiş.
MANTALİTELERİ ve DÜŞÜNCELERİ GENKUR BŞK'DAN MEZUN OLACAK TEĞMENİNE kadar aynı ve değişmez.Artık bunu çok iyi bilmeli ve görmeliyiz.
Alıntı
#8 Ümit 17-04-2012 12:49
Nihayet beklenen yazı çıktı.Umut ediyorum ki böyle kalmayacak. Yapılacak tek şey bölük pörçüklükten kurtulup el birliğiyle etkili eylemleri bir an evvel yapmaktır.Güncelliğini kaybetmiş bir eylemin yaptırımı da olmaz.Selam ve saygılarımla.
Alıntı
#7 HARUN KURUOĞLU 17-04-2012 12:16
Bu iş şirazesinden çıktı,ödenmesi gereken bedelin adı neyse koyalım ve ödeyelim.
Alıntı
#6 DURYOLCU15 17-04-2012 11:18
Sayın Başbakan kininize sahip çıkın demişti. Ben bunu hakkınıza sahip çıkın olarak yorumluyorum ve bunun zamanı da,toleransı da kalmamıştır.
Alıntı
genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

SİTE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 99. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlar...
Pazar, 24 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 47. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Çarşamba, 20 Temmuz 2022
SITE-ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ
KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN Saygıdeğer Meslektaşlarımız Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz. Her şeyin gönlünüzce gerçekleşeceği SAĞLIK, MUTLULUK VE HUZUR dolu nice bayramlar geçirmenizi diler sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Cumartesi, 09 Temmuz 2022
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ