ZEYTİN DALI OPERASYONUNA KATILANLARA TAZMİNAT

04 NİSAN 2018

Milli Savunma Bakanlığının söz konusu personele  ilişkin ödeme talimatları kuvvet komutanlıklarına gönderildi. 

Afrin'deki terör hedeflerine yönelik yapılan sınır ötesi  operasyonlarda görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri personeline tazminat verilecek. 

Bakanlık tarafından sınır ötesi operasyonlarda görevlendirilen TSK personeline tazminat ödenmesi yönelik geçen sene yasal düzenleme yapılmıştı.

2018020612271819 bgrchq2kgnvjj7iih3r1vup6531

Düzenlemenin ardından ilk olarak Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik  yapılan Fırat Kalkanı Harekatı'na katılan Mehmetçik'e sınır ötesi tazminatı  verildi.

Söz konusu uygulama, diğer sınır ötesi harekâtların yanı sıra Zeytin  Dalı Harekatı'na katılan TSK mensupları için de hayata geçirildi.

Milli Savunma  Bakanlığının söz konusu personele ilişkin ödeme talimatları, kuvvet  komutanlıklarına gönderildi.   

250120182004342207941

Ödemeler subay, assubay, uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve erler ile  erbaş ve erleri kapsayacak. 

Tazminatın aylık ödeme tutarı, gösterge rakamının  memur aylık katsayısıyla çarpılarak hesaplanacak.

Tazminat, sınır ötesinde görev  yapılan günlerle orantılı olarak ödenecek.

Ödeme, görev yapılan ayı takip eden  ayın 15'inde, aylıklarla birlikte yapılacak.

thumbs b c fefcc9dece31140f4e98e0523c958ddb

Sınır ötesi görevler kapsamında, görev uçuşuna fiilen katılan  pilotlarla görevi desteklemek amacıyla hava aracında fiilen görev yapan  personele, göreve iştirak ettikleri günlerle orantılı olarak tazminat ödenecek. 

Sınır ötesi görevlere fiilen katılan yüzer unsurlar emrinde görevli personele, Türk karasuları dışında görev yapılan süreyle orantılı olarak tazminat  ödenecek.

Sınır ötesinde yürütülen görev sırasında şehit olan personel için  ödemeler, kuvvet komutanlıkları üzerinden şehidin dul ve yetimlerine yapılacak.  

Dul ve yetim bulunmaması durumunda ise tazminat ödemeleri, şehidin kanuni  mirasçılarına yapılacak

 

HAZIRLAYAN : Mete YANIKÇI 

 

Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

genclige-hitabe

Son Yorumlar

Son Eklenen Mesajlar

24 TEMMUZ 1923 LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASININ 96. YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN Bu antlaşma, Türk Ulusuna karşı yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış, büyük bir yok etme eyleminin yıkılışını bildirir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş bir siyasal zafer yapıtıdır! Mustafa Kemal ATATÜRK Değerli Meslektaşlarım...
Çarşamba, 24 Temmuz 2019
Kahraman Șehitlerimize rahmet, acılı ailelerine baș sağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Teröre ve destekçilerine lanet olsun. - Art arda acı haber: 2 şehit, 6 asker yaralı 19 Temmuz 2019 Türkiye cumhuriyet.com.tr Pençe-2 Harekâtı kapsamında Irak'ın kuzeyi Hakurk bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada Piyade Uzman Onbaşı Mustafa Ün...
Cumartesi, 20 Temmuz 2019
KIBRIS BARIŞ HAREKÂTININ 45'İNCİ YIL DÖNÜMÜ ... Değerli Arkadaşlarımız 20 Temmuz 1974 yılında Türk Ulusu ile bütünleşmiş, O’nun bir parçası olan Kıbrıs Türk Ulusu’na adadaki Rum tarafınca yıllardır yapılan zulüm ve katliamların dayanılmaz şekilde artması nedeniyle bunları önlemek için Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Zürih ve Londra anlaşmaları i...
Cumartesi, 20 Temmuz 2019
Copyright © 2006 Emekli Assubaylar. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım İhsan GÜNEŞ