Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla

OYAK'ı Bitirme Planı
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: OYAK'ı Bitirme Planı

OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #405

• İdris Elmas
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 4
  • 
Yıllarca OYAK'a üye aidatı ödedik. Birikimlerimizi OYAK'dan ikinci emeklilik maaşı alabilmek için bıraktık.

OYAK Bu kadar büyük bir holding iken bize verdiği emekli maaşına bakın, bir de bu kadar şirketin karpayının bu kadar az dağıtılması, hatta hiç dağıtılmaması neden?

OYAK'a ait tüm işyerlerinin satılarak üyelerine paylaştırılması gerekmektedir. OYAK'ın ortağımıyız? Ortağı isek, neden bize sahip çıkılmıyor. OYAK'ın tamamen satılmasını istiyorum. Hem de hemen. Bunun için birleşmek ve birlikte hareket etmemiz gerekiyor. En ünlü avukatı tutalım ve satış sonrası kendisine kar teklif edelim.

Var mısınız? Saygılarımla. İdris Elmas
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ORHUN, ozerho

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #406

• DELİ DUMRUL
  • Kıdemli Forumcu
  • Gönderiler: 63
hakkımızı alamadığımızı,hakkımızı almamız gerektiğine inanıyorum.destekliyorum sizi.bunun için avukata gerek yok.üstelik kar teklif edelim demişsiniz.tüylerim diken diken oldu.şu oyak ın parasını bizden başka herkes yiyor.artık yeter.

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #407

• İdris Elmas
  • Taze Forumcu
Şimdiye kadar, ne Temad ne de bireysel çalışmalar bu sorunu çözmeye yetmedi. Bence Türkiye'nin en iyi avukatını tutmak ve en iyi ücreti ödeyerek bu soruna tam güçle yüklenmekten başka çare kalmadı. Bütün işletmelerde astsubaylar dışında herkesin eşi, dostu, çocuğu çalışıyor, nemalanıyor, ancak bizler maalesef hep geri plana atılıyoruz.

Bu yüzden hep birlikte ve uygun mücadele platformunda tam güçle çalışmakta fayda bulunmaktadır.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ORHUN, ozerho

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #408

• uzeyir.965
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 1
Ben kendi adıma OYAK ın bir an önce mevcut iktidar tarafından TMFS ye devredilmesini canı gönülden destekliyorum.İrademde o yönde olacaktır .
---------------
Sayın Üyemiz
Görüşünüze saygı duymakla beraber Oyak'ın (şahsen üye olmamama rağmen) TMSF'ye devredilmesi yeni binlerce mağdur yaratacağını belirtmeliyim. Adaletli ve doğru olan Oyak'ın tüm katılımcılara kuruluşundan bu yana katılımları oranında tüm mal varlıkları üzerinden hisse senedi vermesi ve aynı oranda tüm kuruluşlarında temsil edilmemizdir.
Bölüm Yöneticisi
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ORHUN

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #409

• tedbir33
  • Genç Forumcu
  • Gönderiler: 21
Zümremizin bir sürü konudan sıkıntısı vardır. Bunlardan biri de OYAK konusundaki sıkıntılarımızdır. Doğrudur. Şayet artı bir değer olarak ortada duran OYAK adam gibi ticari bir kuruluş olacaksa, bunun da çözümü artı değer kimlerin sırtından sağlandıysa o kişilere katkıları oaranında hisse senedi verilmesidir.
Fakat içimde şöyle bir his var. Bu sitede, başka konularda pek sık beyan etmeyen hep aynı kişiler, dönüp dönüp "Bu iktidar OYAK'ı satsın" pilavını tekrar tekrar ısıtıp önümüze getiriyorlar. Sanki bu konuda özel bir görev almış gibiler. Tamam satılmaya satılsın da,dün sabah ki haberlere göre, para babası Yahudi iş adamı Ofer de ölmüş. Bu durumda OYAK kimlere satılacak? Kimlerden komisyon alınacak?

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #410

• İdris Elmas
  • Taze Forumcu
Eğer ben oyağın üyesi ve ortağı isem, oyakın tüm iştiraklerine ait hisselerim olması gerekir. Ama elimde hisse yok. EMS'deki param hiç bir zaman Oyak'taki mal varlığının karşılığı olamaz. Zaten bu para çalıştığım süre içinde maaşımdan kesinti ile toplanmış bir miktardır.

Bu nedenle, OYak'ın tüm iştiraklerininin değeri, tüm üyelere bölünmeli ve bunun karşılığında kurucu hisselerimiz olmalıdır.

Aksi takdirde hepsi yalan, kar payları da aldatmaca ve kandırmacadan ibarettir.

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #411

• janas
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 18
Sayın İdris ELMALı sanırım başlık yanlış olmuş.
Çünkü OYAK'ı bitirme konusuna ben karşıyım.Sebebide eğer OYAK'ı bitirseniz kurucu hisseniz değil,sadece elinizde olan yıkıcı hisseniz olur.

Takipteyim.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: tedbir33, Necdet TÖRE, İdris Elmas, martı, Orhan_KAYA

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #413

• İdris Elmas
  • Taze Forumcu
Sayın Forum Yöneticimiz,

OYAK'I Bitirme Planı konu ismini silebilirseniz sevinirim. Ben silemiyorum. Tşk.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: janas, Orhan_KAYA

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #415

• vakur
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
Oyak bence bitmesin de daha iyi yönetilsin,şu an çok kötü yönetildiği ortada.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: EMEKLİASSUBAY

Cvp: OYAK'ı Bitirme Planı 3 yıl, 4 ay önce #418

Değerli arkadaşlarım OYAK bizler için bir şanstır,kurum olmasaydı birçok arkadaşımız o birikimi yapamazdı kötü yönetiliyor ve mağdur ediliyor olmamız ayrı bir konudur bunun için mücadele etmemiz gerekiyor nitekim Sn.İsmail TURAN iç hukuk yollarını tükettiği için AİHM önümüzdeki haftada başvuracak her zaman belirttiğimiz gibi OYAK iştiraklerinde sayımızla orantılı temsil edilmeliyiz ve kurum iştiraklerinde hepimizin hakkı olduğu için her üyeye katılımları nispetinde hisse senedi verilmelidir. OYAK'a dava açılmasına rağmen site yönetimi tarafından düzenlenecek bir mail kampanyası ile haklarımız tekrar hatırlatılacaktır.
Bu arada bizi temsil etmekle görevli TEMAD yönetimi tüm çağrılarımıza rağmen OYAK konusunda AİHM açılan davanın dilekçesini yayınlamamakta ısrar ediyor neden çünki dava şike bir davadır genelsekreterin atanmasını kendileri istiyerek bu konudaki haklılığımızı kaybetmemize neden olmuşlardır hisse senedi konusu ise talep edilmemesine rağmen talep edildiği belirtilmektedir HODRİ MEYDAN DİLEKÇE AÇIKLANSIN GÖRELİM
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: janas, EMEKLİASSUBAY, DELİ DUMRUL, Meftun TENİKECİ, Orhan_KAYA
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 5.09 saniye