Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre: Beni hatırla

astsubayların özlük hakları
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
  • Sayfa:
  • 1

BAŞLIK: astsubayların özlük hakları

astsubayların özlük hakları 1 yıl, 11 ay önce #1109

• okeder
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
  • 
Sayın meslekdaşlarım,

Burada biribirimize kendi fikirlerimizi anlatalım ama asıl önemlisi burdan çıktıktan sonra sesimizi duyması gereken kişilere duyurabimek. Bu maksatla sizleri e-devlet şifresi alarak ilgili bakan ,başbakan ve hatta Sayın Cumhrbaşkanımıza sorunlarımızı iletmeniz büyük önem taşımaktadır.Bunlara ilave olarak TBMM başkanlığına kişisel başvuru şikayet dilekçesi verip haksızlıgın gıderılmesı için baskı kurmalıyız. Burada yanlız bizbize dertlenip duruyoruz. Hatta birlik olup hukuk davası açarak yürütmenin bu güne kadar yaptığı haksız eşitlik ilkesine aykırı uygulamalarını
dava etmeliyiz.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ORHUN, kurt32, Mehmet BAKIR

Cvp: astsubayların özlük hakları 1 yıl, 11 ay önce #1110

• okeder
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 2
bu konu ile alakalı olarak kişisel olarak ben başbakanlığa,milli savunma bakanlıgına ve cumhurbaşbanlıgına aşagıdaki başvurum yaptım.Herkes bu şekilde sesini duyurursa sanırım daha etkili olacaktır.Sadece ahmet keser İn gayretlerine bel baglamamalı,onun bu gayretlerine destek olmalıyız.
23 yıl bilfiil Hava kuvvetlerinde çalıştıktan sonra 2003 ocak ayında 1.derece 1.kademeden 3600
Ekgösterge rakamıyla emekli oldum.Emekli olduğumda bağlanan ilk aylığım 690-700 milyon aralığındaydı.Tabiki ilave olarak vergi iadesi alıyordum. Geçen 10 yıllık süre içinde muhtelif devlet memurlarına çeşitli iyileştirmeler adı altında maaşlarında iyileştirmeler yapıldığını medyadan ve sayın hükümetin muhtelif bakanlarının ağızlarından duydum. Aynı kanuna tabi olduğumuz emekli general –albay-yarbay rütbelerine mensup tsk personeline ve emeklilerine muhtelif zamanlarda iyileştirmeler yapılmıstır. Bu süre zarfında astsubay emekli maaşlarına ise açıklanan enflasyona yenilmeyecek kadar dahi artış yapılmamıstır.
Aralık 2002 en düşük devlet memuru maaşı 392 milyon
Aralik 2002 1. Dereceden emekli astsb maaşı 598 milyon aradaki fark misli ile hesaplandığında 1.525 katıdır.
Aralık 2012 maaşım 1744 tl dir. En düşük memur maaşı ise1758 tldir. Eğer yukarıdaki oran korunmuş olsaydı 2012 maaşım 2680 tl olmalıydı. Bu hesaba göre kaybım her ay için 936.95 tl dir.
Hükümetin düşük maaş alana yüksek yüksek maaş alana düşük zam verdiği tezini düşünürsek astsubayların burada menfi olumsuz ayrımcılığa uğradıgını belirtmek isterim. !.derece 4.kademeden emekli bir albay rütbesine mensup tsk personeli emeklisi şubat 2002 yılında 810 milyon tl.maaş almaktadır.Aralık 2012 yılında aynı emekli albay 4200 tl maaş almaktadır.Bu güne kadar albayıma yapılan zam oranı 5.185 katı kadardır. Oysa benim maaşıma yapılan zam oranı bununla mukayese edilemeyecek kadar düşüktür. 1744/690 =2.52 katıdır.Eğer albayıma yapıldığı oranda maaşıma zam yapılmış olsaydı 690X 5.185 = 3577 tl maaş almalıydım. BU hesaba görede aylık kaybım 3577-1744= 1833 tl dir.
Artık moral olarak kimyamız bozuldu.Sağlığımızı kaybettik ve ne yapacağımızı bilemez bir halde çıldırma noktasına geldik. Bu kadarına pes diyorum. Sayın hükümet yetkililerini ve özellikle başbakanımı bu konuya eğilmeye çağırıyorum.Bundan daha ötesi vicdan ve adalet duygularını ve vatandaşın devletine olan saygısını zedeler. Verdiğim bu iki örneği daha da çoğaltabiliriz.
Vicdan merhamet ve adalet duygusuna sahip devlet yetkililerinin bu konuya öncelikle eğileceklerini umar işlerinizde kolaylıklar dilerim.
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ORHUN, ozerho, KÖROĞLU, MERTATA, kurt32, Mehmet BAKIR

Cvp: astsubayların özlük hakları 1 yıl, 10 ay önce #1112

• kurt32
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 3
size katılıyorum birbirimize bu konu ile alakaı bilgiler vermeliyiz yol yordsm göstermeliyiz saygılarımla
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: ORHUN

Cvp: astsubayların özlük hakları 1 yıl, 10 ay önce #1113

Sn.Okeder meslekdaşım, Sitemizi ve arşiv sitelerimizi incelerseniz burada sadece fikir üretip kendi aramızda sorunları tartışmanın yanı sıra birçok mail ve dilekçe kampanyaları ile haksızlıklarımızı ve çözüm önerilerimizi Başbakanlık,Gnkur,MSB. Kuvvet komutanlığı,siyasi partiler ve basınla paylaştığımızı göreceksiniz. Kişesel tepki ve müracatlarınızı yaparken sizlere yardımcı olmak adına sitemiz ana sayfasındaki BİZ KİMİZ NE İSTİYORUZ yazısını bilgilerinize sunduk. İyi günler dileriz
Şu kullanıcılar Teşekkür etti: Mehmet BAKIR

Cvp: astsubayların özlük hakları 1 yıl, 10 ay önce #1136

• zeki özyakup
  • Taze Forumcu
  • Gönderiler: 1
Sayın Mehmet Bakır gibi rakamlarla son 10 yılda bile maaş bakımından subayla atsubay arasında yaratılan fark açık bir ayırımcılıktır.Biz astsubaylar sanki başka bir ülkde yaşıyoruz. İşte ABD'deki zenci beyaz ayırımı gibi, ikinci sınıf bir vatandaş gibi. Bu ayırımcılık hukuken de, vicdanen de, İnsan Haklarınca da, Dinimizce de asla kabul edilemez bir ayırımcılık değil de nedir? Bunu yapanlar bu dünyada rahat ama eğer zerre kdar inançları varsa ahrette ne yapacaklar? Buna razı olan hatta yapanbi idareci nasıl rahat uyuyabilir? Onlara, kıldıkları namazlara nasıl inanabilirim. Onların haklarından Allah gelsin İnşallah! Neden onların talepleri kabul ediliyor da bizim feryadımız duyulmuyor? Türkiye'de bu kadar ikinci sınıf muamelesi gören başka bir sinif, zümre var mı Allah aşkına?
  • Sayfa:
  • 1
Sayfa oluşturulma süresi: 1.88 saniye