GENKUR BŞK LIĞI-TEMAD-ASSUBAYLARIN BİRLİĞİ

29 Haz 2014
152 kez

 

Her gün söylüyoruz,geçmişte her hafta,her ay,onlarca yıl da söyledik. TSK'da Genkur Bşk'lığı ve Komuta heyetinin uyguladığı KAST sistemi kararları gereği 1970 yılından bu yana SİSTEMLİ olarak Assubay HAKLARININ TÖRPÜLENEREK GERİYE GÖTÜRÜLMESİ-VERİLMEMESİ için bir OYUN oynanmaktadır.

1970 yılında çıkarılan PERSONEL yasasında Kd Bşçvş MAAŞI, Yarbay MAAŞINA EŞİT iken GENKUR ve KOMUTA heyetinin BİLİNÇLİ -KARARLI olarak uyguladığı KAST sistemi gereği, her yıl SUBAY MAAŞLARI ARTTIRILIR,ÜSTÜNE KOYARKEN, Assubay MAAŞLARI STABİL tutulmuş, hatta RÜTBE BEKLEME SÜRELERİ uzatılarak GERİ götürülerek bugün daha dün mezun olmuş denilecek Ütğm MAAŞI ile EŞİTLENMİŞTİR. 

Bu OYUNUN KASITLI ve BİLİNÇLİ yapıldığının en BÜYÜK göstergesi "HİÇ BİR ASTI,BENİM TĞM'DEN DAHA FAZLA MAAŞ ALAMAZ" diyenlerin SÖZLERİNDE saklıdır.

Genkur UYGULAMALARIYLA AMACINA ULAŞMIŞ, AMA TSK'YI BÖLME NOKTASINA GETİREREK,PERSONEL ARASINDA DAYANIŞMAYI YOK ETMİŞ,ÇALIŞMA ORTAMINDA GÜVEN EROZYONU YARATMIŞTIR.

Assubay HAKLARININ YENİLMESİNE SEBEP OLANLARA ALLAH CANLARINI ALIRKEN HER TÜRLÜ ACI VE IZDIRABI YAŞATSIN VE BUNU ASSUBAY CAMİASINA GÖSTERSİN. ÇOK ŞÜKÜR ASSUBAYLAR DOĞRU YOLDA Kİ BUGÜN BUNA SEBEP OLANLAR CANLARINI VEREMİYORLAR.BUNA SEBEP OLANLAR VE HALA DA UYGULAYANLAR MEZARLARINDA YATAMASINLAR-DİK DURSUNLAR. HİÇ BİR ASSUBAYIN DA HAKLARINI BU KİŞİLERE HELAL EDECEĞİNİ SANMIYORUM.

Bu OYUN günümüz şartlarına göre de DEĞİŞMEKTE ,ZAMAN ZAMAN değişik BOYUTLAR kazanmaktadır. Genkur ve Komuta kademesi YILLARCA yaptıkları HAKSIZLIK ve AYIRIMI sonlandırmak için ÇALIŞMALAR yaptığını söylerler, bu yalanlarına MSB'ını da ORTAK ederler. Ama 50 yıldır NE HİKMETSE BU ÇALIŞMALAR BİR TÜRLÜ BİTİRİLEMEMİŞ,ASSUBAYLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLMEMİŞTİR.

SON zamanlarda Genkur bşk lığı tarafından yeni bir OYUN tezgaha KONMUŞTUR.

Sanki ASSUBAY SORUNLARINI BİLMİYORLARMIŞ GİBİ "KITALARDAN-BİRLİKLERDEN KIDEMLİ ASSUBAYLARI" GENKURDA toplayarak GÖRÜŞ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNULMUŞ,BUNU YAPARKEN DE KENDİLERİ BİR MASA ETRAFINDA,ASSUBAYLARI DA BU MASANIN DIŞINDA VE ETRAFINDA OTURMASINI SAĞLAYARAK farkında olmadan TSK'da UYGULANAN ve BİLİNÇ ALTLARINA YERLEŞMİŞ olan AYIRIMI gösterir bir GÖRÜNTÜ vererek bunu da YÜZLERİNE-GÖZLERİNE BULAŞTIRMIŞLARDIR.

YETMEDİ BİR İŞE YARADIĞI HENÜZ GÖRÜLMEMİŞ,GÖSTERMELİK "KUVVET" ASSUBAYLARINI TV PROĞRAMLARINA ÇIKARARAK YANILTICI ve ALDATICI BİLGİLER VERDİRMİŞLERDİR.

Gerek GENKUR BŞK'NIN ve  KUVVET ASSUBAYLARINI YAPACAĞIZ-EDECEĞİZ ,ÇALIŞIYORUZ DEDİKLERİ ASSUBAY SORUNLARININ ÇÖZÜLMEMİŞ OLMASI DA OYUNUN ÇÖZÜME YÖNELİK DEĞİL ,ALDATMA VE OYALAMAYA YÖNELİK OLARAK HALA SÜRDÜĞÜNÜ GÖSTERMEKTEDİR.

Genkurun SON OYUN versiyonu da "ASSUBAY SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN" ASSUBAYLARI TEMSİL EDEN TEMAD yönetimiyle değil de, RESMİ HİÇ BİR YETKİ VE SIFATLARI OLMAYAN SIRADAN ASSUBAY EMEKLİLERİNİ GENKURA DAVET EDEREK BÖLÜP PARÇALAYARAK YÖNETMEYE HALA  KARARLI ve ISRARLI OLDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR.

İşte burada TEMAD YÖNETİMİNE BÜYÜK BİR GÖREV DÜŞMEKTEDİR. İL VE İLÇE BAŞKANLIKLARIYLA VE ÜYELERLE BİRLİK VE DİRLİĞİ PEKİŞTİRECEK,GENKURUN YAPMAK İSTEDİĞİ BÖLME OYUNUNUN BOZACAK ADIMLARI ATMALI, ÜYELİKLERİ SONE ERDİRİLEN ARKADAŞLARIMIZIN TEMAD ÇATISINA DÖNMESİNİ SAĞLAMALIDIR.

UNUTMAYALIM GURUR-KİBİR-BEN MERKEZLİ DAVRANIŞLAR TOPLUMU BİRLEŞTİRMEZ-DAĞITIR-BÖLER. EĞER ASSUBAYLARIN AMACI HAKSIZLIKLARI -HUKUKSUZLUKLARI SONLANDIRMAK İSE YAPILACAK EN GÜZEL VE DOĞRU OLAN BİRE BİR GÖRÜŞÜP-KONUŞUP- DİYALOG YOLLARINI AÇIK TUTARAK BİRLİĞİ SAĞLAMAK OLMALIDIR. ASSUBAY TOPLUMUNUN AMACI ÜZÜM YEMEKTİR,BAĞCILARI DÖVMEK,CEZALANDIRMAK DEĞİLDİR.

Bugün ÜYELERİN TEMAD Gn Bşk lığından TEK SIKINTISI ÜYELERİN ÖNERİLERİNİ ÖNEMSEMEMESİ-KULAK TIKAMASI-ÜYE ÖNERİLERİNİ ÖNEMSEMEDEN YÖNETMEYE ,ÇALIŞMASIDIR. BUNUN DIŞINDA TÜM TEŞKİLAT YÖNETİMİN YANINDADIR.

Ögeyi Oylayın
(27 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#4 Osman Ada 05-07-2014 18:35
Birkaç şube dışında şubelerin mücadele ile ilgisi var mı? Yok, mesela seçimlerde yeniden aday olan başkanın konuşmasında mücadele ile ilgili bir tek cümle ve kelimeyi bırakınız harf yok ama masa örtüsünden garson gömleğine oyun salonunun genişletilmesine kadar her türlü ticari faaliyet var;çünkü lokal amaç olmuş mücadele genel merkeze bırakılmış, genel merkezin durumu malum imkan olmasına karşın gözle görüşen icraat yok, uzmanların derneği kıt imkanlara karşı takdir edilecek başarılar elde ediyor, A'dan Z'ye hepimiz öz eleştiri yapıp yol haritamızı yeniden belirlemek zorundayız.
Alıntı
#3 veysel çetiner 04-07-2014 22:44
Sn. Çam yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil. Fakat bazı gerçekleri de bilmekte fayda var. Bir İlin TEMAD başkanı yazmış olduğu yazısına yapmış olduğum eleştirimden dolayı " Çoook.. Senin beni eleştimen için bir dam ekmek yemen lazım. Güle güle Veysel. Benim boş insanlarla kaybedecek zamanım yok."
"
Sen ....... ........ tırnağı olamazsın ve kaybedilen bir şey yok."
"Sen bizi sorgulayacak kapasitede değilmişsin. Yazık "

"Hak hukuk öyle çantada keklik sanki, hemen alıp hapur hupu yiyeceksin. Yok öyle üç kuruşa beş köfte..."

TEMAD tanıtımı için katıldığım tüm yarışlarda göğsümde taşıdığım "TEMAD" logosunu kendi şahsi çıkarım ve şöhretim için kullandığımı söyleyen biri eğer ki bir büyük ilimizde TEMAD şube başkanlığı yapıyorsa ve bu düşüncedeyse yüz yıl da geçse biz asla birlik olamayız.

"Senin gibi kendi işlerinde TEMAD'ı kullanmakdır asıl etik olmayan şey. Göğsünde taşıdığın TEMAD'a ihanet eden anasına avradına küfür eden insanları destekliyorsun. Ayıp değil mi bu?"
Alıntı
#2 Gülbin İnan Yıldız 04-07-2014 00:11
TEMAD başkanlarından hala assubayların sorunlarının çözüm yeri,sorma ,sorgulama yeri TEMAD değil diyen başkanlar olduğunu gördükçe hayretler içinde kalmamak ne mümkün.Örgütlü bir stö olmanın nelere karşı durabileceğini kavrayamayan başkanlar var ne yazıkki.
Temad başkanlarının üyelerle değil asıl sorunlarla uğraşmasını bekliyoruz.
Alıntı
#1 Ersen Gürpınar 03-07-2014 17:21
Sn.Çam, yazdıklarına katılmamak mümkün değil;peki bu sorunlar nasıl çözülür?
Bugün hepimizi üzen TSK güç ve itibar kaybının en önemli nedenlerinden biri personel arasındaki ayrımcılık, adaletsizlik ve saltanat hevesi vardır bize bu haksızlıkları hükümetler yapıp daha göreve başladığımız an bir üniforması kefen assubayı büro memuru statüsünde görev koşulları sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamayan birçok kamu görevinden daha alt kademeden göreve başlatsa adaletli, vicdanlı komutanların buna itiraz etmesi gerekirken bu ön yargı ordumuz tarafından yapılıyor,bu adaletsizlik sona ermez ise orduda huzur olmayacaktır. Yasal temsilcimiz TEMAD yönetimi de birkaç riyakarın gündem değiştirmesine izin vermeden yapıcı öneri ve eleştirilerimizi dikkate alarak kişisellikten uzak kararlılıkla mücadeleye odaklanmalıdır.
Alıntı