Assubaylar- SEÇİM - Genel Başkan Adayları

16 Haz 2014
133 kez

Biz Assubay CAMİASI kesinlikle NANKÖR bir toplum değiliz. Eğer NANKÖR olsaydık 50 yılın üzerinde Assubay camiasına karşı Genelkurmay Başkanları ve Komuta kademelerince uygulanan AYIRIM-HAKSIZLIK-HUKUKSUZLUK ve ÖTEKİLEŞTİRMELER karşısında bu kadar SESSİZ kalmaz, AİLE dediğimiz, OCAĞIMIZ bildiğimiz TSK'da KISASA KISAS diyerek TAVIR koyabilirdik.

Bu TAVRI koymamıza da BİZDEN başka da HİÇ BİR GÜÇ MANİ olamazdı. Bu tavrı TEL ÖRGÜLER içinde yapmasak, TEL örgü dışına çıkararak SORUNLARI KİŞİSELLEŞTİRİR ilgililere GEREKEN cevap verilir ADALETİ kendimiz yerine getirirdik.

Ama bugüne kadar ADALETİN ve YERİNE GETİRİLMESİNİN YASAL çerçeveler içinde OLUŞMASINI bekledik ve bir GÜN ADALETİN DOĞRU olarak TECELLİ edeceğine olan İNANCIMIZI hala da muhafaza etmekteyiz.

Arkadaşlarım. Bizlere ve ailelerimize YILLARDIR HAKSIZLIK ve AYIRIMIN en büyüğünü YAPANLARA karşı bu kadar SABRETMİŞ iken, kendi CAMİAMIZDA Genel Başkanlara, il ve ilçe Başkanlarına karşı aynı DUYARLILIK ve SABRI göstermiyoruz.

Bugüne kadar Temad Genel Başkanlığı yapmış tüm başkanları SAYGI ile selamlıyor, aramızdan ayrılmış olanları RAHMETLE anıyorum. Camiamıza yaptıkları en ufak KATKIDAN dolayı MİNNETLERİMİ ifade ediyorum.

Şimdi önümüzde Temad Genel Başkanlığı seçimleri var. Önce Başkan adaylarını katılımlarından dolayı KUTLUYORUM.

Ama tüm aday arkadaşlarımdan bir isteğim var. Amaç TEMAD ailesine KATKI vermek ve SORUNLARI çözmek olduğuna göre KİMSE KİMSEYİ KARALAMASIN, BEL ALTI VURMASIN CAMİAMIZA YAKIŞMAYACAK HAREKETLERİ YAPMAKTAN KAÇINSINLAR.

Sn. KESER bugüne kadar HİÇ yapılamayanı yaptı. Assubay SORUNLARINI en ÜST PERDEDEN İLGİLİLERE ve MİLLETİMİZE duyurdu. Yapılanlardan Genelkurmay RAHATSIZ olduğu için GENELKURMAYIN tüm kapılarını TEMAD GENEL MERKEZİNE kapattı, ilişkileri dondurdu.

Şimdi Temad Genel merkezince ve Genelkurmay Başkanlığınca yapılanların DOĞRU veya YANLIŞLIĞINI sorgulayabiliriz.

Ama şu bir GERÇEK Kİ TEMAD Genel Başkanlığı TEKRAR GENELKURMAY Başkanlığı ile DİYALOG yollarını ARAŞTIRMALI, BULMALI VE DİYALOĞU sağlamalıdır. Aksi TAKTİRDE Assubay SORUNLARININ YAPTIRIMI konusunda GENELKURMAY BAŞKANLIĞININ KESİNLİKLE OLUMLU BİR ADIM ATMAYACAĞINA DAİR DUYUMLAR her geçen gün artmaktadır.

Şimdi TEŞKİLAT olarak Sn. KESER SORUNLARIMIZ için bugüne kadar DOĞRUYU yaptı diyerek,tüm camianın HAKLARINI almaktan vaz geçilmesi mi, yoksa Sn. KESER'İN kopan DİYALOG yollarını ONARACAK girişimlerde bulunması mı doğrudur diye YOL AYIRIMINA gelmiş bulunmaktayız.

Kısacası HAKLARIMIZ MI ? Sn. KESER'LE Mİ devam edeceğiz? diye DÜŞÜNENMEK ZORUNDAYIZ.

Yoksa Sn. KESER ben CAMİAMA karşı GÖREVİMİ yaptım, MİSYONUMU tamamladım diyerek, GÖNÜLLERİMİZDEki ve ONURSAL BAŞKANLAR arasındaki YERİNİ Mİ alacaktır. Bunu ÖNÜMÜZDEKİ süreçte göreceğiz.

Son olarak şunu AÇIKÇA ifade edeyim.Sn.KESER'İN il ve İlçe başkanlarıyla ve üyelerle DİYALOĞ yolunu kapatma ve ÖNERİLERE değer vermeme DIŞINDA yapmış olduklarının TÜMÜNÜ destekledim, katıldım ve bu konuda yaptıklarının hala da YANINDAYIM. Assubay CAMİASINA yapılan AYIRIM ve HAKSIZLIKLARI birinin ÇIKIP anlatması-duyurması GEREKİRDİ.Sn. KESER bunu en İYİ biçimde yaptı. Ama HAKLARIMIZ konusunda da OLUMLU bir şey elde EDİLEMEDİ.

EĞER AMACIMIZ gerçekten KİŞİSEL MENFAATLER için HAREKET etmek değil, CAMİA SORUNLARINI ÇÖZME ile BİRLİK ve BERABERLİĞİMİZİ sağlamak içinse, artık SORUNLARIMIZIN çözümü için daha DUYARLI,daha OLGUN ve birbirimizi KIRMADAN bire bir GÖRÜŞEREK ve DİYALOG yollarını daima AÇIK tutarak KONUŞABİLMELİ,BİRBİRİMİZİ ANLAMALIYIZ.

Lütfen KİMSE bu yazıyı Sn. Ahmet KESER'İN  şahsına KARŞI yazılmış bir yazı olarak değerlendirmesin,KİŞİSELLEŞTİRMESİN. Aksine Sn. Başkanla DİYALOĞUM çok iyi olup,her zaman görüşmekteyiz. Ama Artık CAMİA için DOĞRU olanı da daha MEDENİ ve HOŞ GÖRÜLÜ bir ortamda GÖRÜŞMELER yoluyla bulabilmeliyiz.

 Mümkünse Tüm Gn. Bşk. adayları ÖN YARGILARINDAN ARINARAK bir ARAYA gelerek ÇÖZÜMÜ bulmalılar. Camia için EN DOĞRU ve GÜZEL olan da budur.

CAMİAMIZA yakışan da bu olacaktır, olmalıdır.

Ögeyi Oylayın
(11 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#2 Ersen Gürpınar 17-06-2014 01:32
Sn.Çam
Bu site ve Asb.Güç Birliği Platformu Sn.Keser yönetiminin seçilmesinde ve basında esen fırtınanın rüzgarının oluşmasında büyük katkılar sağlamıştır. Bu yönetimden büyük beklentilerimiz olmuş,onlar da başlangıçtaki performansları ile toplumun umudu olmuşlardır,bunun sonucu TEMAD tarihindeki en büyük destek üyelerce sağlanmıştır. TEMAD'dan mucize eklemiyoruz,TEMAD icra makamı değildir,sadece bizlerle ilgili tekliflerin ısrarla ilgililere iletilmesi ve takibi üyelerine saygı ve bilgilendirme ile görevlidir, ancak genelkurmay ile ilişkilerin sona erdirilmesi, bunun yanı sıra genelkurmay tarafından başbakanlığa gönderilen teklifleri tozlu raflarda bekleten iktidara toz kondurulmaması, üyelerini temsil yerine yönetmek, bilgilendirmek yerine TEMAD sözcülüğüne soyunan görevden tanıdığımız tiplerin gündem değiştirme gayretlerinden medet ummak yönetime olan güvenin ve umutların azalmasına neden olmuştur.İstisna şubeler dışında şubelerin statükocu tavırları da bu güven ve umut erozyonuna katkı sağlamaktadır, umutsuzluk örgütlü mücadelenin en kırılgan noktası olduğundan umudumu korumak istiyorum. Elbette bu konuda seçimlere yakın değerlendirmelerimiz olacaktır. Seçimlerde delegelerin hatır için değil onurları ve assubaylığın geleceği için oy kullanacaklarını düşünerek sonuçların şimdiden zümremize hayırlar getirmesini diliyorum.
Alıntı
#1 AKALP 17-06-2014 00:31
Ahmet ağabey sizi İzmir toplantılarından tanıyorum, gayretlerinizi biliyorum,bende karınca kararınca biliyorsunuz görevde iken bile katkı sunmaya çalışıyordum. Birinci dereceden emekliyim, OYAK maaşım var, eşim Maliyede şef,evim, arabam var kısaca maddi hiçbir ihtiyacım yoktur, tek derdim özellikle 2-3 derecedeki abilerimizin durumu ve hukuksuzluklara isyanımdır, bunun için her türlü destekte bulundum, eylemlere katıldım; eğri oturup doğru konuşacağız. Sizin, "genelkurmaya katlandık TEMAD yönetimlerine katlanmıyoruz" sözünüze katılmıyorum, genelkurmay bizim karşımızdaydı onların ön yargısı tavrı zaten bellidir. Temad yöneticileri sorun çözmek için seçildiler, üstelik kimseyi yönetici ol diye zorlamadık, sorun çözmeyecek temsil görevini yapmayacak kendi çıkarını düşünecek neden eleştirmeyeceğim? Sn.Keser inanıyorum en çok desteklenen başkandı, ama bence bu desteği farklı yöne kanalize etti kullanmadı, genelkurmay hem sorun hem de çözüm yeridir, ipler koptu bize değer yazdıklarımıza yanıt vermedi, bizi bilgilendirmedi,yerine kim gelir iktidarın nimetini kullanır yeniden seçilir mi bilemem, ama gelen gideni aratır endişesi de taşımaktayım, ne diyeyim umudum kalmasa da sonuç hepimize hayırlı olsun.
Alıntı