TEMAD SEÇİMLERİ-İRADE ve YETKİ DEVRİ

21 Şub 2014
128 kez

Yaşadıklarımıza biraz daha geniş açıdan bakarak Assubay SORUNLARINI ele alalım. Aslında SORUNLARIMIZ ÜLKEMİZ sorunlarıyla hemen hemen bire bir PARALELLİK göstermektedir.

Bugüne kadar ÜLKEMİZ yönetimlerinde yer alanlar DÜNYADA kendi kendisine YETEN sekiz ülkeden biri olmamıza rağmen, YÖNETİM yanlışlıklarından ve YÖNETİCİ konumunda olanların konuların ÇÖZÜMÜNDE kendi İRADELERİNİ ortaya koyamayıp dış güçlerin dayatmalarını kabullenip,YETKİ  devri YAPTIKLARINDAN ülkemiz bugün DIŞ YARDIM ve DESTEK gelmeden kendi kendine YETMEZ bir ÜLKE  haline gelmiştir.

Gelelim Assubay SORUNLARININ NEDEN hala ÇÖZÜM bulamadığına.

  • Hala birbirimize İNANMIYOR -GÜVENMİYORUZ.
  • Hala bizleri BU HALE getirenlerin DEĞİRMENİNE suyu BİZLER taşıyoruz.
  • Hala MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI ve GENKUR BAŞKANLIĞININ birlikte yürüttükleri DÜMEN suyuna ALET oluyoruz.
  • Hala ÇÖZÜMÜN KENDİMİZDE olduğunu bildiğimiz halde, ÇÖZÜM için DOĞRU ADIMI atmıyoruz.
  • Hala SEN - BEN kavgasında olup, her geçen gün bu KAVGAYI büyütecek KÖRÜĞE yakıt atmaktayız.
  • Hala SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ bu yanlışlardan VAZGEÇMEDİĞİMİZ taktirde TSK'da uğradığımız HAKSIZLIK-HUKUKSUZLUK-AYIRIM

sonlanmayacaktır. Bu  uygulamaları yapanlarca BASKI ve MOBİNGİN daha çok artacağını görüp DOĞRUYA yönelmeyip BİR ARAYA gelmedikçe SORUNLARIMIZIN kartopu gibi büyüyeceği İNKAR edilemez bir GERÇEKTİR.

TEMAD Yönetim kadrolarına SEÇİLECEK kişilerin bu MAKAMLARI kendileri için bir SIÇRAMA tahtası veya BASAMAK olarak kullanacak kişiler dışında olmaları büyük ÖNEM arz etmekte, kendilerini CAMİA SORUNLARININ ÇÖZÜMÜNE ADAYAN kişiler SEÇİLMEDİKÇE BU SORUNLARDAN camia olarak KURTULAMAYACAĞIMIZ gibi, SORUNLARIMIZ geçmiş YÖNETİMLERDEN camiamıza BIRAKILMIŞ bir MİRAS kalarak DEVAM edecektir.

ÇÖZÜM;  KİBİRDEN ve ÖN YARGIDAN arınmış, kendi MENFAATLERİNİ, camia MENFAATLERİNİN üstünde görmeyen,kendisi ve toplumla BARIŞIK, SORUNLARIMIZ hususunda BİLGİLİ ve yeterli DONANIM ile ÇALIŞMA gücüne SAHİP kişilerin YÖNETİM kadrolarında yer alarak TEK YUMRUK,TEK VÜCUT ve TEK SÖZ halinde ÇALIŞMALARINDADIR.

Bunun dışında sadece BAŞKANIN İRADESİNİN olduğu yönetimlerin CAMİAMIZI buralara GETİRDİĞİ bir GERÇEKTİR.

2014 yılında YAPILACAK seçimlerde BİR ARADA ÇALIŞACAK UYUMLU BİLGİLİ VE DONANIMLI KİŞİLERİN GELMESİYLE, ORTAK KARARLAR ALINARAK SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜNDE YENİ UFUKLARIN AÇILMASINA,CAMİA OLARAK KENETLENMEMİZE DE YARDIMCI OLACAKTIR.

Bu durumda YETKİ değerli TEMAD üyelerindedir. Toplum HAK ettiği kişiler tarafından YÖNETİLİR gerçeğinden hareket edilerek artık aynı HAKSIZLIKLARI HUKUKSUZLUKLARI ve AYIRIMLARI yaşamak istemiyorsak ÜYELERİMİZİN yapılacak SEÇİMLERDE sorunlarımızı ÇÖZECEK kişileri daha iyi değerlendirip ELEMİNE etmesi ve MÜMKÜNSE belirtilen KRİTERLERE sahip KİŞİLERİ zorlayarak BİR araya gelmeleri için ÇALIŞMA yapmaları büyük ÖNEM arz etmektedir.

Ama CAMİAMIZ halinden MEMNUN ise yine GEÇMİŞ seçimlerde olduğu gibi AYNI TAS AYNI HAMAM diyerek tavır SERGİLENİRSE, o ZAMAN  ŞİKAYET ETMEYE HİÇ BİRİMİZİN HAKKI kalmamaktadır.

Yapılacak SEÇİMLERDE üyelerimizin daha DİKKATLİ ve DUYARLI hareket edeceklerine inanarak, ÜLKE sathında yapılacak tüm TEMAD seçimlerinin ÜLKEMİZ ve ASSUBAY CAMİASINA HAYIRLI olmasını DİLERİM.

Ögeyi Oylayın
(23 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#6 Elbirce 24-02-2014 18:24
Merhaba Sn. Çam;
Yanıtınıza ve nezaketinize çok teşekkür ederim. Gerek yazınızın, gerek yorumuma yanıt olarak yazdığınız yorumunuzun altına imzamı atarım, fikriyatta farklı düşündüğümüz bir konu yok. Ben sizi gayet iyi anladım, sizin de beni anladığınızı düşünüyorum.
Saygılarımı sunuyorum.
Alıntı
#5 ahmetçam 24-02-2014 11:58
Sn ELBİR; Yazımda belirtmek istediğim konu direkt Genel Merkezden ziyade İl ve İlçe Başkanlıklarında yapılacak seçimlere yöneliktir. Bugüne kadar hiç bir İl ve İlçe Başkanından Genel merkezin elini GÜÇLENDİRMEK adına bir EYLEM ve TEKLİF yapıldığı görülmemiştir. İl ve İlçe başkanları PASİF kalmış ve HER ŞEYİ GENEL MERKEZDEN beklemişlerdir. Benim amacım 2014 yılında yapılacak seçimlerde daha AKTİF kişilerin YÖNETİMLERDE yer almasıyla GENEL MERKEZİ hareketlendirecek ve onların elini GÜÇLENDİRECEK faaliyetlere yönelmesidir. HER ŞEYİ GENEL BAŞKAN veya YÖNETİMİNDEN beklemenin yanlışlığını ifade etmek istiyorum.
Genel merkezin aldığı KARARI hepimizin KAYITSIZ ŞARTSIZ destekleyerek yanında olmamız BİRLİKTELİĞİMİZİ gösterme açısından da çok önemlidir. İlginize Tşk .ler.
Alıntı
#4 Elbirce 23-02-2014 17:24
Sn. Çam;
Yazınızın konusuna katılmamak mümkün değil, ancak, şimdi bu konuya angaje olunabileceğini tahmin etmiyorum. Evet, sadece başkanın fikirlerinin ön planda olduğu yönetimler, günün birinde duvara toslamak zorundadır. Yönetimler şeffaf olmak, kapsayıcı ve kucaklayıcı olmak zorundadır. Yoksa, günün birinde, yaptıkları birçok iyi atılıma rağmen, bu konulara olan yaklaşımlarıyla -hak etmedikleri şekilde- eleştirilebilirler.
Zamanlama açısından söyleyebileceğim şey, şimdi ölüm orucuna yatmaya hazırlanan bir dernek için, bunları konuşmanın sırasının ve yerinin olmadığıdır. Bize yakışan, yönetimin aldığı bu ağır eylem kararının arkasında vakur bir şekilde durmak ve kulaklarını, gönüllerini sorunlarımıza kapatanların vicdanlarına seslenmektir.
Saygılarımla...
Alıntı
#3 AKDENİZ 23-02-2014 13:52
Sayın Çam
Meslektaşlarımızın kendi şube ve genel merkez seçimlerinde adayların seçim öncesi vaat ve söylemlerini dikkate aldıklarını sanıyorum; ancak mevcut tüzüğümüze göre genel merkez yöneticilerinin Ankara'da ikamet etme şartı duayen beyinlerin genel merkezde görev almalarını engelliyor,bu da bizim için en büyük handikap olarak görünüyor. Tüzük kurultayında Sn.Ersen Gürpınar ve 26 arkadaşının bu yönde verdikleri önergenin dikkate dahi alınmadığını sitemizde yazılanlardan biliyoruz; kısaca oraya her kim seçilirse seçilsin mühürü eline geçirdi mi nedense daha sonra farklı bir tavıra da girebiliyor. Bu da ülkemizdeki mevcut demokrasimize ve siyasi tarzımıza ayak uydurma durumudur...

Sitemizde yazılanlardan hayli bilgileniyoruz,umarım derneğimizde tüm görev alan meslektaşlarımız haklarımız alınıncaya kadar kişisel ikballerinden ziyade assubay sınıfımızın haklı taleplerinin kazanımı doğrultusunda çalışırlar. Saygılar sunarım tüm meslektaşlarıma.
Alıntı
#2 ahmetçam 23-02-2014 12:02
Sn İYİALKAN; Yazıyı dikkatli okursanız tüm ülke sathında yapılacak olan TEMAD seçimlerinden bahsedilmektedir. Burada belirlenen KİŞİLER ön plana çıkarılmamış her SEÇİM yapılacak TEMAD bölgesinde ÜYELER kendileri bu kişi seçimlerini yapacaklardır. Bu bir genellemedir. Mesela ben İzmir -K.Yaka da İkamet ettiğimden ben seçimlerde kendi bölgemde bu kriterleri arayıp belirlemeye çalışacağım. İlginize tşk .ler.
Alıntı
#1 Turgay İyialkan 22-02-2014 14:11
Sayın Yazar "TEMAD Yönetim kadrolarına SEÇİLECEK kişilerin bu MAKAMLARI kendileri için bir SIÇRAMA tahtası veya BASAMAK olarak kullanacak kişiler dışında olmaları büyük ÖNEM arz etmekte"diyorsunuz ve "yapılacak seçimde bunların ayıklanmasını istiyorsunuz.Bende buna katılıyorum. Ancak mesele şu ki bu ayıklayacağım kişilerin kim olduğunu bilemiyorum.Bunları yazdığınıza göre bunların kimler olduğunuda açıkça yazarsanız öğrenir ve ona göre hareket ederek engin bilgilerinizden yararlanmış oluruz. Bu kişileri açıklayacağınız için şimdiden teşekkürler. Turgay İyialkan
Alıntı