Assubaylar TEK YUMRUK OLMALI

21 Ara 2013
134 kez

Anlamadım, anlayamıyorum. Mağdur belli, mağduriyetler belli,

Sıkıntıda olanlardan elini taşın altına koyanların sayısına bakıyorsunuz. İnanılacak gibi değil.

ESAS sıkıntıda olanların mücadeleye katkısı YOK gibi.

Assubayların SORUNLARININ çözümü için gecesini-gündüzüne katanların sayısına bakıyorsunuz şaşılacak kadar AZ.

Bu sayı geçmiş yıllardakilerden geri çekilmiş olanları da ilave etsek İYİMSER bir tahminle en fazla 100- 150 olur.

Bu sayı içinde olanlarda da tam bir BİRLİKTELİK sağlanmış değildir. Görüş farklılılıkları tabii ki olacaktır ama bu farklılıklar CAMİAYI BÖLECEK - ZAYIFLATACAK durumda olmamalıdır.

BİLİNDİĞİ gibi Genelkurmay Bşk dahil, en sonda Genelkurmay ikinci Bşk olmuş bir Org. "BİZ ASSUBAYLARIN TAZMİNATLARI İÇİN HÜKÜMETE  GEREKLİ TEKLİFİ  YAPTIK ama İKTİDAR uygun görmüyor" diyerek YASAK SAVMA şeklinde açıklamalarda bulunurken ne kadar SAMİMİYETSİZ ve CİDDİYETTEN uzak olduğunu anlayınız.

Aynı kişi bugüne kadar SUBAYLAR için verilmiş olan bir TEKLİFİN HÜKÜMETÇE geri çevrildiğini söyleyebilir mi?

Siz GENELKURMAY olarak verdiğiniz teklifin arkasında ADAM gibi durduğunuz ve TAKİPÇİ olduğunuzda HÜKÜMET gereğini yaparken, YASAK SAVMA adına verilen ama arkasında DURULMAYAN Assubay tekliflerini de HÜKÜMETİN CİDDİYE almaması Genkurun bir uygulamasıdır.

Amaç daha önceden NETEKİMİN açıkladığı ve tüm Genkur Bşk larınca uygulamaya konulan "HİÇ BİR ASTI, BENİM TEĞMENİMDEN DAHA FAZLA MAAŞ ALAMAZ"  kuralını hayata geçirmek içindir. İşte bunun için Assubay Kd.Bşçvş maaşı ,Yarbay maaşıyla eşit iken SÜREÇ içinde Üsteğmen maaşıyla eşitlenmiştir.

Hala KOSKOCA PAŞALAR çıkıp "TSK BÜTÜNDÜR-AİLEDİR PERSONEL ARASINDA AYIRIM ve AYRICALIK YOKTUR" diyebiliyorlar.

Yıllardır yapılanlar AYIRIM HUKUKSUZLUK-ÖTEKİLEŞTİRME DEĞİLSE NEDİR? Bunu bir Tv proğramında karşılıklı olarak yapılacak açık oturumda YÜREKLERİ yetiyorsa açıklayabilirler mi?

Genkur 2 Bşk nın verdiği örneğe bakın. Assubayla ÇAYCIYI aynı kefeye koyuyor ama, kendi YAŞAMINI ve KORUNMASINI çaycıyla EŞDEĞER tuttuğu ASSUBAYA da teslim ediyor. Eğer böyle ise KORUNMASI için bir ÇAYCIYI görevlendirsin.

İşte bu düşüncede olanlarla bir yere varılamayacağı artık CAMİAMIZ tarafından görülmeli, BİRLİK BERABERLİK için hiç bir ÖN ŞART ve  KRİTER ortaya sürülmeden TEK VÜCUT TEK YUMRUK olmayı bilmeliyiz.

Gerekirse bundan 6-7 yıl kadar önce dile getirdiğim ama camiamızın önde gelenlerince UMUTSUZ vaka olarak değerlendirilen EKONOMİK gücümüzü ÖN plana çıkaracak hazırlıklara girişmeliyiz. Sayısal çoğunluğumuzu düşündüğümüzde BİREYSEL olarak ÖNEMSİZ görülen bir RAKKAMIN toplamda ortaya çıkaracağı MEBLAĞIN büyüklüğünü o zaman görürüz. Yeter ki İNANILAN ve GÜVENİLEN bir ortam yaratılsın.

UNUTMAYALIM. Bize bizden yarar VAR. BİZİM DIŞIMIZDA OLANLAR bizlerin iyiliğini istemiş olsalardı bugünlere gelmez, yaşadığımız sıkıntıları yaşamazdık. Bu OLUMSUZ süreci DEĞİŞTİRMEK sadece ve sadece BİZLERİN elindedir. Bizim için ELİN yapmasını bekleyeceğimize, ne yapacaksak bizler kendimiz yapalım. Kendi söküğümüzü kendimiz dikelim.

İşte yine bir yılbaşı geliyor. 2013 yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi VAATLER aldık, yine Genkurca TEKLİFLER verildi ama HÜKÜMETÇE kabul edilmedi MASALLARIYLA aldatıldık. Önümüzde ki yıllarda da aynı MASALLARI dinlemek istemiyorsak, artık FARKLI ve NETİCE alacak UYGULAMALARA geçmeliyiz.

Genkurun bizim SORUNLARIMIZA ÇÖZÜM olmayacağı YILLARDIR UYGULAMALARI ve OYALAMALARIYLA ORTAYA ÇIKMIŞTIR.

Genkur UYGULAMALARIYLA TSK nın açılımının TÜRK SUBAY KUVVETLERİ olduğunu kanıtlamış, Assubayları da TSK dan SOĞUTMUŞ ve ÖTEKİLEŞTİRMİŞ, Assubayların KOMUTA kademesine olan  GÜVENİNİ TÜKETMİŞTİR.

Ögeyi Oylayın
(24 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Osman Ada 22-12-2013 11:34
Ahmet bey Bugün mücadelede çırpınanlar sizin belirttiğiniz gibi bir avuç gönüllüdür TEMAD binası,sekreteri,danışmanı,milyonları varken bu bir avuç gönüllü kadar çalışmazlar seçilirken binbir vaat seçildikten sonra oh ne rahat kendilerinin yapmadığı çalışmaya destek vermiyorlarsa ne diyebiliriz???
Alıntı