TBMM-İKTİDAR-GENKUR BŞK.LIĞI BU SESE KULAK VERİN!

14 Kas 2013
125 kez

Duymayan, görmeyen, görevini yapamayan, işlevlerini yerine getiremeyen KURUMLARA var DENİLEBİLİR Mİ?

Assubaylar 50 yıldır genkura, mevcut İKTİDARA 11 yıldır SORUNLARI olduğunu, bu sorunların TSK'da BÖLÜNMEYE  gittiğini SORUNLARIN çözülmesi gerektiğini bildiriyorlar.

Duyan, Gören YOK. Görevlerini yapacak KURUMLARIN yetkilileri ÜÇ maymunu oynuyorlar.

Genkur Bşk.lığınca AYIRIM olmadığı, Personelin BÜTÜN olarak değerlendirildiği SÖYLENDİĞİ ama uygulamada bunun tam TERSİ olan;

AYIRIM,

HAKSIZLIK,

HUKUKSUZLUK ,

MOBBİNG,

HAKARET,

BASKI

hele hele son zamanlarda sanki bir yerlerden İŞARET verilmiş gibi artan DARP-CEBİR ve ŞİDDET eylemlerinin büyük bir İVME kazandığı TSK'da yapılanlar DÜŞMAN KUVVETLERİNE dahi yapılamaz.

Bu yapılanlara Assubayların artık DAYANABİLMESİ ve Subayları SİLAH arkadaşı olarak görmesi MÜMKÜN değildir. Yapılanlarla PERSONEL arasına KİN-DÜŞMANLIK tohumları ekilmektedir.

TSK bölünmek BİTİRİLMEK istenmektedir.

Birlik önünde Uzm Çvş.u DÖVEN, Hakaret eden Albayın ŞİKAYET edilmesi engellenmiş, bu olayların önüne geçmesi gereken Tuğgeneral, görevini yapıp YASAL yollara başvurma yerine, Uzm Çvş' a "sizler G....nüz. Bizler başız biz ne dersek o" diyerek kendini YASALARIN üstünde görmüş, Genkur Bşk.lığınca da hakkında YASAL işlem yapılmayarak korunmuştur.

Kıbrıs'ta Kurmay Albay Rütbesine gelmiş kişi Assubayı makamında DARP edip, hakaret ediyor, yine YASAL işlem yapacağına olayı kapatmak için makamında Assubaya ÇİKOLATA vererek "ŞİKAYET etme, al eşinle ÇİKOLATA ye ağzınızı tatlandırın" diye görevini yapmayıp SUİSTİMAL eden ÇİKOLATACI Tümgenerale YASAL işlem yapılmamıştır. Genkur görevini BİLEN ve YAPACAK Asker yetiştireceğine ÇİKOLATA dağıtan Tümgeneral yetiştirmiştir.

Yine Kıbrıs'ta yine Kurmay olan Yarbay Assubayı makamına çağırarak HAKARETTE bulunmuş, Assubayın İNTİHARINA sebep olmuştur.

Darp etmeyi-Cebir ve ŞİDDET uygulamayı-Mobbing yapmayı GÖREVDEN sayarsan bu OLAYLARIN önüne geçebilir misin? Subayı KORUMAK için bu kadar BÖLÜCÜLÜK ve AYIRIM yaparsan TSK'yı AYAKTA tutabilir misin? Personel arasında oluşacak DÜŞMANLIĞI önleyebilir misin?

Tüm bu yapılanlar sonunda Assubaylar bu tür DÜŞÜNCE ve EYLEMDE olan SUBAYLARI tesbit edip, KIŞLA dışında bunları yakalayıp DARP-CEBİR ŞİDDET uygularsa bunların SORUMLUSU YASAL görevlerini YAPMA yerine, KORUMACILIK YAPARAK TSK'yı  KANUNLARIN uygulanmadığı KANUNSUZ bir KURUM haline getiren GENKUR ve SIRALI AMİRLER olmaz mı? 

TSK'da yaşanan tüm bu AYIRIM-HAKSIZLIK-HUKUKSUZLUK-HAKARET-MOBBİNG uygulamalarını dile getirmek, YETKİLİLERE tekrar DUYURMAK ve gelecekte TSK'da yaşanabilecek  BÜYÜK FELAKETLERİN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK için TEMAD Başkanı Sn. Ahmet KESER Dernek üyelerimizle birlikte 16 KASIM 2013 tarihinde BAĞIMSIZ ve VESAYET altında olmadığına İNANMAK istediğimiz TBMM'nin kapısına giderek bir DEKLARASYONDA bulunacaktır.

Hey TBMM'nin

Başkanı,

Başbakanı, (Garip, gurebba hakkı yedirmeyeceğiz, Haksızlıkların önüne geçeceğiz diye İKTİDAR olan)

Milletvekilleri 

Vatanın BÜTÜNLÜĞÜ,TSK'nın BİRLİK BERABERLİĞİ ve DİRLİĞİ için artık bu SESE kulak verin, Duyun ve gereğini yapın.

Çok geç olmadan MECLİSTE etmiş olduğunuz YEMİNİ hatırlayarak  BU SESE KULAK verin Görevlerinizi yapınız.

Baskılara ve Vesayete FIRSAT vermeyiniz.

Ögeyi Oylayın
(30 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Ali AKKAŞ 16-11-2013 00:07
Evet TSK büyük bir aile ancak, öz ve üvey olarak ikiye ayrılmaktadır. Öz olanlarda kendi aralarinda parçalanmaktadır. Generaller, Kurmaylar, harp okulu mezunu sınıf subayları ve diğer kaynak subayları. Üveyler ise kendi arasında parçalanmaktadır. Bunlar, astsubaylar, sözleşmeli astsubaylar, uzman jandarmalar, uzman erbaslar ve sivil memurlar. İşçiler bu uvey evlat muamelesine tabi degildir onlarin sendikalari var çünkü. Disiplin denilince akla gelen ilk şey şudur üste itaat sadakat ast icin ise sadece esas duruş olarak düşünülmektedir. Astsubay albayı dovemeyecek kadar güçsüz değil bilakis o kadar güçlü ki karşılık vermemiş. Albay ise karşılık verilmeyince kendinden korkulacak kadar güçlü sanmaktadır. Olayın üstünü ortmeye çalışan generalim olay bir subayina karşı yapilsaydı aynı şekilde mi davranacaktı. Asla hemen mahkeme dosyası hazirlanacak, disiplinsiz olan astsubayın burnundan fitil fitil getirilecek, terfisi durdurulacak, sinir harbi yapilarak daha da ceza vermek icin kışkırtılacak ve ordudan ihraç egmeye kadar gidilecekti. Olur mu hiç kurmay albayı astsubay dövebilecek. Baba rolü verilen komutan adalet terazisini kuracak sucluyu ayiracak aksi takdirde disiplinin yerini anarşi alir ve karmaşa TSK'yı yıpratır. Asb.ların sistemle sorunu yok tsk ile sorunu yok devletine bağlı yeminine sadıktır. Biz bu millet için olmeye geldik ama dayak yemeye itilip kakilmaya gelmedik. Onurumuza dokunmayın...
Alıntı
#2 Mustafa Yaşar TUĞALPAY 15-11-2013 11:47
Tüm meslektaşlarıma saygılarımı arz ediyorum.
Astsubay arkadaşımızı darp ederek seviyesini gösteren zat kendisini çoban karşısındakini de istemediği alanda gezinen koyun zannetmiş...
Bir rütbeliye yakışan astını önce yetiştirmek kabahat kusur ve suçlardan uzaklaştırıcı tavır sergileyerek ordu içindeki birlik ve beraberliğin pekiştirilmesini sağlamaktır...
Kin nefret ve ayrışmayı kışkırtacak davranış hiç bir rütbeliye yakışmaz ayrıca işlenen suçtur örtbas suçtur yasaları uygulamayan da suçludur.

Astsubay hiçbir zaman gayri yasal davranışı hak etmez Türk Ordusu'nun güzide astsubay rütbelileri daima övgüye layıktır.

Subay şunu unutmasın astsubay subayları her türlü ağırlığıyla omzunda taşımaktadır.
Bu kadar hazımsızlık yeter artık, o zaman bir kolayı var astsubay sınıfını kaldırt her türlü yükü kendin omuzla böylece bitsin bu sinsi sınıf kavgası...
Alıntı
#1 ibrahim 14-11-2013 20:20
Gen.kur.bşk. buyurmuşlar biz bir aileyiz,nasıl bir aile bu böyle assubayını dövüyorlar,hakaret ediyorlar,orduya alırken ayak tırnağından,saçının teline kadar muayeneden geçirttiğiniz iki çocuk sahibi assubayı intihar ettiriyorlar kimseden ses seda yok,vebali sebep olanların boynuna.Saygılarımla.
Alıntı