GENELKURMAYIN İNKARCILIĞI

01 Ağu 2013
223 kez

Mevcudu YOK saymak. Yapılanı yapılmıyor, Bilineni bilinmiyor demek İNKAR etmektir. TSK'da Genelkurmay başkanının TSK;

 • BÜTÜNDÜR, TSK'da AYIRIM YOKTUR, TSK'da PERSONEL BİR BÜTÜN HALİNDE  düşünülür hak ve görevler ona göre DAĞITILIP, değerlendirilir  diyorsa,
 • Subaylar Assubayların Çalışırken 2 ve  emeklilikte 3 katı fazla maaş alıyorsa,
 • Subaylar tüm Tazmianatları Alırken çalışan ve emekli Assubaylar HİÇ almıyorsa,
 • Subaylar DOLGUN maaşla EMEKLİ olurken Assubaylar AÇLIK sınırında bir MAAŞ alıyorsa,
 • Subaylar GÖREVDE DE EMEKLİLİKTE DE MODERN orduevlerinden hizmet alırken Assubaylar KÖHNE  yerlerden hizmet alıyorsa,
 • Subaylar Çalışırken ve emeklilikte KAMPLARDAN her yıl istifade ederken Assubaylara 4-5 yılda bir sıra geliyorsa,
 • Subaylar ÇALIŞIRKEN devamlı LOJMANDA kalırken, LOJMAN bulamayan Assubayların kirada KALMASINA çözüm bulunmuyorsa,
 • Subaya ayrı servis verip, Subaya serviste her türlü kolaylığı gösterirken Assubayın İHTİYACI halinde SERVİSİN DEVLET malı olduğu söylenip, servisler ondan esirgeniyorsa,
 • Assubay devamlı HUZURSUZ,RAHATSIZ iken onun bu halini GÖRMEZDEN gelerek AYIRIM ve HAKSIZLIKLARIN devamı TSK'da BİRLİĞİ sağlamaz, DİRLİĞİ BOZUYORSA,
 • Lise ve 2 yıllık harp okulu mezunu subay fakülte mezunu subaydan bir üst dereceden göreve başlatılırken Fakülte mezunu assubaylar büro memurları ile ayni statüde görülüp alt derece ve kademeden göreve başlatılıyorsa,
 • Dünyada örneği olmayan, KAPRİSİNİ GİDERMEK, FARKLI olduğunu GÖSTERMEK için bir AKLI EVVELİN teklifiyle yapılan ve GENKURUN HİÇ SORGULAMADAN kabul edip, SAZAN gibi  atlayıp uyguladığı  brövede bile Subaya ÇİFT kanat, Assubaya  YARIM KANAT gibi ANLAMSIZ GEREKSİZ  bir UYGULAMA getiriyorsa,
 • Her şeyi bırakın İŞİNE geldiğinde Assubaylar 211 ve 926 sayılı kanunlara göre ASKER, İŞİNE gelmediğinde İNTİBAKLAR,SOSYAL HAKLAR,MAAŞ,TAZMİNATLARIN verilmesinde 657 sayılı kanunun GENEL HİZMETLER bölümünde DEVLET memuru statüsünde göstermek TSK'yı AYAKTA tutan TEKNİK kadrosu ASSUBAYLARI  İNKAR değil midir? Böyle KOMUTANLIK böyle İDARE olur mu?

Dünyada bu kadar AYIRIM, HAKSIZLIK ve HUKUKSUZLUĞUN olduğu bırakın GELİŞMİŞ ülkeleri AFRİKA ülkelerinde var mıdır? Bir kurum düşünün KENDİLERİ kurumun %5'ini oluştursun ama HER ŞEYİ KENDİNE HAK GÖRSÜN, HER ŞEYİ KENDİNİN bilsin. Bu kurum AYAKTA kalabilir mi? Baskıların SONU nereye varır? Bunu DÜŞÜNEMİYORLAR MI? Yoksa GİTTİĞİ yere kadar GİTSİN SALTANATIMIZI terketmeyiz mantığıyla mı hareket edilmektedir? Böyle bir MANTIK ne zamana kadar AYAKTA kalabilir?

Tüm bunları yaparken size her türlü hizmeti ikmal ederek hazırlayıp oturduğunuz MASANIZA getirenlere YAPTIĞINIZ İNKARCILIK değil midir? Yoksa sadece İMZA attığınıza İŞ yapıyoruz demek en azından HAKSIZLIK ve HAZIRA konmak değil midir? Sizlerde hiç ALLAH ve KUL hakkı  korkusu yok mudur? Bir de TSK'yı MİLLETİMİZE "PEYGAMBER OCAĞI" diye tanıtıyoruz. Bu mu sizin peygambere ve İNANÇLARA bağlılık ve saygınız? Allah sizi bildiği gibi yapsın. KUL haklarını BURNUNUZDAN getirsin.

Başta NETEKİM olmak üzere ASSUBAYLARA HAKSIZLIK,AYIRIM ve HUKUKSUZLUK konusunda payı olan tüm Genkur Bşk.'larıyla AYİMDE görevli olup ASSUBAYLARI 657 sayılı kanunun GENEL HİZMETLER sınıfına dahil eden kararına İMZA atan SAVCI ve HAKİMLERE Allah en büyük ŞİFASIZ hastalıkları versin. Assubayların BEDDUALARINDAN kurtulamasınlar. ÖLÜM onlar için çektikleri ACILAR yanında KURTULUŞ olsun.

Bu yaptıklarıyla Assubayı değersizleştiren bir ZİHNİYETİN TSK'da BİRLİK ve BERABERLİĞİ DÜŞÜNÜP, ÖNEMSEMESİ beklenebilir mi? Bu yapıda ve düşüncede olanlar KİŞİSEL menfaatlerinden başka şey DÜŞÜNEMEZLER.

Hiç bir şey bilmiyorsanız, zamanınız yoksa EMRİNİZDE birçok KURMAYINIZ var. Onlara bir EMİR verin. 1970 yılında Kd.Bşçvş. ÖZLÜK HAKLARINDA Subayların HANGİ RÜTBESİYLE EŞİTMİŞ, AYIRIM YOK dediğiniz TSK'da 2013 yılında Kd.Bşçvş. ÖZLÜK haklarında hangi RÜTBELİNİN düzeyine İNDİRİLMİŞTİR, GÖRÜN ÖĞRENİN. Bunu da mı DÜŞÜNEMİYORSUNUZ?

Bu yapılanlar AYIRIM,ÖTEKİLEŞTİRME değilse NEDİR? Bunlardan başka daha NASIL AYIRIM,HAKSIZLIK yapılabilir?

Bütün bunlardan sonra da TSK'nın TARAFSIZ KOMUTANI olarak "Assubaylar TSK'nın AYRILMAZ ÖNEMLİ BİR UNSURUDUR" demeden önce YAPTIĞINIZ YANLIŞLARI, AYIRIMI, ÖTEKİLEŞTİRMELERİ görerek YİNE BİRLİKTEN bahsetmeniz ne kadar GERÇEKÇİDİR (!)

Bütün bunlar TSK'da UYGULANIRKEN hâlâ bunlara "YOK" demek İNKAR değil midir? İNKAR değilse NEDİR? ADINI siz koyun. Adını ne koyarsanız KOYUN bunun ADI AYIRIMDIR, HAKSIZLIKTIR, ÖTEKİLEŞTİRMEKTİR, HUKUKUN DIŞINA ÇIKMAKTIR, SİLAH ARKADAŞINA VEFASIZLIK ve ARKASINDAN VURMAKTIR.

Siz busunuz. İşte her şey ortada. ASSUBAYLARI, "silah arkadaşımız" dediğiniz KİŞİLERİ ÖN YARGILI düşüncelerle ÇIKARDIĞINIZ yasalarla HAKLARINI GASP ederek onları ARKADAN HANÇERLEDİNİZ. İnsanlara SESSİZCE ve SİNSİCE yaklaşıp ARKADAN vuranlara TOPLUMUMUZDA HAİN derler. Bunu da BİLMİYORSANIZ öğrenin.

Buna rağmen HÂLÂ TSK'da AYIRIM YOKTUR DİYOR, DİYEBİLİYORSANIZ  o zaman sizin YAPTIĞINIZ BİLMEMEK değil KASITTIR, kasten bilerek yapmanın adı da İNKARDIR.

TSK'da sadece SUBAY sınıfının HAKLARINI almak ve KORUMAK için kurduğunuz ve UYGULADIĞINIZIN adı KAST sistemidir. Siz bunun adına TSK'nın HİYERARŞİSİ diyor ve HİYERARŞİNİN arkasına saklanarak HAKSIZLIKLARI,AYIRIMI ÖTEKİLEŞTİRMEYİ ÖRTBAS ETMEK İSTİYORSUNUZ.

Assubayların HİYERARŞİYE değil HİYERARŞİNİN gölgesine SIĞINILARAK yapılan AYIRIM ÖTEKİLEŞTİRMELERE itirazları vardır.

Bu YALAN ve OYALAMALAR artık geçerli değildir. SİZİN yaptığınız BİRE BİR AYIRIM HUKUKSUZLUK ve ÖTEKİLEŞTİRMEDİR.

Bunların tümüne de  hâlâ TSK'da AYIRIM YOK demeniz önce KENDİNİZİ, sonra da YAPTIKLARINIZI da İNKARDIR.

Yaptıklarınızı ASSUBAYLAR hak ediyorlar mı? Assubaylara olan bu KİN, ÖFKE, ÖN YARGININ sebebi nedir? Assubaylardan İNTİKAM MI alıyorsunuz? Öyle ise bu neyin İNTİKAMIDIR? Yoksa 1970'li yıllarda YAPTIĞINIZ AYIRIM ve HAKSIZLIKLAR karşısında Assubaylar HAKLARINI aradılar diye hâlâ o tarihlerde mi kaldınız? Dünya DEĞİŞİYOR sizler de kendinizi değiştirin, YENİLEYİN. İnanın YENİLENMEYE ve günün KOŞULLARINA uymaya en ÇOK bu ZİHNİYETİ taşıyan SİZLERİN ihtiyacı var. Artık bu ZİHNİYET günümüz dünyasında YOKTUR,GEÇERSİZDİR. Anlayın bunu artık.

Bu uygulamalarınızla BİRLİK ve BERABERLİK Mİ sağlanır yoksa TSK  DAĞILIR MI? Bunu çok iyi DÜŞÜNÜN ve GÖRÜN.

Sn GENKUR İNKARDAN ve İNKARCILIKTAN TSK'nın ve ÜLKENİN BÜTÜNLÜĞÜ için vazgeçin.

KİBRİNİZE ve ÖN YARGILARINIZA yenilmeyin. Unutmayın KİBİR ve GURUR insanın en BÜYÜK düşmanı, şeytanın da en BÜYÜK silahıdır. Kendinizi ŞEYTANIN silahına alet ETMEYİNİZ. Kendinize SAYGINIZ varsa İNKAR ve İNKARCILIKTAN vazgeçin.   SAYGILARIMLA.

Ögeyi Oylayın
(39 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#7 Sedat 05-08-2013 12:35
Öncelikle Biz Emekli Asb lar Temad'ın yönetimini süratle değiştirmemiz gerekir. Genel başkan bir sürü tv de konuştu durdu. Peki ne değişti. hiçbir şey çünkü Genel başkan bana göre hükümetin emri ve müsaadesi ile çıktı konuştu. hani ne elde etti hiçbirşey sorduğumuzda genel kurmayı ikna edin gelin diyorlarmış. Hangi genel kurmayı ikna edeceğiz. Hükümet Alın hakkınızı diyecek bizde alacağız. Genel başkan konuşurken hiç hükümet ile konuştuk şöyle oldu böyle oldu gibi birşeyler söyleyebildimi? hayır. ozaman havanda su döğüp dururuz
Alıntı
#6 kemal 03-08-2013 13:52
Merhaba, basit bir örnek;
”Assubay hazırlama okulları” lise dengi statüsündedir.
Fakat öğrenci olarak 1 yıl süre ile pratik ve teorik eğitim verilen, ”Assubay sınıf okulları” ise yok sayılmakta, görülmemekte, adlandırılmamaktadır. Statüsü ve eğitim programının ne olduğu cevaplanamamaktadır. Yazık!
Alıntı
#5 Hasan Taşcı 03-08-2013 12:32
Bundan daha açık, net ve duyguları ok gibi savuran bir anlatım olamaz. Helal olsun ve daha ne olsun. Saygılarımla.
Alıntı
#4 Mehmet KARTAL 02-08-2013 14:41
TEBRİKLER SN.AHMET ÇAM,BİR ŞEY BU KADAR GÜZEL ANLATILIR.TEŞEKKÜRLER
Alıntı
#3 HARUN KURUOĞLU 02-08-2013 12:45
Yalan
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Yalan, herhangi bir kişi, topluluk veya kuruma, yanıltmak amacı güdülerek yapılan rol veya doğru olmayan herhangi bir ifadedir. Daha yalın bir anlamda, yalan yanlış olduğu (doğru olmadığı) bilinmesine rağmen, üçüncü partinin (kişi, topluluk veya kurumun) doğru olarak algılamasını amaçlayan bir hareket veya ifadedir. Yalan'ın toplumda her zaman yakalanmamasının nedeni karşılıklı güven olarak ifade edilebilir. Genelde çoğu ahlâk geleneğince, yalan kötü olarak kabul edilse de, yalan ahlâkının etik içerisinde çok farklı boyutları vardır ve farklı durumlar içerisinde tartışılır. Zaman zaman bu tartışmalar sonucu, yalan her daim, kötü olarak sınıflandırılmayabilir: örneğin, bir kişinin hayatını kurtarmak için yalan söylemek gibi. Bununla birlikte genel olarak yalan tarih boyunca büyük bir ahlâksızlık, kötü bir hareket olarak görülmüştür. Yasal olarak yalanın tarifi ve getirileri de etikteki gibi farklıdır ve durumlara, yasalara ve yasal sistemlere göre büyük farklılık gösterir. Dinler tarihinde de yalanın çok önemli bir yeri vardır. Birçok din yalanı yasaklar örneğin, İbrahimi Dinler yalanı günah sayarlar. Adli makamlar ve güç sahipleri yalanı sistemli şekilde yakalamak üzere çeşitli mekanizmalar geliştirmiştir. Bunlara örnek olarak kayıt sistemleri ve yalan makineleridir. Yine de herb zaman yalanı yakalamada başarılı olunduğunu söylemek güçtür. Örneğin stres durumlar yalan makinesinde yalan söylemiş gibi kalp atış hızı değişikliklerine yol açabilirler. Bazı kişiler karşısındakinin yalan söyleyip söylemediğini anladığına inanırlar. Ancak istatistiklere göre ortalama bir insanın karşısındakini %50 oranında yakalayabilmektedir. %90 doğruluğa yaklaşanlara ise ancak 1/10.000 oranlarında rastlanır. Yalan sadece insanlara özgü olmayıp hayvanlar dünyasında da yaşamda kalmak için kendini olduğundan farklı göstermek, başka birine veya ortama benzeme örnekleri yaygındır. Yalan söyleyen yakalanmadığı sürece yalanı uzun süre sürdürebilir. Ancak bu kendisi için bir ekstra bir yük teşkil eder.
Ayrıca;
Masum yalanlar
Palavra
Örtbas etmek
Yanıltmak
Abartmak
İşkembeden atmak
Kafa karıştırmak
Dezenformasyon
Aşk yalanları
Günahlar


Kaynak: http://www.msxlabs.org/forum/x-sozluk/83604-yalan-nedir.html#ixzz2anrglLGr
Alıntı
#2 ibrahim 02-08-2013 00:31
Sayın Çam,iyi ki varsınız,benim assubayım huzursuzsa,ben rahat uyuyamam diyenler,hükümetten dört istekte bulundum hepsi kabul gördü diyenler,neden içersinde bir tane assubayları ilgilendiren istek yok,rahat uyuyamıyorum diyorsunuz ama assubay maaşını ütğm.seviyesine indiriyorsunuz,biraz inandırıcı olun ki assubayın kurumuna aidiyet duygusu olsun,saygılarımla.
Alıntı
#1 Yavuz SELİM 01-08-2013 22:46
" Her şeyi bırakın İŞİNE geldiğinde Assubaylar 211 ve 926 sayılı kanunlara göre ASKER, İŞİNE gelmediğinde İNTİBAKLAR,SOSYAL HAKLAR,MAAŞ,TAZMİNATLARIN verilmesinde 657 sayılı kanunun GENEL HİZMETLER bölümünde DEVLET memuru statüsünde göstermek TSK'yı AYAKTA tutan TEKNİK kadrosu ASSUBAYLARI İNKAR değil midir? Böyle KOMUTANLIK böyle İDARE olur mu? "

926 Sayılı TSK. Personel Kanunu 1 ve 2 nci maddeler;

I – Kapsam:

Madde 1 – Bu kanun, Türk Silâhlı Kuvvetlerine mensup subaylar, astsubaylar ile harp okulları, fakülteler, yüksek okullar ve astsubay okullarında öğrenim yapan asker öğrencilere uygulanır. Türk Silâhlı Kuvvetlerinde görevli diğer asker ve sivil kişiler kendi özel kanunlarına tabidirler.

II – Amaç:

Madde 2 – (Değişik: 3/7/1975 - 1923/1 md.)
Bu kanun subayların, astsubayların ve askeri öğrencilerin yetiştirilmelerini, sınıflandırılmalarını, görev ve yükümlülüklerini, terfi ve taltifleri ile her türlü özlük haklarını düzenler.

Maddelerde açık açık Asb.ların hangi Kanuna tabi olduğu yazıyor. Buna rağmen öyle bir yorum yapıp karar verenin mahşerde vay haline. Şahsen ben hakkımı helal etmem. Eden de çıkacağını sanmam. Madem 657 Sayılı Kanuna tabi idik Kalkınmada öncelikli 36 ilde uygulanan kademeler niçin verilmedi ? O kararı da nasıl yorumladılar ve onayladılar hayret.
Alıntı

Çok Okunanlar

Son Eklenenler