Salı, 19 Haziran 2012 00:19

NE OLACAK BU E.BİNBAŞILARIN HALİ ?!..

Oy ver
(33 oy)

tesud-binbasilar

Değerli Arkadaşlarım

Yıllardır bizlere ön yargılarla tahakküme varan haksızlıklara tepkimizi sağır sultan duysa da genelkurmayın ve bir eli yağda bir eli balda olan emekli subayların ve generallerin duymadığını düşünüyordum.

Öyle ya 2-3 yıllık harp okulu mezunları ile lise ve dengi okul mezunlarının 8'inci dereceden intibakları yapılmış temsil, hizmet, kadrosuzluk tazminatları ile süslenen aynı hizmet ve tahsil süresine tabi assubayların üç katı aldıkları emekli maaşı ile mutlu olduklarını, hiçbir platformda şikayetlerinin duyulmadığını; çünkü haklarının altın tepside sunulduğunu biliyorduk.

Dün Saygıdeğer Ersen Gürpınar ağabeyim TESUD’un bir yazısını göndermiş, meğer binbaşılar da mağdur olup yoksulluk sınırının altında maaş alıyormuş! Oysa çalışma koşulları assubaylarla kıyaslanması mümkün olmayan binbaşılar ticaret yapmak amacı ile TSK ayrılıyorlardı, biraz da bu yüzden birçok tazminattan yoksun edilmişlerdi, demek aralarında istisnalar varmış şikayetlerini derneklerine iletmişler. Yoksulluk sınırında yaşadığı bahsedilen %98'lik kısımdan adı telaffuz edilmese de en az %95'i assubaylardır! TESUD, Kd.Bnb.ların da tazminatlardan yararlanmalarını istiyormuş. Peki, binbaşılar ne olacak derseniz merak etmeyin onları da bir madde arasına sıkıştırırlar. İyi de emekli olan binlerce yüzbaşı var onlardan neden bahsedilmiyor? NEDEN BAHSEDİLSİN CANIM, ONLAR ASSUBAYLIKTAN SUBAY OLMUŞLAR, YANİ ÜVEY EVLATLAR...

Sn.TESUD başkanı  TSK mensuplarına uzun süredir zam yapılmadığından yakınırken keşke genellemesi içerisine uzun yıllar omuz omuza görev yaptıkları bir emirleri ile ölüme gönderilen assubayların da insan olduğunu, onların da insanca yaşamaya hakları olduğunu belirtseydi, kimbilir belki de "ben yazsam bile ön yargılar değişmez" diye düşünmüştür... Ne diyelim adalet birgün herkese gerekecektir.

Saygılarımla.

 

Binbasilar

Yorumlar

+2Hasan ÇANKAYA25-06-2012 18:55#12
Emekli binbaşının sorunlarını dile getiren Tesud doğrusunu yapmıştır. İnsanlar iş kollarına göre örgütlenirler. Temad gibi askerin sorunu, uzmanın sorunu, çalışanların sorunu deyip Türkiye'yi kurtarma planları yaparsan 1/4'ünü alırsın. Herkes bulunduğu alanda mücadelesini verirse bir yere varılır. Ve sorunlar önceliklere göre belirlenir. Çalışanla emeklinin sorunu aynı değil. Temad'ın daha fazla açılım yaparak TSK'daki sivil memurlar ve emekli binbaşıların sorunlarını da sahiplenmesini bekliyorum. :))
----------------------------------------
YÖNETİCİ NOTU
Sayın Çankaya
TEMAD, assubaylar dışındaki grupların sorununu dile getirirken TSK içindeki adaletsizliği vurgulamak istemişti, elbette assubayların sorunu bizim önceliğimizdir.
+11Mehmet21-06-2012 14:54#11
%95 yoksulluk sınırının altında diyor ama %001 için zam istiyor. Ehh ne de olsa kendilerinden... Diğerlerinin yaşama hakkı zaten yok...
+10atilla abaylı20-06-2012 20:57#10
Belki de rüzgarımızı arkalarına alıp bize de düşer düşüncesinde olabilirler.
+14yusuf karakoyun20-06-2012 18:42#9
Binbaşılara temsil tazminatını vermek için uydurulmuş, Assubayları da hiç bahsetmeden,çoğ ul ifadesinin anlamını güçlendirmek için kullanan bir yazı olduğunu düşünüyorum. Subayların % 95'i zaten son zamanlarda da hiç mağdur edilmediği gibi ekonomik anlamda pozitif ayrımcılığada tabi tutulmuşlardır.
+17İSRAFİL20-06-2012 17:05#8
Adam emekli general bir şeyi daha öğrenmiş olduk, demek ki emeklilikte de üniforma hiç çıkmıyor sırtından, gereği diye rıcada bulunmuş genelkurmaya milli savunma bakanlığını da arkasına eklemiş adam biliyor sorunun genelkurmayda çözüleceğini gereği demiş, artık genelkurmay nasıl yapar eder bu binbaşıları da temsil tazminatı ile donatır, e canım adam gereği diye rıcada bulunmuş yapmazlarsa ayıp olur, ha assubaylar mı boş ver canım onlar arenada ölümüne dövüştürülen köle gladyatörler nasıl olsa ölecekler,ayıp size, sizin gibi adamlara ağzıma o kadar neler geliyor ki söylemekten utanıyorum lanet olsun böyle insanlığa...
+16Erdal Günşer20-06-2012 15:37#7
TESUD'u bu yazısı nedeniyle kutluyorum. Herşeyden önce emekli yarbay ile binbaşı arasındaki maaş farkının adaletsizliğini gündeme getirmişler.Sonuçta emekli subaylar derneği. Yazıda dikkatimi çeken husus şudur. Askeri yazışma prosedürü uyguluyorlar. Gereği hanesine Genelkurmay Başkanlığını yerleştiriyorla r. Sonuna da "RİCA EDERİM."
Acaba TEMAD'da rica edebilir mi?

Bir de yazının arkasına bir emekli binbaşı bordrosu koyup bir de yazıya "EK: Nisan 2012 Emekli Binbaşı maaş bordrosu" deseler of of of...
+15Orhan ORHUN20-06-2012 08:38#6
Uygulama gayet güzel.Söz uçar, not esastır sözü boş yere söylenmemiş... Görüldüğü üzere zabitan işini biliyor,eşeğini de sağlam kazığa bağlıyor.
İş bilenin MEÇ kullananın.
Sizi gidi kıskanç Assubaylar sizi...
+8AHMET TOLGA20-06-2012 00:48#5
HİÇ GÜLECEĞİM YOKTU.HAAHAAAHAAA.BEN İSTEMİYORUM BU ARKADAŞLARA VERİN.HALA ÇOK GÜLÜYORUM.
+19Mithat Türetken19-06-2012 22:06#4
Türk Subaylar Kuvvetleri camiasında ''Assubay'' kelimesini yazmak veya zikretmek yasaktır. Aksi halde ya elleri ya da dilleri yanar.
+17metin ayan19-06-2012 19:33#3
Adamlar kendi gidip söylemeye zahmet etmemiş,dağıtım gereği yapmış,istek garanti olacak yani...
+24Ersen Gürpınar19-06-2012 18:33#2
TESUD, personelin büyük bölümü yoksukluk sınırında maaş alıyor derken dili bir türlü assubay kelimesini telaffuz edemiyor.
Benim bu binbaşılara içim parçalandığı gibi diğer subaylara da acıyorum, adamların kraliyet ailesi fertleri gibi yaşam imkanları yok, oysa onlar kendilerini imtiyazlı ve gökten zenbille inmiş kişiler olarak görmüyor mu?!
Bu ordu TSK düşmanlarının bile yıllardır yapamadığını yaptı personel arasında ayrımcılık ve sevgisizliği yerleştirdi ne kadar övünseler azdır...
+26Abdullah ZENGİN19-06-2012 11:12#1
Sayın Atılgan,
İşte ucube bir talep daha,adil değilsen, Demokratlıktan, demokrasiden bahsetmek hakkını kaybedersin.Talep eden kim,karşı olduğumuz zihniyetin temsilcileri,ad il olmalarını beklediğimiz sistemin uygulayıcıları.Ne beklenirdi ki?
Kendisinden başka kimseyi düşünmeyen zihniyet birgün yok olacaktır.
Bizler de aynı hatayı yaparsak sonumuz hüsrandır.Hep Adalet hep Adil,hep Hz.Ömerin ADALETİ,İNSAN üzerine binamızı kuracağız. Saygılarımla.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...