Çarşamba, 02 Şubat 2011 15:29

GENE Mİ BİR BAŞKA BAHAR?

Oy ver
(7 oy)

Değerli arkadaşlarım.

umutsuz-bekleyis

Assubaylarla ilgili kanun tekliflerinin konum ve durumlarını bilmek istiyorsanız buyrun görün. Her şey ortada. Önümüzde seçim var ya, nasıl olsa yine kandırır, aldatır, oyalarız düşüncesini uygulayıp, ÜÇ MAYMUNU oynayacaklar.

Maaş promosyonu geneli kapsadığı için belki çıkar. Ama korkarım burada yine önceki iyileştirmelerde olduğu gibi ASSUBAYLARI  unutmazlar veya özellikle KAPSAMDAN çıkarmazlar.

Saygılarımla.

Kanun Teklifi Bilgileri
İmza Sahipleri Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 23/2
Esas Numarası 2/40
Başkanlığa Geliş Tarihi 29/06/2005
Teklifin Başlığı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununda ve Sosyal Güvenlikle İlgili Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Temsil Tazminatı Ödenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Binbaşıların astsubaylıktan subaylığa geçme kıdemli yüzbaşı, astsubaylıktan subaylığa geçme yüzbaşı ve astsubaylar grubunda yer alan kıdemli başçavuşların makam tazminatından yararlanabilmesi yönünde Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununda değişiklik yapılmakta ve temsil tazminatı ödenmesi hususunda Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenme koşulu kaldırılmaktadır.
Teklifin Son Durumu KOMİSYONDA

Kanun Teklifi Komisyon Bilgileri
Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar Tarihi
Esas Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu 01/11/2007
Komisyonda
Tali Komisyon Milli Savunma Komisyonu 01/11/2007
Komisyonda

Kanun Teklifi Bilgileri
İmza Sahipleri Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 23/2
Esas Numarası 2/69
Başkanlığa Geliş Tarihi 14/11/2007
Teklifin Başlığı 926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununa Bazı Maddelerin Eklenmesine Dair Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile yüksek öğrenim görmüş emekli astsubayların mevcut statü ve haklarının eğitim düzeyleri ile uyumlu hale getirilmesi amaçlanmaktıdır.
Teklifin Son Durumu KOMİSYONDA

Kanun Teklifi Komisyon Bilgileri
Komisyon Tipi Adı Giriş Tarihi Çıkış Tarihi Yapılan İşlem Karar Tarihi
Esas Komisyon Plan ve Bütçe Komisyonu 27/11/2007
Komisyonda
Tali Komisyon Milli Savunma Komisyonu 27/11/2007
Komisyonda
 
 
Kanun Teklifi Bilgileri
İmza Sahipleri Kanun Teklifinin Metni
Dönemi ve Yasama Yılı 23/5
Esas Numarası 2/769
Başkanlığa Geliş Tarihi 08/10/2010
Teklifin Başlığı Emekli, Yaşlı ve Özürlülerin Maaş Promosyonu Alması Hakkında Kanun Teklifi
Teklifin Özeti Teklif ile; Sosyal Güvenlik Kurumundan aylık alan emekli, özürlü ve yaşlıların da diğer kamu görevlileri gibi maaşlarını aldıkları bankalardan maaş promosyonu almalarının sağlanması öngörülmektedir.
Teklifin Son Durumu GÜNDEMDE

Yorumlar

+2Ersen Gürpınar03-02-2011 00:17#1
Sn.Çam,değerli arkadaşım sözünü ettiğiniz 2/40 sayılı teklif 2005 yılında temsil tazminatı ilgili, 2/69 sayılı teklif 2007 yılında intibaklarımızl a ilgili CHP milletvekili sn.Baratalı tarafından verilmiş yıllardır da işleme alınmamıştır;

İşin enteresan tarafı yıllardır 9/1 adeletsizliğini dile getirmemize rağmen teklifi birlikte hazırladık diye övünen TEMAD Sn.Akman'ın teklifinde bu adaletsizliği görmezden gelmiştir üstelik kendilerine gnkur personel başkanlığında 9/1 özellikle verilmedi bu verilseydi 1/4 verilmesi gerekirdi bilgisine rağmen; Ben bu konuda TEMAD yönetimine söyleyecek söz bulamıyorum tek umudum yaptığımız mail kampanyası ve Temad hukukçuları ile yaptığım özel bilgilendirmede konu hakkında gerekeni yapacakları sözünü vermeleridir. son teklif ise sizinde belirtiğiniz gibi tüm emeklileri ilgilendiren promosyonlarla ilgili yani devletin kasasına etki etmeyen bir teklif olması dolayısıyla muhtemelen çıkacaktır. ONURUNA SAHİP ÇIKMAYANLARIN HAKSIZLIKLARA SESSİZ KALANLARIN ŞİKAYET HAKLARI YOKTUR

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...