BİR GERÇEK ÖYKÜ

02 Oca 2019
2837 kez

Semih Özbey, Ferdi Polat, Müslüm Altıntaş, Adil Kavak, Sedat Yabalak, Sedat Vardar, Vedat Kaya, Sedat Sungur’un yıllardır bölücü terör örgütü PKK’nın elinde olduğunu belki bilenimiz azdır.

Onların dışında isimlerini öğrenemediğim 4 askerimizin daha teröristler tarafından tutulduğunu öğrendim.

Acıyı, sızıyı çeken aileleri. Bölücü hainler, asker ve polislerden oluşan güvenlik görevlilerimizi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin saldırılarından korunmak için onları Kandil bölgesinde “canlı kalkan” olarak kullanıyor.Böylece, Hava kuvvetlerimizi saldırılardan vazgeçirmeye çalışıyorlar.

OĞLUNU KURTARMAK İÇİN

Her birinin öyküsü farklı. Gürsel Özbey, Malatya Ticaret Borsası Başkanlığı görevinde bulunuyordu. Oğlu Semih daha üç aylık astsubaydı. Rize İl Jandarma Komutanlığı’nda görevliydi. Annesinin ağır hasta olduğunu öğrenince 18 Temmuz 2015’de Tunceli-Pülümür yolunu kullanıp memleketine gidiyordu. O dönem yol kesmeyi alışkanlık haline getiren teröristler, Astsubay Semih Özbey’i de kullandığı otomobilden indirip götürdüler. Götürüş o götürüş.

Baba Gürsel Özbey, oğlunu kurtarmak için yollara düştü. Tunceli-Pülümür yolu sık sık teröristler tarafından hep aynı noktada kesildiğini öğrendiğinde, oğlundan haber alabilmek için o yollarda dolaştı. Teröristler, onun da otomobilini durdurdu. Baba, “Tek beni götürün de oğlumu bırakın” diye onlara yalvardı. Teröristler, örgütten aldıkları talimat gereği sadece güvenlik güçlerini kaçıracaklarını belirtip, “Baba sen git. Oğlun için bizim de yapacağımız bir şey yok” deyip serbest bıraktılar.

Baba, oğlunun son görüntüsünü 8 arkadaşıyla birlikte 7 Haziran 2018’de örgüte ait bir sitede gördü. Onlar da kurtarılmaları için devlete sesleniyorlardı.

HEP SABIR DEDİLER

Baba Gürsel Özbey Başbakanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu'yla da Yıldırım'la da iki kez görüştü, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a da ulaştı; Konuşmaların sonunda babaya hep "sabır" dilediler Evlatlarının birgün serbest bırakılacağı yada kurtulacağı günü umutla bekliyorlar, Gerçekten kolay değil başka bir ülkenin toprağında bulunan teröristlerin elindeki askerimizi,polisimizi kurtarmak, Evlatları bölücü örgütün elinde olan aileler zaman,zaman biraraya geliyor TBMM.deki parti yöneticilerini ziyaret ediyor dertlerine çare bulunmasını istiyor ; Onlarında elinden gelen birşey yok O GÜNDEN SONRA Devletimiz terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde yürütmeye çalışıyor Geçen yıl içinde 189 askerimiz 13 polisimiz 18 güvenlik korucumuz olmak üzere 220 şehit verdik; 2017 yılında toplam şehidimiz 274 kişi olmuştu Bu kadar şehit AKP döneminde ençok şehit verdiğimiz 5nci yıldı; Bölücü örgütün terörü azdırdığı askerimizi kaçırmaya başladığı 7 Haziran 2015 seçiminden 31 Aralık 2018 tarihine kadar şehitlerimizin sayısını öğrendiğinizde inanamıyorsunuz 964'ü asker,365'i polis 170'i güvenlik korucusu olmak üzere toplam şehit sayımız bin 436'ya çıktı

ASIL DARBE ONLARA 

Asker,polis,güvenlik korucusu şehidimiz 2018 yılında toplam 220 ama bu mücadele sırasında bölücü örgüte de çok ağır darbeler indirildi; 1OCAK 2018 31 Aralık 2018 tarihleri arasında 107 si örgütün üst düzey yöneticisi olmak üzere 693 terörist öldürüldü,534'ü sağ yakalandı 519 terörist te güvenlik güçlerine teslim oldu  Örgüte katılım neredeyse sıfırlandı.......

YAZININ DEVAMI https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarlar/saygi-ozturk/bu-bir-gercek-oyku-2949966/?utm_source=partners&utm_medium=gazeteoku.com&utm_campaign=feed

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 02 Ocak 2019 13:19
Ögeyi Oylayın
(0 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile