Çarşamba, 18 Ekim 2017 10:26

17 EKİM ASSUBAYLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

Oy ver
(11 oy)

 

17 Ekim 2017 günü Ankara, güneşli ve serin bir sonbahar sabahına uyanıyordu.

Anıtkabir’in kapıları ziyarete açılır açılmaz alışılmadık bir hareketliliğe sahne oluyordu, oysa bu gün herhangi bir milli bayram değildi.

Kapıların açılmasını bekleyen otobüsler konvoy halinde Anıtkabir alanına giriş yapıyor, Aslanlı yolun iki tarafına diziliyorlardı. Otobüslerden inen emekli, görevi müsaade ettiği için izin alıp gelebilen muvazzaf astsubaylar Aslanlı yolun girişindeki geniş alanı dolduruyorlar, otobüsler girişe devam ediyor, girişten itibaren sağlı sollu yürüyerek gelen astsubaylar meydandaki coşkulu kalabalığa katılıyordu.

TEMAD’ın töreni saat 11:00’de olmasına rağmen meydan tamamen dolmuştu. Saat 09:30'da Sayın TEMAD Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri gelip kalabalığa katıldı. Başkanın gelmesi ile meydan daha bir hareketlendi. Başkan il ve ilçelerden gelen guruplara “HOŞGELDİNİZ” diyor teker teker hepsi ile kucaklaşıyor, başkan herkesle kucaklaşabilmek için mümkün olduğunca seri hareket ediyor, bir guruptan ötekine geçiyordu. Meydan tamamen dolmuştu, buna rağmen girişler devam ediyordu.

Saat 10:15’te bir yabancı ülke temsilcilerinin Ata’yı ziyaret töreni vardı, yerli ve yabancı basın oldukça kalabalık gelmişti. Türkiye ile o ülke arasında yaşanan son dönemdeki gerginlik nedeniyle bu ziyaret normalden fazla ilgi çekiyordu.

Saat 10:00’da Anıtkabir görevlileri nazikçe yabancı misyonun törene başlayabilmesi için yer açılmasını istediler, tören başlangıç noktasındaki alan boşaltıldı. Yabancı misyon saat tam 10:15’te Aslanlı yola çıktı.

Saat 10:45’te TEMAD’ın gönderdiği bir araçla Saygıdeğer abimiz, TEMAD’ın kurucu üyesi Mehmet DAREGENLİ, elinde bastonu, fötr şapkası ve her zaman olduğu gibi güler yüzü ile araçtan indi, kendisini TEMAD Başkanı karşıladı, elini öptü. Araçtan SÜVARİ giyimli bir ağabey ve bir gazi daha indi. Kalabalık o tarafa yöneldi.

Basın olağanüstü ilgi göstermişti kalabalığa, CNN ve KanalD’nin 7 dakikalık canlı yayın yaptığı söyleniyordu. Muhabirler bir çok arkadaşımıza mikrofon uzattı. Hepsi gururla mesleklerini ve burada bulunuş amaçlarını anlattılar.

Saat tam 11:00’de Tören Başlangıç noktasında Sayın TEMAD Genel Başkanı, hemen arkasında Mehmet DAREGENLİ ağabeyimiz, arkasında TEMAD Başkan adayları Sayın Yüksel BİNİCİ, Hamza DÜRGEN, Sami İnan, yönetim kurulu üyeleri ve meslektaşlarımız vardı. Bir ara başkan adayları ile Sayın TEMAD Genel Başkanı’nın samimi sohbet ettiklerini gördüm. Hepsi neşeliydi.

Saat tam 11:00’de tören başladı, Mozeleye çelenk konulması safhasına katıldım, ortalardaydım ama, şeref defterinin imzalanması aşamasına izdiham nedeniyle katılamadım. Çünkü Sayın TEMAD Genel Başkanı Mozeleye çelenk koyarken, aslanlı yola yeni girenler vardı.

Tahminimce 18000-20000 (on sekiz-yirmi bin) kişi katılmıştı.

Birlikten doğan gücümüzden duyduğumuz gurur ve müthiş dayanışmanın mutluluğu ile meydandan ayrıldık.

İNANMADINIZ DEĞİL Mİ?

AMA KABUL EDİN, ÇOK GÜZEL BİR HAYALDİ.

 

BÖYLESİNİ HAYAL ETMEK BİLE GÜZELDİ.

Siz istediniz!

Gerçeğini anlatayım o zaman!

Saat 09:30 gibi meydana ilk TEMAD Kurucu Üyesi Mehmet DAREGENLİ ağabey gelmiş. Saat 10:30’da meydana vardığımızda 50-60 kişi vardı.

İlgi odağı Mehmet DAREGENLİ Ağabeydi.

Saat 11:00'de FACEBOOK’taki resimlerde de görüleceği üzere 150 kişi civarında kişi toplanmıştı. Oysa Ankara’da 20.000 emekli astsubay olduğu söyleniyor.

Sayın TEMAD Genel Başkanı saat 11:10 gibi geldi, kimseyle muhatap olmadan tören başlangıç noktasındaki yerini aldı. Birkaç dakika sonra tören başladı. Alandaki tek basın mensubu (!) Ayhan Bayırlı meslektaşımızdı.

Beni TEMAD’tan ihraç eden Süleyman KALYONCUOĞLU beni görünce muhtemelen astsubaylıktan da atamadığı için üzülmüştür.

Rutin tören programını takiben alandan ayrıldık.

Başkan adaylarından sadece Sayın Sami İNAN vardı. Sayın Yüksel BİNİCİ ve Hamza DÜRGEN’i görmedim. Katılmadılar dersem hata yapmış olabilirim. Katıldılarsa da ben görmedim.

Her tören sonunda oluğu gibi, hayal kırıklıklarımızı omuzlarımıza yüklenip, tören alanından ayrıldık.


Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

YAZI BAŞLIĞINDAKİ RESİM ESKİ YILLARA AİTTİR BU RESİM DE BU YILKİ KUTLAMALARIN RESMİDİR...

 

 

Yorumlar

+7Hikmet BOLAT18-10-2017 11:21#2
Ne yazık ki yeni yönetime aday olan meslektaşlarımı zı bu günümüzde göremedik.
+10EMEKLİ ASSUBAYLAR18-10-2017 10:45#1
Yıllarca Assubayların bir günü ve marşı olmasını istedik; Sonra birileri çıktı kişisel hesaplarla çıtayı yükseltip DÜNYA ASSUBAYLAR GÜNÜ ilan etti tabiki bir hayaldi ülkemizde bile resmen kabul edilmeyen bu günü kerhen de olsa çoşkulu kalabalıklarla kutladık; Yıllarca hiç olmazsa ülkemizde resmen tanınsın umudu içindeyken Ahmet KESER 17 Ekim 2017 tarihinde çoşkunun,katılı mın olmadığı 17 EKİM 2017 günü Anıtkabir defterine Assubaylar günü ile ilgili tek kelime yazmadı.. Bizler ASSUBAYLAR GÜNÜ'nü adaleti de gerçekleştirere k mutlaka kutlayacağız. 17 EKİM ASSUBAYLAR GÜNÜ İLE İLGİLİ BİR MESLEKDAŞIMIZIN DEĞERLENDİRMESİ Nİ KELİMESİNE DOKUNMADAN YAYINLIYORUZ Saygılarımızla

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...