HER GEÇEN GÜN BÜYÜYEN TEHLİKE : MÜLTECİLER...

12 Eyl 2017
310 kez

İlk gelmeye başladıklarında  zamanın dış işleri bakanı  Ahmet Davutoğlunun sözleri hala kulaklarımızda ; "Bizim psikolojik sınırımız yüz bin kişidir,daha fazlasını alamayız" bu sözleri unuttukmu ? asla,


Bugün ülkemizdeki gerçek sığınmacı sayısını eminim ülkeyi yönetenler dahi tam olarak bilmiyorlardır,  bir kısmının üç milyon , bir kısmının üç buçuk milyon, bir kısmının ise dört milyondan fazla diye telafuz ettiği rakamlardan söz ediyoruz .

Avrupanın,  abd'nin   sığınmacı almamak için direndiği ,    AB ile 3,5 milyar avro karşılığı geri kabul anlaşmasının imzalandığı , bu paranında  bu güne kadar ancak % 10 unun alınabildiği aşikarken  , Japonya'nın  sadece  (1)  mülteci aldığı bir dünyada,hele hele Müslüman ! suudilerin   ve  başı sıkışınca her fırsatta yardıma koştuğumuz ve kişi başı 88.559 dolar ile dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan  katar'ın tek bir mülteci almadığı dünyada Türkiyenin bu yükü tek başına sırtlamasının sebebi nedir ?

Hiç kimse "din kardeşiyiz" lafının altına sığınmasın,  Dünyada  1,6 milyar müslüman nüfus var ve bunun bir kısmı  çok zengin petrol  ülkeleri , görünen o'ki körfezin bu para babaları  sadece kendilerine müslüman.  her seyahatleri   7- 8 uçak ve yüzlerce ton eşya ile yapılan , israfta sınır tanımayan  bu petrol ağaları tek bir mülteciye kapılarını açmamaktadırlar.

Suriyeli mültecilere kılını kıpırdatmayan Katar,  Arakan'a sadece 100.000 dolar yardım ederken , Kasırgadan zarar gören abd'ye 30 milyon dolar yardım gönderebiliyor,  bunu izah edecek birileri varmıdır ülkede ?

Ülkemizde durum nedir ?

Sayın Cumhurbaşkanının ;  "Suriyelilere tek başımıza 30 milyar dolar harcadık"  demesinin üstünden sadece iki ay geçmiş,(8 Temmuz 2017 ).
Peki , Ülkemiz tek başına bu kadar yükün altına girecek güce sahip'mi ?  hiç sanmıyorum, eğer öyle ise Çalışanına - emeklisine  % 3,5 zammı , bir başka deyişle bir kilo kıyma parasını maaş zammı diye uygun görürmü ?

Bir başka açıdan bakarsak;

Son üç yılda  Suriyeli sığınmacılar  500.000  çocuk doğurmuşlar,  her yıl ortalama 160.000 - 175.000 doğum gerçekleşiyor , bu yetmezmiş gibi çocuk sahibi olamayan sığınmacılara'da devlet  ücretsiz "tüp bebek" tedavisi sağlıyor,  sağlık için kendi vatandaşımızın katkı payı adı altında kaç çeşit para verdiği ortada iken, sığınmacıların tek kuruş para ödemeden sağlık hizmeti almasının sebebi nedir ?

Senede bu kadar çoğaldıklarını göre , ülkemizdekilerin büyük bir bölümü genç nüfus demektir, bunların gidip ülkelerinde savaşması gerekmezmi ?  sahillerde - parklarda  keyf yapan , birde etrafa taşkınlık yapanlar bunlar, olay çıkartan bunlar,

Küçük esnafımızın çeşit çeşit vergilerden beli kırılıp, kepenk kapattığı ülkede sığınmacıların hiç vergi vermeden ticaret yapmasını kim , ne ile izah edecek ?

Artık gün geçmiyor'ki televizyonlarda sığınmacıların cinayet, gasp , tecavüz, taciz , hırsızlık haberleri duyulmasın,  kendi suçlularımız bize yetmiyormu acaba ?

İşin bir başka boyutuda sağlıkta;
Neredeyse Türkiyenin  yıllardır unuttuğu  Sıtma - Şark çıbanı - Çocuk felci - Tüberküloz - Kızamık - Tifo - Bruselloz   gibi hastalıkların mültecilerle birlikte yeniden hortlaması.

Neden bunları yaşamak zorunda bırakılıyor insanımız ? , Maksadın sadece din kardeşiliği olmadığı aşikar ,  nasıl bir oyunun parçası oluyoruz milletçe ?

Daha yeni basına düşen bir haber;
Suriyede ailerinden aylık bin liraya kiralanan çocuklar, İstanbulda suriyeli dilenci mafyası tarafından dilendiriliyorlar,

Sayın Kemal Kılıçtaroğlu bir televizyon proğramında aynen şöyle dedi;

"Suriyeli sığınmacılar yakında bu ülkede kendi Mafyalarını kuracaklar" ...

Yerden göğe kadar haklı değilmi ?

Başka bir konu:

Malum  ülkemiz su fakiri bir ülke,  bu gidişle 25-30 yıl sonra  su sıkıntısı çekeceğimizi istatistikler söylüyor,  zaten millet olarak çevre bilinci olmayan bir toplumuz, yeşil alanları, ağaçlık alanları, dere yataklarını rant'a çevirmekte üstümüze yok,  bu kadar mültecinin ülkeye yüküne birde bu açıdan bakın,
Yakın gelecekte Bölgede su yüzünden savaş çıkması hiçte uzak bir ihtimal değil.

Sığınmacıların bu hızla çoğalmaları ve bu ülkede kalmaları demek,  çok değil 18-20 yıl sonra ülke nüfusunun % 10 u, 12 si demektir,
Bilmem yaklaşan tehlikenin farkındamıyız ?  misafirlikte bir yere kadardır,

Birde diğerleri var, Somalili, Afganlı , Afrika kıtasından, ve kaçak çalışan 200.000 den fazla Ermenistanlı, 

Suriyeli mültecinin Afganlı - İranlı  mülteciyi kaçırıp fidye istediği bir ülke olduk,

Hal böyle iken ,

Bir Ata sözü ile yazıyı bitirelim,

anlayana,

MİSAFİR  MİSAFİR İSTEMEZ ,  EV SAHİBİ HİÇ BİRİNİ İSTEMEZ ...

 

Otomatik alternatif metin yok.

Ögeyi Oylayın
(84 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 EMEKLİASSUBAYLAR 12-09-2017 16:58
Biz merhametli bir milletiz ancak bizim bu duygumuz istismar edilmektedir Kendi ülkesine yararı olmayan inandığı tarafta savaşmayıp ülkemize kaçan ekmek elden su gölden beslenen ve de hertürlü melaneti içinde barındıran 3 milyon mülteciye bakıyoruz; AB ülkeleri bu mültecileri karpuz seçer gibi seçip kalanını bize iade ediyor verilen destek sözleri tutulmuyor Suriye'de bir güvenlikli bölge tesis edilerek mültecilerin orada ikameti ÖZELLİKLE sağlanmıyor yine emperyalistlerin kumpası ile karşı karşıyayız Türkiye emin çesur kararlarla bu soruna çözüm bulmalıdır.
Alıntı