SABRIN SONUNDA ADALET YERİNİ BULMALIDIR

19 Eki 2011
47 kez
bekleyen-sorunlar

Değerli meslektaşlarım;

Bildiğiniz gibi TEMAD 13. Olağan Genel Kurulu 11 Ekim 2011 tarihinde toplanarak seçimlerini yapmış ve yeni yönetim kadrosunu belirlemiştir. Bu seçim sonuçları değiştirilen yönetim kadroları ile  hak arama, haksızlıklar karşısında hukuk ve adaletin peşinden koşma konusunda bu güne kadar yaşadığımız tüm anlayışları değiştirerek yeni ve çağdaş bir yol izlemelidir.

Yönetimi için seçildikleri kurumun bir hak arama, haksızlıkların önüne geçme, sosyal ve ekonomik hakların yanında, meslektaşlarına insani yardımların yapılmasına yönelik bir amaçla kurulmuş olduğunu hiçbir şekilde gözardı etmeden çalışmalarını sürdürmelidir. Bu amacın gerçekleşmesi için ise birtakım donanımların ve bilgi birikiminin olması şüphesizdir.

Öncelikle, demokrasi kültürünün tam olarak yerleşmiş olması, iyi niyetli tüm eleştiri ve öneriler büyük bir olgunlukla ve hassasiyetle karşılanmalı, dikkate alınmalı , önem verilmeli ve not edilmelidir.

Eksiksiz bir hukuk bilgisinin olduğu danışmanlık ekibi oluşturulmalıdır. Hak aramada kararlı bir yönetim, haksızlık ve adaletsizliklerin ne olduğunu, nedenlerini ve yarattığı olumsuz sonuçları bilmeden, bu  sorunları hukuki gerekçeleri ile tesbit etmeden yola çıkıldığı takdirde, art niyetli çevrelerin istismarına uğranacağından emin olmalıdır.

Önem ve aciliyet sırasına göre; adalet ve hakkaniyet kavramlarına azami titizlik göstererek, yanlış anlamaları ve imtiyaz istismarını önleyici bir biçimde, hukuki gerekçeleri ayrıntılı bir şekilde oluşturulmuş önerilerle yetkililerin karşısına çıkılarak hak aranmalı, haksızlıklar dile getirilmelidir.

Meslektaşlarımızın büyük bir çoğunluğu kendi hakları konusunda dahi bilgisiz, yine önemli bir kısmı da maalesef ilgisiz ve nemelazımcıdır. Yapılması planlanan tüm iş ve eylemler konusunda meslektaşlarımıza ulaşılarak bilgilendirilmeli ve ilgili olmaları için çağrı yapılmalıdır.

Bütün bunlar derhal yapılacak işler değildir. Makul bir süre yoğun bir çalışma ve hazırlığı gerektirdiğini hepimizin bilmesi gerekir. Bu nedenle yeni yönetime, hazırlıklarını yapabilmeleri için makul bir süre tanınmalı, çok acele ile eksik ve hatalı işlem ve eylemlere sürüklenmelerine neden olunmamalıdır.

Yönetimin meşalesi hukuk, adalet ve hakkaniyet olmalıdır. Basit menfaat oyunlarına alet olunmamalı,temsil ettiği bu toplumun çektiklerini bir an olsun akıllarından çıkarmamalıdırlar. Unutulmamalıdır ki hak ve adalet aramaktan ve yurt sevgisinden başka hiçbir düşüncesi olmayan bu insanları dahi,  kandırılmışlıkla suçlayabilecek art niyetli birtakım kişiler, gerçeklerden habersiz olan halkımızı aldatmada oldukça mahirdirler. Bu yöntem  halkımızın önem verdiği kavramlar üzerinde her zaman kullanılan ve asla vazgeçmedikleri etkili bir oyundur. Bu oyuna artık bir son verme zamanı gelmiş ve çoktan geçmektedir.

Yeni yönetimi çok önemli ve yoğun çalışmalar beklemektedir. Onların başarılı olmaları için şimdiden kolay gelsin diyor, tüm meslektaşlarıma bu yönetimin çalışmalarına ve taleplerine katkı verici, sabırlı, yardımcı ve yol gösterici olmaları dileklerimle saygılar sunuyorum.

Ögeyi Oylayın
(29 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#3 Orhan SELIŞIK 20-10-2011 18:36
Çok sevgili ve değerli meslektaşlarım ve Yeni Yönetim kurulumuz ;
Seçimler başlamadan çok önce zümremiz ile ilgili her platformda Sn.EROL yönetiminin artık görevi bırakmasını ve zümremizi en iyi şekilde temsil edecek olan yeni bir yönetim kurulunun oluşturulması hususunda çeşitli yorumlar yaptık.Basiretsiz ve yeteneksiz yönetim kurulunun 9 senelik iktidar dönemlerinde diş kovuğunu bile dolduracak bir gelişme yaratamadıklarını ( haa haklarını yemeyelim,SARI SAKINDIRAK ve MESTRES haricinde diyelim) eleştirdik durduk. Bu durum mevcut üyelerin derneğimizden uzaklaşmasına,üye olma niyetinde olan arkadaşlarımızı da bekle gör durumuna soktuğunu ifade ettik. Yeni yönetimden beklentilerimizin başında kırgın,küskün ve her ne sebeple olursa olsun (Yüz kızartıcı ve toplumda kabul görmeyen nedenler hariç) TEMAD'ımızdan uzaklaştırılmış olan kardeşlerimizin tekrar üyeliğe kabul edilmesi,kucak açılması,el uzatılması GÜCÜMÜZÜ arttıracaktır diye düşünüyorum. Yeni yönetim kurulumuzdan gerekirse tüzük değişikliğine giderek bir konsesyüz bir BARIŞ sağlanması gerekir diye düşünüyorum ve bu adımı bekliyorum. Hepinize sevgiler ve saygılar.
Alıntı
#2 Osman Ada 20-10-2011 10:04
Yeni TEMAD yönetimine başarılar diliyorum. Sn.Rafet DURAN'ın yazısında belirttiği gibi haklı taleplerimiz hukuki dayanaklarla anlatılmalıdır.Eski yönetim maalesef laf olsun torba dolsun tarzında sorunlarımıza yaklaşmıştır. 9/2'den başlayan MYO mezunlarına örnek olarak ebeler hemşireler gösterilmiş K.Komutanına ise MYO mezunları 8/2'den başlıyor biz 9/2 istiyoruz denilme gafletinde bulunulmuştur.Lise mezunlarına 1'nci derece hakkı verdik oturun oturduğunuz yerde yoksa hak kaybına uğrarsınız diyen Hv.K.Komutanının yazılı emrine bize lütufta bulunmadınız bu hak bizden 10 yıl önce 657 SK gereği lise mezunu devlet memurlarına verildi denilememiştir. Bunlar çok önemlidir.Sn.Keser yönetiminin bu hususlarda gerekli hassasiyet ve kararlılığı göstereceği inancı ile tekrar başarılar dilerim.
Alıntı
#1 Mustafa Levent 20-10-2011 09:52
9 yıldır toplumun umutlarını silen yönetimden kurtulmanın sevinci ile Sn.Keser ve yönetiminin kutluyorum.
Bu değişimin sağlanmasında büyük katkısı olan site yönetimimizi,Sn.Ersen Gürpınar büyüğümü,bilinçli arkadaşlarımızı da kutluyorum.
Bizi dahi iyi, daha umutlu günlerin beklediğine de inanıyorum. Hayırlı olmasıni diliyorum. Saygılar sunarım.
Alıntı