Salı, 06 Eylül 2011 00:06

BİRİLERİ UYUYOR, AMA KİM?

Oy ver
(14 oy)

gorunmez

Değerli meslektaşlarım,

TEMAD mesaj panosuna  arkadaşımız Sn.Veli TEMUR  "assubaylar uyuyor mu?" diye mesaj yazmış. Tabii uyuyan TEMAD yönetimini hiç ilgilendirmemiş, bu yazıyı dışarıdan bir yazar okumuş, köşesine taşımız, ardından da "TEMAD Başkanı Mustafa Erol sorunları dile getiren bir yazı göndersin yayınlayayım" demiş! Assubay ve sorunlarını kendine dert etmeyen, gezilerle, makamı ile mutlu, kişisel hesaplar peşinde koşan yönetimin ve  başkanın assubay sorunlarını çözme gibi bir misyonu olmadığı için yanıt verme zahmetinde bulunmamışlar!

Zaten oturup yazsa ne yazabilir? MSB ve Gnkur yetkilileri ile yapılan toplantıda dile getirdiği BİZLER İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYAN (!)

  • Kimlik kartları nüfus cüzdanı yerine kullanılsın
  • Kamp tahsislerini TEMAD yapsın
  • Müstafiler ordu evlerini girsin
  • Emeklilerin maaşından TEMAD aidatı kesilsin
  • Kanuni mirasçılara kalan Silah ruhsatlarından harç alınmasın

Daha buna benzer onlarca teferruat...

Bu konuları dile getirmek yerine; mahalle bekçisinden daha alt kademeden göreve başlama adaletsizliğimizden, hak edip alamadığımız tazminatlardan, sosyal tesislerdeki ayrımcılık ve mağduriyetten bahsetseydiniz "bakın bize hukuksuzluk yapıyorsunuz" anlamı çıkacağı için size sitem etmelerinden mi çekindiniz?..

Sorunları hukuki gerekçeleri ile bilmeyen, ifade kararlılığı gösteremeyen, "AİHM'ne açılan OYAK davasının kişisel hesaplara feda edildiği"ni dile getirenlere bir yanıt bile veremeyen bir yönetim elbetteki Sn.Tevfik DİKER'in sorunlarınızı bize yazın teklifine yanıt veremezdi!
Sağolsun özverili arkadaşlarımızın üye olduğu sitemizin basın ve halkla ilişkiler bölümü her zaman olduğu gibi yine TEMAD yönetiminin yapamadığını yaptı! Tüm sorunlarımızı içeren, bizlerin hak anayasası sayılan "BİZ KİMİZ? NE İSTİYORUZ?" yazısının yayınlanmasını sağladı. Gerek  bu yazıya gerekse yine özverili arkadaşlarımızın kişisel gayretleri ile gerçekleşen E.ASB.GÜÇBİRLİĞİ PLATFORMU'nun bilgilendirmesi ile FOXTV'de dile getirilen haksızlıklarımız ve çözüm önerileri için  bile bir destek yorumunu ve bir teşekkürü esirgeyen  bu yönetim bizi temsil edebilir mi? Elbette edemez ve 9 yıldır edememiştir...

Bu yönetimin başarısızlıklarını  ve bu aymazlıkları görmezden gelerek, "TEMAD eleştiriliyor, tüzel kişilik yara alıyor" yaygarası yapan lokal zihniyeti ve kişisel hesap sahipleri ile bu yönetimi başarılı bulanlar hiç vicdan muhasebesi yapmazlar mı? "Alma mazlumun ahını, çıkar ahasete aheste" sözündeki gibi bu zihniyetin sahipleri mazlum toplumun vebalini taşıyacaktır. Şiddetle kınıyorum!

Bizler onurumuz ve haklarımız için tüm engellemelere rağmen yasal mücadelemize devam edeceğiz.

Saygılarımla.

Yorumlar

0Hüseyin ÇETİN08-09-2011 12:57#4
Sayın Mehmet ATILGAN elinize sağlık, ama yazdıklarınızı anlayacak kapasitede birilerinin olması gerek. Maalesef kapasite dediğimiz o birilerinde yok, şayet olsaydı onuru ile istifa ederlerdi.
+2Erdal Günşer07-09-2011 18:12#3
Sayın ATILGAN, Kimlerin uyuduğu malum. Uyuyanlar emekli assubaylardır. TEMAD yöneticileri uyumuyor. Onlar seçilince yapmak istediklerini yapıyorlar. Yukarıda saydığınız maddeler de bizim ninnilerimiz. Bize onları çalıyorlar biz de uyuyoruz. TEMAD şube yöneticilerine sizin vesileniz ile şunu iletiyorum.
İyi mi böyle?
Çoğunuzun oturduğu yırtık koltuk bile hibe.
Çoğunuz hayır hasenat ile ayaktasınız.
Çoğunuz 50-100 üyeyi ancak toplamışsınız.
Çoğunuzun müdavimi 20 kişi.
Çoğunuz işlettiğiniz TEMAD lokalini bile açık tutamıyorsunuz.
Çoğunuz kirayı ödeyemediğiniz için sokak aralarında yarı beleş yerlerde yerleşiksiniz.
Çoğunuz üye aidatlarını toplayamamaktan şikayetçisiniz.
Çoğunuz bir araya gelip iftar bile yapamadınız. Koskoca Genel Merkez 26 Ağustos'ta Ramazan Bayramı kutlaması yaptı. Sorun bakalım kaç kişi katıldı bu bayramlaşmaya. Bırakın üyeleri yönetim kurulu tam kadro orada mıydı?
Çoğunuz bir minibüs kiralayıp bir yerlere gidemediniz.
Çoğunuz hiçbir şeyden haberdar olmamayı kâr sayıyorsunuz.
Çoğunuz bedava otobüsleri doldurarak eyleme gelecek emekli assubayları toplayamadınız.
Çoğunuz TEMAD'ın bu haline layık oldunuz.
İyi mi böyle...
Tüm yurtta 86 şubeymiş.. Pöh... Hadi canım...
Şubeler arası iletişim ağı var mı?
Birlikte hareket edilecek veya haberleşilecek bir sisteme sahip misiniz?
Şubelerin büyük bir çoğunluğunun TEMAD mesaj panosunda bile bir adet mesajı yok.
En son dergi ne zaman basıldı?
TEMAD BİZİ UYUTUYOR.
Şu teknoloji çağında dernek şubelerini çil yavrusu gibi dağınık tutmayı başarıyor. TEMAD assubaylar haricinde birilerine çok iyi hizmet ediyor.

Eline ve yüreğine sağlık Sayın ATILGAN.
Gerçekten beceriksiz olsalardı bırakın şu beceriksiz adamları derdim. Ancak becerikliler. Kendilerince iyi şeyler becerdiler.
Sağlıcakla kalın...
+3Ersen Gürpınar07-09-2011 00:33#2
Sevgili Atılgan kardeşim, Ata sözümüzde "Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az" demişler. Bu yönetime bırakın davul zurnayı KÖS çalıyoruz KÖS-KÖS dinliyorlar.Henüz postalını çıkaramamış bu statükocu zihniyetin bizim sorunlarımıza çözüm bulması mümkün değildir, bunlar o makama kişisel beklentileri için yapışmışlar onları anlayabiliyorum da BU KADAR AYMAZLIĞA BAZI ŞUBELER VE ARKADAŞLARIMIZ NEDEN TEPKİ GÖSTERMİYORLAR ONU ANLAMAKTA ZORLANIYORUM... Eline yüreğine sağlık, inşallah yazınız delegelerimizin sağlıklı düşünmesine neden olur.
+3Kubilay AKBULUT06-09-2011 13:31#1
Resimdeki gibi aslında var olmayan ,varlığı yokluğu belli bile olmayan TEMAD yönetiminin bu topluma daha fazla zarar vermeden,kişise l çıkar ve menfaatlerini bir tarafa bırakarak çoğunluğun çıkarlarını düşünüp şimdiye kadar Assubayları oyalayıp kandırdığı için özür dileyerek derhal istifa etmesi gerekir..Bu onurlu davranışı neden yapmak istemezler ki? Acaba bunları "istifa etmeyeceksiniz, yerinizde oturacaksınız "diye tehdit mi ediyorlar?..
Kubilay AKBULUT

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...