TEMYİZDEKİ DAVAM VE BEKLEDİĞİMİZ KANUN

18 Ara 2015
241 kez

Değerli Meslektaşlarım
Emekli aylığımı 1. derecenin 4. kademesinden alabilmem için 6 konuda açtığım ve temyiz safhasında olan intibak davasında davalı tarafından; Astsubayların rütbe, derece ve kademe bekleme süreleri ve yükselme şartlarının 926 Sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve Astsubay Sicil Yönetmeliğiyle belirlendiği. Talep olunan farklı 6 konuda derece ve kademe yükselmesi yapılacağı hususunda mevzuatta hiçbir maddenin olmadığı. Rütbe, derece ve kademe yükselmelerinin yetkili komutan ve amirlerin onayıyla gerçekleştiği, Sosyal Güvenlik Kurumunun rütbe, derece ve kademe yükselme onay makamı olmadığı. Davacının kurumu tarafından gönderilen hizmet belgesine ve yürürlükte olan mevzuat hükümlerine uygun olarak emekli aylığının bağlandığı ve ödenmeye devam edildiği beyan edilmiştir. Emekli aylığımı 1. derecenin 4. kademesinden almamı ve tazminat da almamı sağlayacak tüm belgeler avukatım tarafından sunulmuştur. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇIKMASINI BEKLEDİĞİMİZ KANUN Öncelikle Astsubay Çavuşluğa başlangıç derecemizin 9/2 olması. Sınıf okulu mezunu Astsubaylarla emeklilerine ve tüm Uzman Çavuşlarla emeklilerine kazanılmış hakları muhafaza edilerek 1 derece yükselme hakkı verilmesi. Rütbe ayırımı yapılmadan 18 yıl hizmet süresini dolduran Subay, Astsubay ve Uzman Çavuşlarla bunların emeklilerine makam tazminatı verilmesini sağlayacak şekilde kanun çıkması için, İlk defa lehimize oluşan bu siyasi ortamdan yeteri kadar faydalanabilmemiz için bir taraftan TEMAD yönetimi yetkili makamlarla görüşmeler yapmalı diğer taraftan da TEMAD ve EMUZDER iş birliğiyle çok katılımlı yasal miting yapmalıyız. 

Ögeyi Oylayın
(23 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 Ceyhan KAYA 24-12-2015 00:23
1990 yılında başladığım mesleki hayatım vazife maluliyetim sebebiyle 1993 yılında emekliliğimle sonlandı. Yukarıdaki içeriği okuyunca epey bir duygulandım. TSK madem bir aile ( böyle olması gerekir ) her ne hak olur ise hepimizi ilgilendirir ve yararına dönük mahiyette telakki edilmelidir. Bu sebeple emsallerinin ciddi bir kesimi astsubay olan bir kardeşiniz olarak yukarıdaki muhteva sebebiyle teşekkür ediyor saygılar sunuyorum... "Vazife malullerinin %25 zam mağduriyeti" ile ilgili bir yazımı da SİTE ayrıca yayınlamıştı, bundan dolayı da teşekkür ediyorum.
Alıntı