Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6532
Çarşamba, 16 Aralık 2015 21:06

AH TEMAD, VAH TEMAD...

Oy ver
(23 oy)

Kıymetli Meslektaşlarım;

"Yazmayayım" diyorum  ama öyle hatalar yapıyorlar ki, yaptıkları hata, sırf kendilerini ilgilendirse sesimi çıkarmayacağım.  O kadar bariz hatalar yapıyorlar ki; tüm assubay sınıfı bundan olumsuz etkileniyor. Bu kez de,  bilmeden çalışan assubaylara için benzer durum söz konusu.

Yani  müdahil olmasak, bir çuval inciri berbat edecekler yine...

Malumunuz,  bu günlerde "İntibak ve tazminatlar " konusunda çalışmalar var. Bizlerde bunlara müdahil olmaya, hiç bir kesiminin, haksızlığa uğramaması için uğraşıyoruz.

 Özellikle tazminatlar konusunda, "24 yıl ve II. Kad. Kd. Bçvş." şartının olmamasını, subaylarda olduğu gibi, assubaylarda da Başçavuş rütbesinden itibaren,  kademeli olarak tazminatların verilmesini savunuyoruz.

Eğer,  15 yıllık bir binbaşıya tazminat verilir de, 19 yıllık bir başçavuşa tazminat verilmezse burada adalet olmaz.

Malum,  yeni rütbe bekleme sürelerine göre;  bir assubay 18 yılın sonunda başçavuş,  24 yılın sonunda Kd. Bçvş. olabiliyor.

astbelge3


Peki TEMAD ne yapıyor?

Yine bilgisizce, ilgisizce ,  mail ve mektup kampanyası başlatıyor! Bakın size,  o kampanyadan iki  cümle arz edeceğim.

1'inci  cümle "Son zamanlarda hükümetimiz ve Genelkurmay Başkanlığının bazı hususlarda uzlaştığını görmek memnuniyet verici bir durumdur."

Buna ne denir?

 Kardeşim sana ne?  

Kimin?  kimle? "uyumlu,  uyumsuz çalıştığı" seni ilgilendirir mi?

Muhataplardan biri, "Daha önce uyumsuz mu çalışıyorduk?" dese,  ne diyeceksin?

Sen, kendi derdini "kısa öz anlat " yeter.

Bu da, Tazminatlarla ilgili,  2. cümleden bir bölüm; "Bu hususun tek kıstasta ve Kıdemli Başçavuş rütbesindeki personel ile onun emeklilerine verilmesi doğru ve adil bir çözüm olacaktır."

Yani mealen, "Tazminat,  sadece çalışan  ve emekli Kd. Bçvş.lara verilsin" diyor.

İyi de kardeşim, eskiden bir assubay, 18 yılda Kd. Bçvş. oluyordu,  ya günümüzde?

2009 sonrası değişiklik ile bir assubay,  24 yılda Kd. Bçvş. oluyor

Bir yandan, "24 yıl şartı kalksın" diyorsun, diğer  yandan,  "Kd. Bçvş. demekle 24 yıl şartını dolaylı olarak istiyorsun".

Daha sen, neyi? nasıl? isteyeceğini bilmiyorsun!

Genelkurmay veya Başbakanlık ; "Tamam, sizin, TEMAD'ın istediği gibi veriyoruz, emekliler dahil, yeni rütbe bekleme sürelerine istinaden,  tüm Kd. Bçvş.lara tazminat veriyoruz " dese, ne yapacaksın?

temad kampanya

Tamam,  insanlar her konuya vakıf olmayabilir, ama siz kurumsunuz. Temsilcinizim diyorsunuz. Kurumlarda ciddiyet ve konulara vakıflık esastır.

TEMAD'ın başlattığı bu kampanya,  tüm çalışan assubayların aleyhine olmakla birlikte,  emeklilere de yansıtıldığında emeklilerin de aleyhine olacaktır.  

  Bir teklif yapmadan önce, artısını, eksisini iyi hesaplamanız gerekir. Mesela sosyal medyada 24 yıl ve II. Kd. Kad. Kd. Bçvş. teklifinin TEMAD tarafından yapıldığı yazıldı.

Şimdi başlatmış olduğunuz,  mail ve mektup kampanyanız,  bu söylemi  desteklemiyor mu?

 

Yazının içeriğini değiştirin diyeceğim ama binlerce mektup, e-mail gittikten sonra değiştirsen ne olacak? 

 

Başkan konuşunca,  mangalda kül bırakmıyor.

  "Her şeye hakimmiş" gibi konuşuyor.

"Yumuşak G planımız bile var" diyor.

Diyor da diyor.

 Son röportajı tam,  1 saat 20 dakika. Aralıksız konuşuyor. Keşke bolca konuşma yerine, bu işlere kafa yorsa. 

Hayır,   bilmiyorsunuz bari bilenlere sorun...

Kendilerinden ricamız, bu tip, bilgisizce hazırlanmış, ilkokul çocuğunun elinden çıkmış gibi  tekliflerle, kampanyalarla, yeni mağdurlar kitleleleri  yaratmamalarıdır.

Tabi buradaki sıkıntı, mevcut yönetimden, konulara sağduyulu yaklaşan, özlük haklarımıza vakıf,  aklı başında insanların, yönetimden ayrılmasından kaynaklanıyor.

İlk önce, 2013 yılında,  istifa ve  olağanüstü kongre ile bir grup yönetici gitti.

 Ardından yine bir istifa oldu. 

En sonunda,   siyasete giren diğer assubaylar yerinde kalırken, bu konuda yönetim kurulu kararı alınarak,   Sn. Yüksel  Binici de istifa ettirildi.  Belki de,  şu  anda Sn. Binici  olmasa , assubaylar,  hükümet tarafındaki  siyaset ayağında sahipsiz kalacaktı.

Seversiniz sevmezsiniz ayrı konu, ancak,  Sn. Binici'nin bu konudaki çalışmalarını  kimse inkar edemez. Bakınız, şahsımın, 2013 yılındaki TEMAD'dan ömür boyu ihraç edilmesindeki  kararda Sn. Binici'nin imzası var.  Ancak öyle veya böyle, çalışmalar konusundaki  hakkını inkar edemem. 

Eee,  bu kadar aklı başında yönetici gidince Geriye kim kaldı?

İşte bunlar kaldı.

Kalanların da kapasitesi bu kadar, ancak bu kadar yapabiliyorlar demek ki...


***

 

Sevgili Meslektaşlarım;

Uyarılarımız, mağduriyetimizin önlenmesini amaçlamaktadır. Konunun başından beri, TEMAD yönetiminin, mutlaka bu çalışmalarda müdahil olması gerekir düşüncemizi belirttik ama Genelkurmayla görüşemiyen yönetim, bizlerin verdiği bilgileri paylaşmaktadırlar. Daha önce sitemizde yapmış olduğumuz, "KOMUTANLARA MEKTUP" kampanyasına, çaresizce sarılanlar, vaatler ortaya çıkınca, bu kez başarıyı sahiplenmişlerdir.

Başarıyı kimin sahiplendiği önemli değildir, önemli olan; adaletin gerçekleşmesidir. TEMAD yöneticileri, "herşeyin kontrollerinde olduklarını" söylerken birden telaşla, içeriği yanlış olan bir metni,  genelkurmaya gönderilmesini istemektedirler.

Amacımız; yeni mağdur kitlelerin yaratılmamasıdır. Bu konu genelkurmay ve hükümet nezninde, ciddi bir şekilde takip edilmez ise binlerce arkadaşımız mağdur olabilir. Onun için, sağa, sola laf yetiştirmek yerine zamanı bu konuya ayırmalarını öneriyorum.

Allah sonumuzu hayır etsin.

NOT: www.emekliassubaylar.org. sitesi olarak, düzenlemiş olduğumuz mail kampanyasında, bu hususa özellikle dikkat edilmiş ve aşağıdaki resimde görüldüğü üzere, "tazminatlardan Başçavuşların da  yararlanması"  teklif edilmiştir.

1450259 650042058472275_3383641502166577587_n

 

KAYNAK : Rütbe bekleme süreleri ile ilgili görseller, Sn. Yüksel Binici'nin web sayfasından alınmıştır. 

Yorumlar

+5Ersen Gürpınar23-12-2015 00:36#9
Haklarımızla ilgili endişelerimiz olunca TEMAD yönetimi genelkurmay ve Başbakanlıkla görüşsün görüşemiyorsa şubelerden bir heyet oluşturulsun tekliflerimiz sonuç vermeyince sitede kendimize mesleğimize saygının gereği bir mail kampanyası yaptık tazminatların kd.Başçavuş rütbesine verilmesi talebi belirtilmişti sonra görevdeki arkadaşlarımız için üsçavuş bekleme sürelerinden doğan mağduriyet olacağı uyarısı ile metin'e başçavuş rütbesi eklenerek yeni dilekçelerin bu şekilde gönderilmesi amaçlandı genelkurmayla yapılan görüşmelerde bu husus belirtildi bu değişikliğin sahtekarlık olduğunu belirtmek,intib ak sorunu olmayanlar gerçeğini saptırmak için 1/4 dereceyi konu etmek sahtekarlığın dik alasıdır; Ahkam kesenlerin yüreği yetiyorsa biat etmek yerine bu kavram kargaşasının mimarı TEMAD yönetiminin görevi olmasına rağmen muhatapları ile diyaloğu neden yapmadıklarını yada Nizamiyeden alınmayanların nerede görüştüklerini sorgulasınlar;Y apamadıkları temsiliyet görevininin ezikliği acizliği ile bu boşluğunu doldurmaya çalışanlara dil uzatmayı bıraksınlar, Bu toplum TEMAD yönetimine mücadeleyi kisisel hesaplarına alet etsin ve algı operasyonları ile başarıları sahiplensin diye tarihinin en büyük maddi ve manevi desteğinin vermedi. Bu gerçeği hiçbir kamuflaj gizliyemez
+6Hikmet Gülke19-12-2015 02:50#8
TEMAD yönetimi o yanlış metni derhal kaldırmalı.
+6DEDE ERSEL AKSU19-12-2015 02:31#7
Madem ki biz yanlış yapıyoruz eleştiriyoruz, TEMAD'ın eski yöneticilerinde n Genel Başkan Yardımcısı Sn. Yüksel BİNİCİ, kendi sitesinde de bu konuda acil uyarı yapıyor. TEMAD Genel merkezi yanlış metinden vaz geçmelidir. Buyurun Sn. Yüksel BİNİCİ'nin yazısını okuyunuz.

http://www.yukselbinici.com.tr/?sayfa=haber-detay&hid=047f4c
-10Mehmet KARTAL18-12-2015 08:57#6
TEMAD DOĞRU YOLDA DÖRTNALA İLERLEMEKTEDİR.İŞBAŞINAGELDİĞİ GÜNDENBERİ İÇRATINI AÇIKLAYAN BİR VİDİO VAR TEMAD SİTESİNDE ONU İZLIYEBİLİRSİNİ Z ONU İZLEYİN ŞAHİTLİ İSBATLI YORUM YAPMIYAcam IZLEYİN YORUMU SİZE BIRAKIYORUM.OKUMUYORSUNUZ DETAYLI ARAÇTIRMIYORSUN UZ SONRA VUR TEMADA ETİK DEĞİL ETİK DEĞİL LÜTFEN.................................................

YÖNETİCİ NOTU. Sn.Kartal eleştiriler mükemmele açılan kapının anahtarıdır eleştirmek vurmak değildir, kaldı ki eleştirilere karşı siz de yuvarlak laflar yerine "TEMAD yönetimi şunları başardı" şu eleştirinizde haksızsınız diyebilmelisini z aksi halde sizin yaptığınız da "mesnetsiz suçlama" ile etik olmuyor. MAKALE BÖLÜM YÖNETİCİSİ
+14M.F.AKALP17-12-2015 11:50#5
Milyonlar,danış man,yönetim kurulu,100 tane şuben var neden danışmazsın,ned en muhataplarınla görüşmezsin ya endişeler hayata geçerse nasıl düzeltilir bunu düşünmezsin sonra eleştirene veryansın edersin Sayın Ersel Aksu bu konu dikkatlerden kaçtı emekli için fark etmez ama görevdeki arkadaşı mağdur eder iyi bir noktayı yazmışsınız nitekim uyarınız yerinde olmuş Temadın facebook yazarı da bakın bizde biliyoruz diyerek BAŞÇAVUŞ ünvanını dile getirmiş genelkurmaya bunu anlatsınlar KİŞİSELLİKTEN UZAK- AKIL-MANTIK-ŞEFFAFLIK -PAYLAŞIM-DİYALOĞ-KARARLILIK işte başarının anahtarı yönetimden bunu bekliyoruz
+15MEHMET KAYALI17-12-2015 01:18#4
BU GÜNE KADAR NE YAPTILAR ?
BUNDAN SONRA NE YAPABİLİRLER?
ANCAK HATA YAPARLAR.
BENCE ONLAR HİÇBİR ŞEY YAPMADILAR YAPAMAZLAR DA .
SADECE GÖSTERİŞ YAPARLAR.
LÜKS OTELLERİ VE ÜÇ KİŞİYİ KARŞILARINA ALIP.
BİRİMLERİ GEZERLER.
ALTLARINDAKİ ARABA BEDAVA,BENZİNİ BEDAVA ,GEZ BABAM GEZ.
GERÇEKLERDEN UZAK.
KULAKTAN DOLMA BİLGİLERİ. GİDİP ANLATIP DURURLAR.
.HAVA ATARLAR.
HER GİTTİKLERİ, YERLERDE
ARALARINDAN BİRİ ÇIKAR.
YAŞ ÜYELERİNİN MEZARLARA TÜKÜRÜR.
YAKAYI ELE VERİNCE.
ÜRKER.KIVIRIR.
BENİM SAYFAMI HEKCLEMİŞLER DER.
YALANIN EN TUNTURAKLI SINI SÖYLER.
AMA KARŞISINDAKİ,
YUTAR MI.
HOKKABAZLIK EDİP KIVIRMA DER.
PAÇASINDAN YAKALAYIP.
NEFESİNİ , KESER..
ŞİMDİ GECELERİ UYKUSU DA KAÇAR
DUR BAKALIM DERLER.
SENİN ATA SÖZLERİNİ SEVDİĞİNİ BİLİYORUZ DERLER...
ÖZELLİKLE ROMEN ATASÖZLERİNİ.
ATA SÖZÜNÜ ONA HATIRLATIRLAR.
KARAMANIN KOYUNU...
+22EMEKLİ ASSUBAYLAR16-12-2015 22:44#3
Yüksel Binici AKP Milletvekili aday adayı olarak iktidara yakın ve konularımızı bilen biri ve sürekli iktidar kanadında haklı tezlerimizi anlatıyor dün MS komisyonu başkanını ziyaret etmişler TEMAD yönetimi de bugün ziyaret etmiş elbette yararlı görüşmelerdir kutluyoruz ancak Taslak henüz genelkurmaydan gönderilmedi Teamüller gereği genelkurmayın katılmadığı bir taslak kabul edilmez mail kampanyası ile endişe ve taleplerimizi genelkurmaya ve başbakanlığa bildirdik olumlu bilgilendirme yapıldı. Bizden aldığı "olumlu mesajları" rahatlama olarak değerlendirmeme si gerekerek TEMAD Gn.Mrk. yönetimi genelkurmayla mutlaka görüşmelidir. SİTE YÖNETİMİ
+17İsmail DAMAR16-12-2015 22:34#2
:cry: ntibakların 2003 oncesı mezun olan tum assubaylara 1 derece olarak yansıyacagını kesin ifadelerle anlatmış baskanımız ama görevde myo bıtıren 1 kademe aldıgı ıcın 9/2 gıbı ıntıbak olacak..sınıf okulu bıtırıp gorevde myo okumayan 9-1 yanı 1 derece alacak..neresınden baksanız 8)
+16hakan16-12-2015 21:33#1
İntibaklar ile ilgili bir gelişme varmı acaba .En son sizin yazınızda 2003 yılından önce mezun olanlara bir derece verileceğini fakat görev esnasında yüksekokul veya üniversite bıtırenlerin bundan faydalanamayaca ğı söylenmişti.Eğer intibak böyle çıkacaksa hiç çıkmasın daha iyi ,kendi çabası imkanı ile okul bitirene haksızlık bır yana ceza gibi olur bu durum . Bu konu ile ilgili gelişmelerden bilgisi olan varmı acaba,saygıları mla
YÖNETİCİ NOTU
Sn.Denizci TEMAD yönetiminin konuya müdahil olmaması nedeniyle bilgi kirliliği var Kendi nam ve hesabına yüksek okul bitirenlere intibak yapılmayacak söylentisi doğru olabilirmi? Bunu hangi mantık ve hukuk kabul eder? Meselenin özü şudur: 2003 öncesi yüksek okul bitirenler adeta cezalandırıldı MYO bitiren 1 kademe lisans bitiren 1 derece aldı şimdi intibaklarda herkese bir derece verilecek MYO 9/2 lisans 8/1 den başlayacak deniliyor MYO bitiren 1 kademe almıştı Herkese verilen bir dereceyi alınca MYO başlangıç derecesi olan 9/2 den intibak etmiş olacak aldığımız bilgiler bu yönde umarız bir süprizle karşılaşmayız bu nedenle TEMAD veya Şubelerden bir heyet oluşsun konuya müdahil olsun istiyoruz.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...