Salı, 17 Kasım 2015 03:33

DENİZ ASB. OKULLARININ 125.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ

Oy ver
(18 oy)

17 Kasım 2015, Deniz Astsubay Hazırlama Okulu’nun 125. kuruluş yıl dönümü, kutlu olsun. 1890 yılında kurulan, adı birkaç defa değişen ve en son Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu (DAMYO) adını alan okulumuzun ebediyen var olmasını, nice başarılara imza atmasını diliyorum.

1977-1980 yılları arasında okuduğum, 14 ile 17 yaş aralığımı geçirdiğim İstanbul-Beylerbeyi’ndeki okulum artık yok, onun bizlerde bıraktığı hatıralar ise hep yaşayacak. Bugün halen ayaklarımın üzerindeysem, hayatın bana kazandırdıklarının temelinde Boğaz Köprüsü’nün altındaki okulumda geçen zor ama öğretici yılların etkisini kabul etmem gerekir.

Sitemizde her ne kadar kuruluş yıl dönümümüzün 17 Kasım olmadığı belgeli olarak kanıtlandıysa da, bunun değişmesinin pek mümkün olmadığını düşünmek içe sinmiyor. Dün yaşadığım şu olayı da içe sindirmek mümkün değil, paylaşmak isterim:

17 Kasım tarihlerinde, İstanbul’da yaşayan deniz astsubay emeklileri için İDO’dan bir hızlı feribot kiralanıyor, bu güzel uygulama her yıl tekrarlanıyor, doğrusu, onore edici bir tutum, teşekkür borçluyuz.

Bu feribot sırasıyla Kabataş, Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkar ve tersine sıralamayla da herkesi yerine bırakır. Bu yıl da aynı program geçerli mi diye gazetelerde rastlayamadım, internette aradığımda da net bir bilgiye ulaşamadım. En iyisi okuldan öğrenmek, diye düşündüm ve DAMYO’nun web sitesinden telefon numarasını aldım, yazılı telefon numarasının yanındaki dahili numaranın bu konuyla ilgili olacağını düşündüğüm için o numarayı da tuşladım. Bir sivil memur çıktı ve aramam gereken dahili numarayı söyledi. Tekrar aradım, bir teğmen çıktı ve bu konuyla ilgili memurun yeni izine çıktığını, kendisinin tam bilmediğini söyledi ve bir albayın dahili numarasını verdi. Tekrar aradım, çıkan albay tam olarak bilemediğini söyledi ve bir binbaşının dahili numarasını verdi. Tekrar aradım, çıkan binbaşı gazetelerde yayımlattıklarını, bir kez daha yayımlatılacağını, DzKK’nın web sitesinde de yazılı olduğunu, kendisinin ezberden kalkış saatlerini bilmediğini söyledi.

Bu görüşmeler, 13 Kasım tarihinde saat 14:10 ile 14:25 arasında yapılmıştır. Bu işi sadece izne çıkan o memur biliyorsa, neden tam da bu dönemde izne gönderilir; DAMYO personeli olup sadece yılda bir kez yapılan ve bizleri onore etmeyi, katılımın yüksek olmasını amaçlayan bu güzel hizmetin sadece saatlerini bilmek bu kadar mı zordur, anlamak mümkün değil! Üstelik verilen dahili numaralar, bu konuya hizmet veren numaralar…

Bu gönülsüzlüğü kınıyor, bahriye astsubayı herkesin ve tüm astsubay camiasının bu güzel gününü tekrar kutluyorum.

Saygılarımla…

Yorumlar

+8EMEKLİ ASSUBAYLAR17-11-2015 12:24#2
Sn.Mehmet KAYALI'nın sehven silinen mesajını özür diliyerek bilgilerinize sunuyorum BÖLÜM YÖNETİCİSİ
MEHMET KAYALI17-11-2015 04:41#1
SEVGİLİ BEYAZ GÜVERCİNLER BU GÜZEL KURULUŞ GÜNÜNÜZ DE, GÖNLÜM SİZLERLE BERABER. EN İÇTEN DUYGULARIMLA SİZLERİ KUTLARIM. EMEKLİ LERİNİZE, SAĞLIKLI MUTLU YAŞAM, MUVAZZAF LARINIZIN TEALİ ORTAMINDA BAŞARILI OLMALARINI DİLERİM
+10EMEKLİ ASSUBAYLAR17-11-2015 03:45#1
Deniz Assubay Okulları'nın 125'inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun,
TSK. Güzide mensuplarından Deniz Assubayı meslektaşlarımı z ve ailelerinin tüm yaşamlarının denizler kadar engin sağlık ve mutluluk içinde geçmesini diliyoruz, NİCE YILLARA...
SİTE VE ASB.GÜÇ BİRLİĞİ PLATFORMU YÖNETİMİ

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...