ADALET SAVAŞÇISI NEBİ BARLAS KİTABI

12 Kas 2015
56 kez

Merhabalar,

Almanya-Berlin’de kitabevi işleten arkadaşım Metin Ağaçgözgü ile birlikte (kendisi de eski meslektaşlarımızdandır), edebiyat dünyamıza küçücük katkılar sağlamaya çalışıyoruz. Çalışmalarımız arkadaşım Metin’in editörlüğünde gerçekleşmekte olup, kitap kapaklarımızı Metin kardeşimin değerli eşi Prof. Dr. Gülçin Ağaçgözgü tasarlamaktadır, aşağıda sıralayacağım kitaplarımızın düzeltileri de bana aittir.

  1. GURBET: HASRET, FEDAKARLIK, AŞK; KOLEKTİF
  2. MİLLİ TAKIM NEDEN BAŞARISIZ; DAVUT ÇÖL
  3. AHMET MÜFİT; CEM ARDA
  4. ADALET SAVAŞÇISI NEBİ BARLAS KİTABI; METİN AĞAÇGÖZGÜ-HASAN ÇELİKKOL

Gurbet: Hasret, Fedakarlık, Aşk kitabı 2014 yılında Almanya’da düzenlenen öykü yarışmasının ilk üçe giren ve ayrıca yayımlanmaya değer bulunan öykülerinden oluşan naif bir eserdir. Seçici jürisinde naçizane benim de bulunduğum kitabımızı okumak isteyenlere yardımcı olabilirim.

Milli Takım Neden Başarısız kitabı basılı bir eser değildir, e-kitap olarak internetten edinilebilmektedir. Almanya’da yaşamakta olan Davut Çöl tarafından yazılan kitap, futbolumuzun neden gelişimini sürdüremediğini çok basit bir dille anlatmaktadır.

Ahmet Müfit kitabı ise Cem Arda tarafından yazılmış ve Destek Yayınları’ndan çıkmıştır. 1950’lerin Almanyası’nda geçen öykü gerçekle kurgunun şahane bir sarmalıdır. Uzun sayılabilecek bir eser olduğu halde kısa zamanda okunur, çünkü konusuyla, akıcılığıyla kendisini okutur. Seçkin kitapçılardan veya internetten edinilebilmektedir.

Adalet Savaşçısı Nebi Barlas Kitabı adlı son eserimiz ise, piyasaya yeni çıkmış olup, ilk imza günü halen süren İstanbul TÜYAP Kitap Fuarı’nda 09.11.2015 tarihinde gerçekleşmiştir. 1980 askeri darbe döneminin en ünlü avukatlarından olan Nebi Barlas’ın hayat öyküsü, herkesi sarsacak ilginç anekdotlarla doludur. Harbiye’de okumaktayken son sınıfa kadar gelmiş olup, mezun olmasına sadece birkaç ay kala Talat Aydemir darbe girişimlerinin sonucu olan, “Harbiyelilerin tart edilmesi” olayının mağdurlarındandır, hapis yıllarının ardından hukuk okuyarak avukat olmuş ve yukarıda da değindiğim gibi, zor yılların en gözü pek avukatı olmayı başarmıştır, ilerlemiş yaşına rağmen halen tüm müvekkillerinin ismini sayabilecek bir hafızaya sahiptir. Bu kitabımız da seçkin kitapçılardan ve internetten edinilebilmektedir.

Camiamızın ilgisine mazhar olabilmek dileğiyle, tanıtımını yaptığım kitaplarımızı okuyanlardan olumlu-olumsuz geri dönüş alabilmeyi çok arzu ederim.

Saygılarımla…

Ögeyi Oylayın
(14 oy)

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Yorumlar  

#1 MEHMET KAYALI 13-11-2015 09:52
TEŞEKKÜRLER SAYIN ERBİL.
OKUNACAK KİTAPLARI ÖNERMEKLE.
KİTAP SEVGİSİNİ, ÖNERİ İÇERİĞİNDE,
BİRLİKTE, ÇOK FARKLI BİR MUTLULUK,
SUNMUŞ OLUYORSUNUZ.
OKUMAK,
SEVGİDİR, İÇTENLİKTİR, BUNUN ADI,
ÇAĞDAŞLIK YOLUDUR..
OKUMAK FARKLI BİR DUYGUDUR.
TEDAVİSİ OLMAYAN, OLUMLU BİR HASTALIKTIR SANKİ.
BİLGİDİR, BİLİNÇLENMENİN YOLUDUR.
KÜLTÜR GELİŞİMİNDE, KATKI OLUŞUMUNU SAĞLAR.
SEVİNÇ VE MUTLULUĞU BERABERİNDE OLUŞTURUR.
İNSANLARIN BİRBİRİNE YAKLAŞIMINDA,
İÇTENLİĞİ PEKİŞTİRİR.
ŞİİRSEL İNCE DUYGULAR VARDIR.
KİTAP EN İYİ DOSTTUR YALNIZLIKTA.
BİLGİ DAĞARCIĞINI, DOLDURAN,
SÖYLEM YETENEĞİNİ OLUŞTURAN EN BÜYÜK ETKENDİR,
BİLENE.
OKUR GEZERİM, SEVGİ ORTAMINDA.
BENİM CAN YOLDAŞIM,
KİTAPLARIMLA.
Alıntı