Hata
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 6532
Pazartesi, 19 Ekim 2015 00:00

Barış Diye Diye

Oy ver
(16 oy)

Ey millet,  bunları iyi gör!
Bakın barış neymiş?

image001

Eee şimdi bu "BARIŞ"ın,   bir de Ankara'da mitingini yaptılar. Hani şu patlamanın olduğu ve Türkiye tarihinin en büyük terör eyleminin olduğu miting.

Söz konusu mitingi,  DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği'nin de olduğu çok sayıda sendika ve meslek örgütü, Ankara'da "Emek, barış, demokrasi" mitingi adı altında düzenlemişti.

Mitingdeki patlama, toplanma yeri olan tren garı önünde saat 10.00 sıralarında  HDP, EMEP ve SDGF pankartlarının yoğun olduğu bölgede iki ya da üç kez patlama yaşanmıştı.

İşte bizim derneğimiz, patlamadan sonra buraya gitti ve patlamada ölenler için karanfil bıraktı.

Sadece karanfil bıraksa hadi neyse! İlerici yazarın yazdığına göre;  "karanfil koyma ve 'TERÖRE TELİN'  TEMAD  Genel Başkanlığının önerisi üzerine, 17 EKİM  2015  tarihinde  gerçekleştirilmiştir." diye açıklama yaptı. 

Yani İlerici yazarın dediğine göre; bu  töreni hem  TEMAD önermiş, hem TEMAD'ın  önerisi üzerine yapılmış! Hem de teröre en fazla şehidi veren Assubay sınıfının, 17 Ekim 2015 tarihinde,  Dünya Assubaylar gününde bu  "karanfil faaliyeti" icra edilmiş!

Bunlara söyleyecek söz bulamıyorum! Yazıklar olsun! 

Patlamanın olduğu on binlerce insanın katıldığı mitingde, tek bir Türk Bayrağının da  olmamasını görmezden gelerek, Yapılan "Karanfil Faaliyetine" belki, "İnsancıl! bir davranış" diyebilirsiniz!

  • Hakkari'de, sokak ortasında, kalleşçe arkadan vurularak şehit edilen uzman çavuşların, Diyarbakır'da pazar yerinde katledilen assubayın,  Silvan'da evinin önünde, eşleri balkondan bakarken şehit edilen assubay ile uzman çavuşun, Varto'da eşinin yanında kahpece katledilen binbaşının, şehit edildiği yerlere neden karanfil bırakmadınız?
  • Şehitlerimiz için neden böyle bir etkinlik önermediniz?
  • Siz hiç, beraber karanfil bıraktığınız kişilerin  veya sözde "Barış Mitingini" organize edenlerin,  askerlerimizin katledilerek şehit edildiği yerlere karanfil bıraktığını, ellerini açıp, dua ettiğini gördünüz mü?
  • Oralara gidecek, karanfil alacak paranız/paraları yok muydu?
  • O subaylar, assubaylar, o uzman j.çvş.lar, o uzman çavuşlar insan değil miydi ?  "Böylesine insancıl bir davranışı" hak etmemişler miydi?

Kimse bunun bana, "insani bir davranış olduğunu" filan anlatmaya kalkmasın. Birey olarak istediklere yere gidip, ne bırakırlarsa bıraksınlar! Ben emekli assubayım ve emekli assubay olarak bizlerin  adını kullanıp,  bu tip olayların olduğu yere karanfil bırakmalarına karşıyım. Bizler emekli assubay olsak da askeriz ve  bu konuda tarafız. Tarafımız da bellidir.

Evet teröre karşıyız ama sadece bir bölümüne değil, her türlü teröre  karşıyız.

Yaklaşık 2 yıl önce,  "Bunları eleştirdim" diye,  bu adamlar beni TEMAD'dan ihraç etmişti!

 İyi ki bunlarla davalık olup, eleştirilerime devam etmişim. Ya bunlarla beraber olsaydım?

www.emekliassubaylar.org sitesindeki "bir Google reklamı" yüzünden  demediğini bırakmayan, en ağır hakaretleri yazan  kalemşörler, bu konularda tek satır yazmaz. Dilleri tutulur lal olurlar! Çünkü onlar sadece yaz denileni yazabilir.

Aslında yazacak, söyleyecek çok sözüm var ama kamuoyuna daha fazla rezil olmamak için susuyoruz.

Aşağıdaki  fotoğrafa iyi bakınız; bu fotoğraf,   2015 yılı, "17 Ekim Dünya Assubaylar Günü"  Anıtkabir ziyaretinde çekildi. Daha önceki yıllarda,  onbinlerce emekli assubay ve ailesi, ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir Törenine katılırken,  bu yıl sadece 150-160 kişi katıldı.  Katılımın neden az olduğunu şimdi anladınız mı?

image002 

Kendilerine tavsiyem; "Karanfil Oylum Oylum" şarkısını sakin kafa ile dinlemeleri ve yaptıkları faaliyetleri yeniden değerlendirmeleridir. Zira, geçmişteki hadlerini ve maksatlarını aşan konuşmalardan sonra, şimdi de maksadını aşan faaliyetler ile uğraşıyorlar!

"Temsilcinizim" dediniz ama böyle temsilciliği kabul etmiyoruz!

Buyurun aşağıda TEMAD'ın resmi sitesinden alınan ve hiç doknulmadan buraya aktarılan paylaşım;

***

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINDAN TERÖRE TELİN
17 Ekim 2015, Cumartesi
paylaş

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği'nin de içinde bulunduğu Teröre Hayır Kardeşliğe Evet platformu tarafından 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın anısına karanfil bırakılmıştır.

image004

image006

image008

image010

image012

image014

KAYNAK: http://www.temad.org/haber.php?h=lrfsjspf

Yorumlar

+7osman ATEŞ21-10-2015 13:19#7
Karanfil koyanların beni temsil etmediğini belirterek, Temad Merkez Üyeliğimin iptali için bugün dilekçemi faks ile gönderdim.

YÖNETİCİ NOTU .
Sn.Ateş TEMAD bizim temsilcimizdir kişiler geçici kurumlar kalıcıdır TEMAD Ahmet Keser'den önce vardır Ahmet KESER'den sonra da olacaktır. Aymazlıklar ve geldiğimiz nokta hepimizi üzüyor; İstifa elbette sizin özgür iradenizin kararı ancak ben nacizane özverili kararlı bilgili kişisel hesaplardan uzak yeni yönetim seçilinceye kadar TEMAD üyeliğinizi askıya almanızı öneriyorum. Sevgi ve saygılarımla MAKALE BÖLÜM YÖNETİCİSİ
+6DEDE ERSEL AKSU20-10-2015 18:27#6
Eğer bir meslek grubunu temsil ediyorsanız, o meslek grubu Türkiyede en çok şehidi veren sınıf ise yaptığınız faaliyetlere, konuşmalara dikkat edeceksiniz. Temsilcisi olduğunuz sınıfın adamı olacaksınız. Bilmem kimin arkasına takılıp malum zihniyetin insani duyguları istismar etmesine alet olmayacaksınız. Akıllı olacaksınız! Yok bildiğimi okurum diyorsan eleştirilere de katlanacaksın.

Madem iyi bir iş yaptınız, arkasında durun. Her şeyi paylaştığınız PES Grubunda bu faaliyeti neden paylaşmadınız. Hadi yaptığınızı doğru buluyorsanız Temad Kontrolündeki PES grubunda adam gibi bu faaliyeti duyurun. Halep oradaysa arşın burada. Hadi göreyim, deneyin de alın boyunuzun ölçüsünü!
+11M.F.AKALP19-10-2015 16:35#5
Ne anlarlar ne ders çıkarırlar, kendinizi boşa yormayın.
+14Ersen Gürpınar19-10-2015 16:31#4
Terörün her türlüsünü karşıyız bu kahpe saldırıyı önce insan olarak lanetledik orada ölen bir tek vatansever varsa bile yas tutmamız için yeterlidir ancak Sn.Ersel'in yazısında belirttiği gibi çifte standart ve bu konunun reklam yapılması ayni hassasiyetin şehitlerimize gösterilmemesi bizleri üzmektedir
+18osman ATEŞ19-10-2015 15:20#3
G... zekalılar madem karanfil koyacaksınız gidin YÜKSEKOVA ya Cengiz Topel Caddesi üzerinde yaşanan ve uzman Jandarma çavuş Ramazan Gülle ile jandarma erler Ramazan Köse ve Yunus Yılmaz’ın şehit edildiği yere karanfil koyun Tüm ülke duysun....bizlerde gurur duyalım. Şimdi yaptığınız hareket ile kendi adıma utandım.
+18A.Altındağ19-10-2015 13:53#2
satılmış hainlerin kahpeliklerine özgürlük maskesi ile desteklere,paça vraların bayrak diye ülkemde kullanılmasına tahammül edemiyorum kanıma dokunuyor sebeb olanları Allah kahretsin
+16Ersen Gürpınar19-10-2015 13:06#1
AÇILIM denilen rezaletle daha da güçlenip polis,maliye,as kerlik şube teşkilatı kuran kışladan bayrak indirme cüretini gerçekleştiren hain terör örgütü güçlü olduğunu hissettiği an kahpe tuzaklarla meslekdaşlarımı zı,evlatlarımız ı şehit etmeye başladığı an ülkemizde vatanseverlerin gerçekleştirdiğ i tepki eylemlerine TEMAD Gn.Mrk. teşkilatları ile katılmalıdır diye dilimizde tüy bitti öneriler eleştiriye dönünce beyler lütfedip TOBB başkanlığıda kerhen terörü lanet eylemine katıldılar. Bizlerin vatanseverlik duygularını test etmek kimsenin haddi olamaz TEMAD Gn.Mrk. yapamadığı SİYASİ PARTİLERE DEKLERASYON kampanyasında HDP yasal ve mecliste grubu bulunan parti olmasına rağmen teröre verdiği destek nedeniyle bu partiyi bu deklerasyonda muhatap almama hassasiyetini göstermemize rağmen yönetimin iradesi dışında sitede yayınlanan bir dakikalık HDP reklamını istismar ederek bizleri PKK sempatizanı gösteren ahlak yoksunları ve onlara destek verenler bu aymazlığa şehitlerimize ayni duyarlılığın gösterilmemesin e ne diyecekler merak ediyorum Varsa vicdanları biraz utansınlar TERÖR VE DESTEKÇİLERİNE LANET OLSUN ALLAH YÜREKLERİNDEN ACILARI EKSİK ETMESİN

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...