Salı, 05 Temmuz 2011 23:59

TEMAD NEREYE KOŞUYOR ?..

Oy ver
(12 oy)
aristo-iskender

Değerli arkadaşlarım,

Büyük İskender, felsefenin duayeni Aristo’ya bir mektup yazar; "Zapt ettiğim topraklardaki insanları tahakkümüm altında tutabilmek için neler yapmalıyım?" diye görüşünü sorar.

  1. Ülkenin ileri gelen insanlarını sürgüne mi göndereyim?
  2. Ülkenin ileri gelen insanlarını hapse mi atayım?
  3. Ülkenin ileri gelen insanlarını kılıçtan mı geçireyim?

Aristo’nun cevabı;

  1. Sürgünde toplanıp sana karşı başkaldırırlar …
  2. Hapishaneler militan yuvası olur,kontrolden çıkar…
  3. Onlardan sonraki kuşak intikam hırsıyla büyür,tahtını sallar…

Çözüm olarak şu nasihatı verir;

İnsanların arasına nifak tohumları ekeceksin,birbirleriyle savaşınca hakem olarak kendini kabul ettireceksin,ama anlaşmaya giden bütün yolları tıkayacaksın.

Yukarıdaki  yazıyı okuyunca aklıma bazı arkadaşlarımızın TEMAD bizim haklarımızı savunmak için mi yoksa bizleri lokal kültürü ile bir arada tutup susmamızı sağlamak için mi kuruldu? Sözü geldi.

Bence de lokal kültürü ile bir arada tutulmamızı ve sesimizin çıkmamasını sağlamak için kurulduğunu düşünüyorum.

Özellikle 3 dönemdir yaklaşık 9 yıldır TEMAD başkanı olan Sn.Mustafa Erol hangi başarıyı elde etti? Bizim haklı taleplerimizi dile getiren arkadaşlarımızdan şikayet eden garnizon komutanına “onlar bizden değil komutanım” diyebilen, eylemler konusundaki ısrarlara rağmen eylemi aklından silen, mazeret olarak “Başbakan, eylemle istenen hiçbir hakkı vermemeye kararlı” mazeretine sığınan, değişmesini istediğimiz tüzüğü anımsattıkça tüyleri diken diken olan ve müzikle vakit geçiren, mitingte coşkuya kapılıp kendisinin de katıldığı “Vur,vur inlesin Genelkurmay dinlesin” sloganından sonra Genelkurmay yetkililerine “o söz bizim dışımızda gelişti” diyen, maaşlı webmasteri tarafından hazırlanan sitede haklarımızla ilgili hiçbir tartışmaya yer vermeyen, şehit meslektaşlarımızı hatırlama zahmetine girmeyen, basındaki olumsuz yazılara tepki göstermeyen, seçilmek için gösterdiği gayreti sorunlarımız için göstermeyen, OYAK konusunda AİHM’ne  açılan dava dilekçesinin açıklanması taleplerimizi yok sayarak gelişmeleri bizlerden ısrarla saklayan, bu mücadeleye özveri ile katkıda bulunan arkadaşlarımızı muhalif ilan edip, hakaretlerde iftiralarda bulunan, kanunsuz ihraçlarla susturmaya çalışan, bir yönetim  muhalif olarak gördüğü Balçova yönetiminin tekrar seçilmesini engellemek için yüzlerce km. yol kat edip İzmir geliyor ama bir saatlik mesafede Kırıkkale’de toprağa verilen şehit meslektaşımız Başçavuş Kalender ÖZDEMİR’in cenazesine muhtemelen katılmıyor; kişisel hesaplarınız yüzünden kapısına TESUD’la siyah çelenk koyduğunuz partinin kapısından dönerek  bir milyon assubay oyunu heba ettiler, daha onlarca olumsuzlukları hepimiz biliyoruz …

MSB ”assubaylara çok şey verildi, ayrıca hadlerini bilsinler” der gibi Sn.Talu’ya açıklamada bulunup, basında bizlerle ilgili olumsuz haberler yayınlanıyorken susan yönetim,bir dava sanığı müstafi yüzbaşıya destek  için Tesud’la basın taplantısı yapıyor!..

Assubayların yasal derneği TEMAD bu yönetim tarafından temsil edilemiyor, her geçen gün kan kaybediyoruz, toplumda umutsuzluk hat safhada bu yönetim assubayların güveninin kaybetmiştir. Yapacakları en olumlu iş onurlu bir şekilde istifa etmek ve yeni seçimlerde aday olmamaktır. TEMAD seçimlerinde sağduyunun galip geleceğine inanıyorum, yoksa bu mücadele büyük yaralar alacaktır.

Arkadaşlarımın umudunu kaybetmeden mücadeleye destek verecekleri inancı ile sevgi ve saygılar sunuyorum.

Yorumlar

+1Mustafa Levent21-08-2011 00:51#7
Sn.Atılgan tespitleriniz için sizi kutluyorum. TEMAD'ın bir yere koştuğu falan yok mehter takımı gibi iki ileri bir geri gidiyor ve bizlerin çoğunluğu da öylece seyrediyoruz... At sahibine göre kişnermiş ata sözünü hatırlayarak diyorum ki böyle tepkisiz assubaylara böyle temsilci olur!..
+3Hüseyin ÇETİN13-07-2011 13:49#6
Kışlalarda bile emir komuta zinciri vardır, şimdi de TEMAD STÖ olmamıza rağmen üstündeki elbiseyi çıkarmamış gibi gizliden gizliye sanırım her konuda TESUDA destek veriyor. TEMAD tüzüğünde kuruluş amaçları açıkça belitilmesine rağmen hangi şehit ailesine ve gazilerimizin yarasına merhem olmuştur. TEMAD Gen.Mrk. bugüne kadar yalanları ile binlerce meslektaşımızı oyalamıştır, öyle ki bu yalanları devam ettirdiğinden artık yüzleri de kızarmıyor ve vaadlerde bulundukları her yalanlarına sonra bir kılıf uyduruyorlar. Bu yönetim zümremiz için bir yüz karasıdır. TEMAD, Genkur.Bşk.lığı ve MSB.lığı güdümünden çıkmalıdır. Bu yıl yapılacak olan seçimlerde aklıselim meslektaşlarımı z lütfen sağduyulu olsunlar.
Ayrıca Sayın Mehmet ATILGAN'ın yukarıdaki gerçekleri yansıtan yazısındaki emekleri için teşekkür ederim. Geç de olsa bir avuç onur mücadelesi cengaverinin gayretleri ile haklarımıza alacağımıza inancımı kaybetmedim. Asalak gibi yaşayanlar utansınlar artık.
+6Erdal Günşer13-07-2011 09:14#5
Sayın Gürpınar abimin yazısına bir şey eklemek istiyorum. Eğer 86 tane şube başkanı resmi yazı ile OYAK aleyhine insan hakları mahkemesine açılan davanın yazılı olarak durumunu soramıyorsa aynı ithamlar onlar için de geçerlidir. TEMAD lokalleri, ".... baba tekkesi mi?"
Saygılarımla...
+4Ersen Gürpınar12-07-2011 23:43#4
Sevgili ATILGAN kardeşim, eline yüreğine sağlık. Ne yazık ki katran kaynamakla şeker olmuyor; değil 3 dönem 103 dönem yönetimde olsalar kapasiteleri bu kadar! Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az demişler, bunlar KÖS çalıyoruz KÖS-KÖS dinliyorlar; çünkü bunların assubay sorunları ile ilgisi yok, olsaydı bu mücadeleyi yürüten kişilere muhalif damgası vurup bilinçli kişileri ihraç ederek susturacakların ı sanacak kadar izandan yoksun olmazlardı !..
Üç kuruş sadaka ödeneğe razı olup ,bizler sayesinde öğrendikleri yurtdışı organizasyonlar ı turistik gezi olarak değerlendiren, "üyelerim ne der, üyelerime nasıl yararlı olurum" diye düşüneceklerine "Genelkurmay ne der, siyasiler nasıl karşılar" endişesi ile hareket eden bu statükocu zihniyet mücadelemiz önünde engeldir, bunun en büyük delili 9 yıldır bir tek konuda başarı sağlayamamış olmalarıdır...
Bu zihniyetin devamına umarım gerçek assubay sevdalıları onurlu delegelerimiz izin vermezler. Mücadeleyi amaç olarak görenlere saygılar sunarım.
Not. Bu yönetim assubaylara ihanet etmediyse OYAK konusundaki AİHM davası dilekçesini ve davanın gelişimini bizlere açıklayıp OYAK ile anlaşmadığını kanıtlamalıdır...
+4atilla abaylı12-07-2011 09:29#3
Sayın ATILGAN, Bu resim bir utanç görüntüsüdür, Temad genel merkez için . Üç dönemdir bu görüntüyü okuyamayan şube başkanlarımızın olması da daha acı veriyor. Gelecek genel merkez seçimi umarım bir milad olur da bu kaostan kurtuluruz .
+4Erdal Günşer09-07-2011 14:28#2
Sayın Atılgan, ne güzel yazmışsınız. Evet TEMAD budur.
Size küçük bir katkı yapmak istiyorum.
Şu sitemizin haline bakınca, şu yapılan yorumların altındaki isimlere bakınca, TEMAD'ın görevinde ne kadar başarılı olduğunu anlıyoruz.
Ancak kimse kusura bakmasın maalesef 100 bin emekli assubay olabilir. Ancak emekli assubayların ekseriyatına daha önce taşımış oldukları elbise bir kaç beden büyük geliyor.
Haklarını aramaktan aciz olan insanlara daha fazla ne denir ki....
+4AYHAN08-07-2011 18:15#1
Sayın ATILGAN; Ellerine yüreğine sağlık, bazı gerçekler TEMAD'ı rahatsız etse de, yüzüne vurmakta fayda var...

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir. Yorum yapmak için lütfen KAYIT olun veya GİRİŞ yapın...